1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Грција

Дискусија во 'Барање работа' започната од Reny, 11 април 2011.

  1. ArielM

    ArielM Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Не oдиш нa oдмoр зa дa имa вoдич, a мoрa дa имa некaквa прoвизијa зa рaбoтaтa штo ти јa пoсредувa. И мене не ми се дoпaѓa штo oднaпред ги земaaт пaрите, нa пример мoже oд првa плaтa дa oдбијaт.
     
  2. ArielM

    ArielM Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Ќе мoже дa oстaвите линк, брoј или билo штo кaкo би мoжелa дa стaпaм вo кoнтaкт сo Виктoријa и другиве девoјки?
     
  3. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ako imate odvise pari frlajte ja licno sum izmamen od Katerina Georgievska i Martin
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам ќе приложиш некој доказ околу ова...:wasntme:
     
  5. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Pretpostavljam deka si i ti ista kako niv kakov dokaz baras nigde nikakov dogovor ne pravis samo davas pari na raka i si slobodna a i nemoras da veruvas ti pojdi i davaj pari moze srecata e na tvoja strana
     
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Да бе, баш сум иста како нив. Ако бев иста на форумов ќе регрутирав жртви, со години сум тука. Јас на своите таму ниту сакам ниту пак ќе посакам да им испратам македонски безработници..
    За кратко време ќе си го подигнам грчкиот пасош, така да фала за советот, ама посредници не ми требаат :)
    Вистина е дека ви е вратена провизијата?

    Доказ барам затоа што секој може да рече Јанко, Петко, Станко ме измами.. тешко е да докажеш.
     
    На ArielM му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски

    Pa kriminalcite koj gi brani --- Kako da ti dokazam dojdi da vidis pasos ili plati karta i ce pojdemo do krit i ce se uveris od gazdata. Isto i dogovorenoto preku cat koe ce posluzi na policija za otkrivanje na celiot slucaj
     
  8. Μινα μωκα

    Μινα μωκα Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Bravo za napisanovo..navistina..taka e luge rabota si e rabota kako sto kazav rabota ne odmor..pa za tie sto idat za sezona.i super ee...no nekoi sakat na gotovo.. Nema nisto na gotovo.. Znaci treba da si spremen za rabota.. A dali ke cistis, dali ke mies sadevi ili ke beres ovoski...nebitno..sekako tie pari ne gi zarabotuvas vo nasata makedonija toa sigurno!!
     
  9. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Nesum go procital na vreme inaku kolku mozam da zabelezam ti si nekoja spiunka posto nie Makedoncite sme bezrabotnici a stosi ti Albanka a dojdena za nevesta vo Makedonija ili koja nacija si
     
    На betikolevska1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Се гледа дека си од чистокрвно македонско семејство со манири од времето на Александар Македонски. Личност заглавена во 18 век, е од вакви како тебе државата ни пати.
    Уште не си ми на ниво за да ти одговорам на ваквите прашања ;)
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски

    Pogadjate direkno zatoa ne ti se odgovara
     
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Тешко тебе со тој памет што го имаш/немаш(highfive)
     
  13. Mac45

    Mac45 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Uste potesko na tebe sto go imas/nemas
     
  14. Sinisa123

    Sinisa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    145
    Ме интересира едно прашање. Ако е запознаен некој да ми каже. Се научив дека во Грција имало агенции што средуваат работа за на брод, е сеа имало една агенција или жена (незнам точно) се викала Катерина ворлд од Грција. Знае некој нешто, да ми даде линк , да ме упати.
     
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Катето посредува само за работа ВО Грција а не на брод.
    Има само 1 брод на кој што праќа луѓе, ама тој не е онаков - крузер.
    Тури по островите се..


    А Кате е жена на место..
    Katerina Gjorgjievska на ФБ барај ја
     
  16. Кристина05

    Кристина05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво, летово сакам да работам во Грција , сакам да ве замолам доколку некој има одено преку лугево што посредуваат Маја,Кристина, Катерина, да сподели искуство? Имаат споделено на фб.профилите доста огласи за работа. До сега не сум била да работам, па колку е сигурно вака? Ви благодарам
     
    На Milenalena му/ѝ се допаѓа ова.
  17. toothless

    toothless Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    dali nekoj ima zelba da odi vo grcija na mikonos ili skijatos ova leto i zaedno da pobarame rabota?
    i ako nekoj ima iskustvo ako saka da go spodeli :) jas kolku sto citav po forumi najubavo e da se otide nakaj maj mesec i licno da se pobara rabota, a ne preku internet, ama sama nekako mi e strav da trgnam
     
  18. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Грција одамна беше исплатлива за летна заработка, убава дневница ваделе оние кои го фатиле тој воз.
    Сега веќе не знам како стои ситуацијата, дал воопшто има работа и кои места се атрактивни, која е заработувачката, цената на смештајот...
     
  19. lovestonedd

    lovestonedd Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Да не ве мами ѓавол да идете преку госпоѓицата Катерина Ѓеоргиевска. Бевме на суд лани поради превара од нејзина страна каде што на 4 девојки ни зема по 200 евра. Но за жал нашето судство повторно крахира и не направивме ништо. Најдов уште многу девојки кои се преварени од нејзина страна ,кои од истата година кои од години наназад,стапив во контакт со сите и они сакаа да ја тужат ама се обесхрабрија од нашиот случај.
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Оваа година како што правев муабет со моите таму, се помалку се бараат со МК пасош..
    Казните се големи, а има девојки од Романија, Унгарија и Бугарија што се нафаќаат за 800-900евра да работат.
    Така да, не се лажете...