1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Охрид

Дискусија во 'Барање работа' започната од puflaa, 1 јули 2010.

  1. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Значи вака ..си барам ја работа на нетов и најдов хотел во Охрид, потребни му се шанкерки,келнерки,собарки итн. Аплицирам преку маил и ми враќаат повратен како сум примена, од 10.07 да се најавам таму да почнам со работа ама до понеделник да уплатам 2500ден. на таа и таа сметка за административни трошоци :^) :^)
    Нешто ми е сумњиво тука. Ко некој да сака пари да собере.. Хотелот е нов, се вика Алмико,на улица Туристичка е,бр.135. Така да би ги замолила девојките од Охрид ако можат да ми помогнат, да видат дали постои хотелов и дали стварно имаат потреба од вработувања, што било што би можело да ми помогне :worried: Благодараам однапред ;)
    Поздрав !
     
  2. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Јас знам само за пекара со тоа име.......Ама утре ќе поминувам и онака од туристичка па ќе видам и ќе ти кажам,а ти ништо не уплаќај без убаво да провериш и да размислиш.И мене ми е сомнително ова........
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас знам само за пекара... којзнае можеби некој нов е :?:
     
  4. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Свашта, за какви административни трошоци треба ти да им уплаќаш уствари. Они треба на тебе да ти ги покријат сите трошоци. Стварно сомнително ми е ова.
     
  5. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Нели тука нешто не штима ? :geek:
    Слушнав дека имало нови хотели на Туристичка, ама за овој никој не слушнал! Пратив маил да ми ги објаснат тие трошоци, и ако може да ми ги одбијат од плата! Не знам стварнооо !
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Ова е дефинитивно измама. Кој ќе те прими на невидено, без интервју?
    Штом бараат пари се гледа каква е работата :^) Ај баш пиши дали ти вратиле на меил.
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Laga e! Sakaat samo da ti zemat pari! Plus nema takov hotel!
     
  8. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Женска поминав јас денес оттаму и никаков хотел со вакво име не сретнав........Можда не сум видела убаво,ама сепак ова на измама ми мириса :?:
     
  9. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Еве го mail-от што ми во вратија! Кога веќе самите спомнуваат измама .. кој си ја има мувата на капата, тој си ја брка ...

    .... ako mislite deka e nekakva prevara nemojte da uplakate,samo kazete ni za da znaeme bidejki imame i drugi kandidati koi se spremni sve da napravat za da dojdat.Nie nikogo ne molime i ne ubeduvame bidejki imame na lager drugi kandidati.Na vas ostanuva da odlucite no ve molam sto poskoro da ne izvestite.Ako bese nekakva prevara sigurno nemase da vi dademe nasa smetka vo banka koja vo sekoj moment moze da se proveri so ime i so prezime.Zarem tolku ke sme glupi da vi dademe nasa smetka ako se rabotese za prevara.Vi blagodarime.Nikogo ne tolerirame ako utre nemame uplatnica vasata aplikacija ja zamrznuvame.Vi blagodarime

    Фала ви за мислењата. Нека остане темава отворена за некој оглас за работа во Охрид, ако улета некое место за на шанк ма било што ! Поздрав :hai:
     
    На soco му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Puflaa нели се некако многу неформални ? :^) Како на улица муабет да прават а не вака за работа . Што одлучи ти ?
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    ЗБорот ми го зеде :) И мене така ми се чини. Овде мириса нешто...
     
  12. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Да да, и не само тоа дури се и дрски ! Ја ги прашав само дали може тие пари дами бидат одбиени од плата бидејќи немам средства сега да уплаќам и дека никој не ми гарантира за нив, не спомнав ни превара и ништо!За тоа реков кој си ја има мувата,тој си ја брка! :?:

    Не уплаќам дефинитивно, ќе продолжам да си барам друга работа, затоа и пишав претходно ако знае некој во Охрид некое работно место да сподели со нас ! ;)
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа ГЛУПИ се изгледа. Да беа озбилни луѓем вакви зборови немаше да употребуваат. И + треба ЌЕ БЕВМЕ. И времето го згрешиле.
     
  14. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Ова е чиста превара.Има и други агенции,јас знам за една во Битола сто зема по 300 денари ама кога ќе ги собереш од сите наивни луѓе кои не размислуваат,имаат кеш да не работат ништо друго цела година :D :D
     
  15. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Со среќа во барањето и ти посакувам што побрзо да си ја најдеш ;) :)
     
  16. Kaliopi

    Kaliopi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    5

    еиииииииии сигурна си за оваа дека е превара??
    Јас сакав да уплатам, наводно ми рекоа за 10 - 15 дена наоѓаат работа 100% негдека по островите во Хрватска...
    Вака озбилни ми делуваа (зборев со еден г-дин на тел.) , а и кога ќе видам 300 ден. не се многу, ама па зашто да ги фрлам така.. Ај кој знае нешто повеќе за оваа агенција нека пише ве молам. Човекот се вика Слаѓан, барем тој јас што зборев на телефон со него.
     
  17. MiiLla

    MiiLla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    53

    Lele da i nie kotaktiravme predpostavuvam so istata agencija imase vo oglasnik kao nudat rabota i za Hrvatcka za hoteli i za Grcka za berenje portokali i se javivme so decko mi se javi mn lubezna zena ja prasuvam kako dali moze par i so se smestuvanje zaednicko , nema problem ni kazuva tamu ke vi bide kako na odmor da ste i si vikam so pametot kaj prevara da e pa sto se 300 denari pari li se toa za aplikacija...Koa po nekolku dena vrtam dvata telefoni nedostapni....Sreka sto bev so rezerva i ne uplativ...Kolku luge ke se zalazat na taa fora 300 denari pari li se... :worried:
     
  18. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.242
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Летото што доаѓа сакаме со дечко ми да работиме во Охрид. Дали во некој хотел, или на шанк, на плажа, не е битно. Само да не сум дома тие неколку месеци. Од мојот град се уште не знам дали некој ќе држи шанк таму, можеби е и рано. Па затоа пишав овде. Некоја од девојките од Охрид ако сака да ми помогне. Или да ми кажете некоја страна на интернет каде има такви информации, би била благодарна :)
     
  19. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.242
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Anyone??
     
  20. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    NoOne !!! Најубаво во дневник во вторник да си купиш таму им аогласи исто и на огласник м .. или пазар3... :)