1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Израел

Дискусија во 'Барање работа' започната од bond mery, 27 мај 2019.

 1. bond mery

  bond mery Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo vo posledno vreme na internet gledam mnogu oglasi za rabota vo izrael so dobra Plata od okolu 2000$,Dali I'ma nekoj zaminato,recisi site oglasi se od privatni lica nee od agencii
   
  На DMKG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.424
  Пол:
  Женски
  Има 20тина срби во Израел што дојдоа последниве 3-4 месеци..Јас бев до пред кратко, моментално сум во МК а можно е да одам на есен пак натаму.

  Ако си заинтересирана за подетално ќе ти објаснам во порака, затоа што не е се како што го сервираат тие што нудат работа.
  Воедно ако некој сака да се мавне од Македонија и да оди да работи како хигиеничарка, собарка, во кујна помошници или магационери, слободно пишете ми. Ќе ве поврзам со луѓето таму, не земам провизија, немам никаква финансиска надокнада за тоа. Што е до мене, нема ни да ме дознаете која сум ако не сакате.
  Платите се фиксни првите 3 месеци, 8 долари од саат а после 3 месеци ако се покажете добро и по 9-10. Ама тоа таму со менаџерите си го договарате, со мене и кон мене немате ама баш никакви обврски. Се работи 8-11 саати на ден.

  Значи пак да потенцирам, пари не барам, информации ќе ви дадам 100% вистинити. Случајно се погоди да се запознаам со неколку луѓе што работат со српските посредници, а српските посредници едните бараат 2000 евра за да одиш а другите ти одземаат по евро од саат.
  На форумов многу луѓе ме познаваат, немам што да ве лажам, можам само да ви помогнам со информации и да не платите ни цент за истите :)
   
  На marlonbrando69, Mile.koska, Cvet36 и 10 други им се допаѓа ова.
 3. bond mery

  bond mery Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo blagodaram mnogu za informaciite Sega nie dogovorivme so posrednik od tuka I zema samo 300 dolari za posreduvanje so toa sto ti naogja smestaj fabrika za rabota itn.znaci me interesira Dali e dobro za rabotenje tamu I bidejki nemozam da ti pisam poraka imas ogranicen pristap ako mozes kontaktirajmr ti men ili ispratimi brojce vo poraka da ti se javam blagodaram mnogu bidejki mnogu retko zaminuvaat tamu na rabota samo ti si mi pomognala so informacii blagodaram uste ednas pozdrav
   
 4. Goko +

  Goko + Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Zdravo
  Jas bi sakal da doznaam poveke okolu vistinata za rabota vo Izrael bidejki spomna si bila tamu.Bi ti bil mnogu blagodaren ako si raspolozena za odgovor.Neznam kako da ti pisam vo poraka no eve vaka se nadevam na odgovor
  Fala mnogu odnapred
   
  Последна измена од модератор: 3 јули 2019
 5. Tazna-Mamicka

  Tazna-Mamicka Нов член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Potrebna e viza za rabota vo Izrael? (podolgo od tri meseci)

  @Dust
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.424
  Пол:
  Женски
  Да.. потребна е и за до 3 месеци
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bubco

  Bubco Нов член

  Се зачлени на:
  4 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Zdravo Dust, bi sakal da iskontiktirame , bidejki sum zainteresirean za rabota vo Izrael. Ti blagodaram
   
 8. Donmarkoni

  Donmarkoni Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Zdravo Dust... Bi sakal da te prasam poveke rabotiokolu rabita vo Izrael..kolku e sigurna preku posrednici, ako moze nekako da te iskontaktirame i za da ni dades poveke info...
   
  Последна измена од модератор: 27 јули 2019
 9. Karlito

  Karlito Нов член

  Се зачлени на:
  12 јули 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo Dust kako da stapime vo kontakt zainteresirana sum za rabota vo Izrael
   
 10. bond mery

  bond mery Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo Pak
  Soprugot zamina pred dve nedeli
  Preku Edna agencija inaku tesko e na pocetok raboti po 12 casa dnevno so 2 Dena slobodni
  Mestoto Kade sto raboti e malo patot do I od rabota e po 40 minuti I ipokraj toa sto nudat akontacii of 150 dolari nedelno Eve pominati se deset Dena I nikako da gi dobijat.
  Dokolku nemas nikakva rabota e ok da probas no se zavisi od toa preku kogo
  Eve mm ne e premnogu zadovolen
  Dokolku imate prasajja slobodno
  Ke ve izvestuvam I ponatamu
   
 11. Karlito

  Karlito Нов член

  Се зачлени на:
  12 јули 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Bond mery ako moze kontakt da dobijam od lugeto koi vi posreduvaat za rabota vo Izrael
   
 12. Eena25

  Eena25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  S
  Zdravo dust bi sakala da iskontaktirame nekako bidejki sum zainteresirana za rab vo Izrael zaedno so mm.Se javiv na nekolku luge sto imaat staveno oglasi kako posrednici no site baraat pari odnapred,pa nekako ne mi e sigurno Ti blagodaram odnapred
   
 13. tina2018

  tina2018 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  1.923
  Допаѓања:
  3.623
  Пол:
  Женски
  Пиши и директно или означи ја.
   
 14. UUUUU

  UUUUU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Здраво,ме интерсира инфо околу работата во Израел,како да тњ исконтактирам??
   
 15. Delfins1

  Delfins1 Нов член

  Се зачлени на:
  1 август 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site
  Brat mi zamina vo Izrael pred 2 meseci zadovolen e od rabotata raboti vo fabrika po 10 I 12h isplata redovna plata se dava na raka a ne na smetka smestuvanjeto bilo solidno...inaku zamina preku nekoj od Stip prethodno potpisan dogovor kaj advokat I ne plati nisto pred zaminuvanje osven advokatskata usluga ako nesto ve interesira ke se potrudam da vi odgovoram od toa sto go znam I jas od brat mi pozdrav
   
  На Sasko31 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Машки
  ako na stranci plakaat 2000$ kolku e prosecna plata za izraelec ?
   
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.424
  Пол:
  Женски
  Просечната е 3000 долари, луѓе со високо образование што работат во струката земаат по 4-5000 без проблем
   
 18. Bube1986

  Bube1986 Нов член

  Се зачлени на:
  13 август 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Како да стапам во контакт со вас?
   
 19. Alek_bt...

  Alek_bt... Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Dust da ni kazes shto treba da se stori za da se zamine vo Izrael za vo fabrika bilo kakva , sakame da odime zaedno so zenata , sto pobrzo toa poarno...fala ...
   
 20. Alek_bt...

  Alek_bt... Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Moze da ni kazes nesto , na primer od kade se trgnuva , dali ima nekakov organiziran prevoz , ili treba sam da se snajdes za odenje ....oti kako sho citam baraat i za vo fabriki...fala..