1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Лимес

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marijana Limes, 25 март 2017.

 1. Marijana Limes

  Marijana Limes Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите членки на форумот Фемина, редовно ве читам , па решив да земам и учество со една понуда за секој заинтересиран, Имено ви нудам работа во фирма која е релативно нова на пазарот во Македонија , а зад себе има повеќе од 15 годишно успешно работење во Србија и во земјите во регионот, каде се продаваат овие производи.Лимес е компанија која произведува органски, високо квалитетни производи од страна на лична козметика како и средства во вид на концетрати за хигиена во домот и ги нуди на пазарот по пат на мрежен маркетинг.
  Имено се работи, т.е. преку користење на здрави производи, без отрови, алкалии, фосфати, збогатени со екстракти на лековити билки, можост да заработите и да користите производи изработени на природна база.


  Лимесовите производи ги добивате на два начина :
  -Преку дистрибутери по продажна цена, која не се менува од страна на дистрибутерите и загарантирана е од производителот.
  -Станувате самиот регистриран купувач и ги набавувате самите по членски цени.
  Изборот е ваш.

  Со задоволство ќе ве запознаам со производите, начинот на работа и можноста која ја нуди оваа компанија.
  http://limespi.rs/
   
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.661
  Ќе може повеќе инфо околу условите
   
 3. asdas

  asdas Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.427
  Колку плати за да се зачлениш?
   
 4. Minka

  Minka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  13
  Здраво на сите.
  [​IMG] Веќе подолго време сум корисник на прекрасни производи за чистење и за лична хигиена, еколошки и на база на билки. Всушност, поточно 14 години, децата ми израснаа со вакви производи, со компанија која ги изработува еве веќе 20 години, Лимес од Пирот.
  Агресивната хемија одамна ја заменив со босилек, невен, кантарион... Во ова време на загаденост, нездрава исхрана, мислам дека само агресивна хемија, Пулирапид и слични производи ми недостасуваа дома, па да се угушиме прописно.
  Е сега, после долго години користење, иако имав можност и активно да работам со производите ( пошто се набавуваат по принцип на Мрежен Маркетинг, се зачленуваш преку некого и потоа ги купуваш) едноставно со три деца, немав доволно време.
  Пред три години одлучив навистина да се посветам на ваков тип на работа, и има и успех и заработка.
  Поборник сум на правило ако нешто не ти се допаѓа, не го понудувај, не досадувај на луѓето со сила да купат нешто, не го замарај оној кој сака само за себе да си купи, но помогни на оној кој ќе изрази желба да работи. Затоа мојот Тим има навистина голем успех.
  Затоа имам предлог до сите кои се заинтересирани за зачленување, кои сакаат да ги користат пред се да ги испробаат прво за себе, и ако се задоволни да ги понудат на други, нека ме контактираат во порака.
  Има можнопст и за онлине зачленување, но во поле спонзор е потребно да се вметне број на спонзор, односно 30100302 . Има подолу линк до веб страницата, погледнете и видете дали нешто ќе ви се допадне.
  https://limes.mk/registracija/?fbclid=IwAR3xeQuA6poH6kDV3UQxZwpEjsT9oRR2rFCIIRNgB8K43NsRtLQB-k-OexE
   
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.081
  Допаѓања:
  13.543
  Пол:
  Женски
  И јас нудам безплатно членство. За повеќе инфо пишете ми лп. :*
   
 6. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Девојки, споделете искуство за спрејот за коса КОСАЛИМ? :)
   
 7. Minka

  Minka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  13
  Искуства веќе има првични, јас лично го користев за мене, и после нередовно користење, немам потрошено ни едно паковање, веќе имам нова коса на местата каде ми се направи како залисток.
  повели подетално:
  https://limes.mk/kosalim/
   
  На Iv.girl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  значи има ефект за растење и згаснување, вреди да се земе :)