1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Грција

Дискусија во 'Барање работа' започната од Reny, 11 април 2011.

  1. Μινα μωκα

    Μινα μωκα Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ne e prevara.. Izvini ama si bila pa da znaes za grcija na rabota.. Zosto gi sirite muabetite samo neznam ne mi e jasno.. Jas ziveam tamu i rabotam.. Kakva prevara kakvi gluposti
     
  2. Μινα μωκα

    Μινα μωκα Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Barajte ja kristina stojkova rabota vo grcija
     
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    За тие што сакате да одите ви ја препорачувам Кате. Ама спремете се за работа :)
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Каролина9669

    Каролина9669 Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ajde koj e za rabota vo Grcija letovo neka kaze :D
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Каролина9669

    Каролина9669 Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ama da ideme sami na lice mesto da si najdeme posto agenciski baraat provizija po 200-300 evra
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Μινα μωκα

    Μινα μωκα Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Nemaj verba vo nikoj... Da mozebi i ce najdes rabota sama no dali ke te isplatat kako sto treba.. Preku agencijata go nemas toj problem...i mn dr raboti
     
  7. Μινα μωκα

    Μινα μωκα Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    KATE..KRISTINA... MAJA... Tocno taka rabotaa.. Ne odmor.. Zavisi kako ke vi se pogode..
     
  8. AkinomS

    AkinomS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    44
    Планира ли некој да оди летово накај Грција за работа, поточно на некој од островите? споделете повеќе искуства ако имате за жениве што посредуваат Викторија,Ангелија,Катерина,Маја....за колку време од кога ке ви најдат работа тргнувате? накај 10ти јуни одам, ми требаат повеќе информации...Фала ви
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    за преку нив ти требаат 200-300 евра да им платиш , плус патни трошкови околу 100 евра , и првата плата ке ти е само за да си ги повратиш парите што си го вложила!
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AkinomS

    AkinomS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    44
    ризик ми е да одам и на лице место да барам работа и смештај...имаш било какво искуство за Грција?
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ArielM

    ArielM Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Здрaвo девoјки.
    Летoвo плaнирaм дa рaбoтaм вo Грцијa зaеднo сo другaркa. Искoнтaктирaв сo Кaте, сегa чекaм дa ми прaти пoнуди зa периoдoт кoј ќе oдaм јaс(oтприликa 25јуни). Инaку, другaр беше лaни преку нејзе и се врaти презaдoвoлен. Се кaкo штo кaжaлa, тaкa билo. Дoкoлку некoј бил преку Кaте, некa гo спoдели свoетo искуствo. Блaгoдaрaм!:)
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AkinomS

    AkinomS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    44
    Здраво, и јас планирам да одам околу 10ти јуни ама со дечко ми, и малце ми е тешко затоа што не знам далу ќе успееме да најдеме работа за двајцата...ти за каде сакаш? со другарка ти на исто место сакате да работите?
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ArielM

    ArielM Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Нa нaс не ни е вaжнo нa кoј oстрoв ќе oдиме, вaжнo ни е дa сме нa истиoт, без рaзликa дaли ќе рaбoтиме зaеднo или не. Немoжaм дa ти кaжaм тoчнo нa кoе местo, бидејќи ни ние не знaеме. Кaте рече декa билo мaлку пoтешкo дa се нaјде рaбoтa зa двaјцa, нo вo сезoнa имaлo пoтребa oд пoвеќе девoјки, пa се нaдевaме декa ќе се нaјде нештo. Вие ќе идете сaми или преку aгенцијa?
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  14. AkinomS

    AkinomS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    44
    Па со оглед на тоа дека сезонава многу ретко има работа за двајца во исто време да побараат, 80% ќе одиме сами па ќе се снаоѓаме...контактирам и со Кате и Викторија во случај да има нешто ќе одиме преку нив, ама како што стојат работите до сега, тешко дека ќе најде за двајцата
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ArielM

    ArielM Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Јaс сè уште се нaдевaм декa ќе се нaјде нештo ☺
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    So najnov dogadjaj Nikako nemojte so Katerina Gjorgievska i Martin so broj tel. 078 325 360 gi ima na facebook non stop barat ludje za sezonska rabota vo Grcija lazovi prevaranti ni zedoa po 100 evra bevme do Krit potrosivme plus 250 evra za pat gazda ne vrati nitu znaese deka sme prateni za kaj nego na rabota a ovie sega me isklucija od prijatelstvo i na telefon ne se javuvat ali ce gi prijavime vo policija
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Kako nee prevara me ispratija za na Krit vo hotel za sadomijacka prvo ne prestanaa so tel dodeka da zemat po 100 evra ovde Martin i Katerina Gjorgievska vo Atina od agencijata plava zenska po ime POPI koga otidov vo hotel gazdase cudi nemam nisto sega poruceno za sadomijacka i KADE nazat patni troskovi moi . Martin i Katerina ne se javuvat na facebook me isklucija katerina i stranica j a povlece. Isto i eden decko od Bitola bese sto mu bese ponudeno da raboti vo drug hotel blisku i nego go izigraa ovde mu obecaa 800 evra a tamu 300 kuferi da nosi a posle mu velat Martin i Katerina kozi da cuva tamu negde zasto nie ne vracame pari a mene me teraa pod folii da beram patlidzan za drugi neznam ali ovie se PREVARANTI
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tetavegeta

    tetavegeta Нов член

    Се зачлени на:
    24 март 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Koja Kate? Pisi kako da ja najdam ili link stavi.
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Кате е истаа таа по која некој плука тука, а штом ја оцрнуваат не би давала линк во случај да има некоја вистина. А Мартин не го знам, со него никогаш не сум контактирала.



    @Mac45

    На страна тоа, мислам дека не е убаво да лажат и оцрнуваат луѓе, бидејќи Катерина ниту ја деактивирала страната ниту пак некој сум слушнала да се пожали од неа.
    А носење куфери (па и берење овошки или работа на плантажи) ако не си знаела е исто така професија со назив, а дали ќе однесе 100 или 300 куфери зависи од хотелот во кој се вработил. Ако се вработил во хотел со 400 соби сигурно не очекува 10 куферчиња да однесе...

    Во последниве 5-6 години многу блиски ме тераа да им најдам работа за берење праски, цреши и маслинки кај моите во Грција, а јас ниеден не испратив затоа што сите сакаат да работат и се јаки на тастатура, таму кога ќе те испече сонце, после 2 саати мртви уморни изиграваат..За разлика од нас македонците, албанците што ги најми чичко ми лани (и тоа за помала дневница од македонците) се убија од работа и ниту еднаш не се пожалија!:^)
     
    На Μινα μωκα му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Хммм Кате не ми изгледа за таква , само што не ми се допага што бара 250 евра плус за патот 100 евра трошак сам си плакаш ...
    Јас би отишла Грција , само доколку немат вакви провизии , па мора прво во Атина да се оди иако работата ти е прво поблиску , па некако ми е безвезе што плакаш провозии а немаш ниту водич , те пракаат сам ...