1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Нептун

Дискусија во 'Барање работа' започната од daskaloska, 5 септември 2012.

 1. daskaloska

  daskaloska Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Dali nekoj ima iskustvo ili znae kakvis e uslovite za rabota vo neptun, platata, kolku e teska rabotata kakva e politikata na rabotenje kakvi se lugeto ?
  sakam sovet?
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  rabota vo neptun

  Дечко ми отиде на интервју таму и воопшто не му се допаднаа условите. Бараат да може да подигнуваш тешко, да имаш познавање од нови технологии, ниска плата, и плус тоа бараа да отиде на обука во Скопје без ништо да му платат еден месец. :!:
   
 3. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  rabota vo neptun

  Тоа за машки сигурно важи за подигање тешко, а колкава плата му понудиле???
   
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  rabota vo neptun

  9000
   
 5. tea-nova

  tea-nova Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  11
  Dali nekoj znae kako tece intervjuto za rabota?sto prasuvaat sto baraat.....
   
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Дали некој бил на интервју во Нептун? Што прашуваат? Што бараат? Какви услови нудат?
   
 7. bebi333

  bebi333 Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Jas sum bila na intervju za operator no ne mi se dopadna,sekoja sabota ja rabltis i plus ako ima mnogu rabota i vo nedela bi me viknale platata e solidna 18.000den a na intervju te prasuvaat opsti prasanja poveke oni objasnuvaat za toa kako se odvivat rabotite vo neptun
   
 8. bebi333

  bebi333 Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Se nadeva
  se nadevam ti pomognav
   
 9. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.337
  Пол:
  Женски
  Za koja prodavnica na neptun se rabote vo koj grad vo skopje ili ne
   
 10. bebi333

  bebi333 Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Za skopje, kacanicki pat vo direksijata na neptun
   
 11. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  1.588
  Пол:
  Женски
  Дали вработувањата во Нептун се со врски?
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.344
  Допаѓања:
  33.834
  Пол:
  Женски
  Да. Мора да имаш врски за да влезеш таму. Солидна плата земаат продавачите, ама смените им се лоши.
   
  На cinderella7 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Касно гледам ама нема врска. Ако си уште активна на форумов, колкава е отприлика таа солидна плата?
   
 14. Skylar

  Skylar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Колку плата земаат во Нептун? Какви се смените и условите?Дали се оди на обука?
   
 15. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  1.588
  Пол:
  Женски
  Јас имам лошо искуство со Нептун, им правиш дизајни бесплатни као пред селекција на вработени, а потоа слични, скоро па исти дизајни ги користат во нивни промотивни цели. Ги користат твоите идеи.

  Во однос на пракса кај нив, 7000 ден плаќаат месечно, а дирекцијата им е во Визбегово, па сеа ако се исплати некому слободно.
   
  На raww, tina2018 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 16. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Ако немаш искуство се оди на обука,незнам колку време.Плата е 250 евра,се оди во две смени,со еден слободен ден.На нога си 8 часа,нема седнување.Ако некој успее да ти украде роба на твој дел (реон да кажеме си на Ит),си плќаш од џеб (плата).
   
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Затоа бележи си ги, watermark или директ stamp, па нека користат.
   
  На tina2018 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 18. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  5.889
  И да се обележани ќе му дадат на нивниот дизајнер да ги направи..

  Ова се однесуе за сегашната ли пракса што имаа пуштено оглас? Баш го видов ама не знаев дека имаат таква преселекција
   
 19. Skylar

  Skylar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Недела ли е слободен ден?Зошто на огласот пишува почетна плата 18 000 денари?
   
 20. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Зависи на кое место си,ако си City Mall како ке ти се падне еден слободен,а во другите Салони е Недела само слободен ден.За плата незнам,можно е ако ја качиле,па да е 18000 денари.