1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Охрид

Дискусија во 'Барање работа' започната од puflaa, 1 јули 2010.

 1. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Значи вака ..си барам ја работа на нетов и најдов хотел во Охрид, потребни му се шанкерки,келнерки,собарки итн. Аплицирам преку маил и ми враќаат повратен како сум примена, од 10.07 да се најавам таму да почнам со работа ама до понеделник да уплатам 2500ден. на таа и таа сметка за административни трошоци :^) :^)
  Нешто ми е сумњиво тука. Ко некој да сака пари да собере.. Хотелот е нов, се вика Алмико,на улица Туристичка е,бр.135. Така да би ги замолила девојките од Охрид ако можат да ми помогнат, да видат дали постои хотелов и дали стварно имаат потреба од вработувања, што било што би можело да ми помогне :worried: Благодараам однапред ;)
  Поздрав !
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Јас знам само за пекара со тоа име.......Ама утре ќе поминувам и онака од туристичка па ќе видам и ќе ти кажам,а ти ништо не уплаќај без убаво да провериш и да размислиш.И мене ми е сомнително ова........
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  И јас знам само за пекара... којзнае можеби некој нов е :?:
   
 4. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Свашта, за какви административни трошоци треба ти да им уплаќаш уствари. Они треба на тебе да ти ги покријат сите трошоци. Стварно сомнително ми е ова.
   
 5. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Нели тука нешто не штима ? :geek:
  Слушнав дека имало нови хотели на Туристичка, ама за овој никој не слушнал! Пратив маил да ми ги објаснат тие трошоци, и ако може да ми ги одбијат од плата! Не знам стварнооо !
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.881
  Допаѓања:
  65.890
  Пол:
  Женски
  Ова е дефинитивно измама. Кој ќе те прими на невидено, без интервју?
  Штом бараат пари се гледа каква е работата :^) Ај баш пиши дали ти вратиле на меил.
   
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Laga e! Sakaat samo da ti zemat pari! Plus nema takov hotel!
   
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Женска поминав јас денес оттаму и никаков хотел со вакво име не сретнав........Можда не сум видела убаво,ама сепак ова на измама ми мириса :?:
   
 9. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Еве го mail-от што ми во вратија! Кога веќе самите спомнуваат измама .. кој си ја има мувата на капата, тој си ја брка ...

  .... ako mislite deka e nekakva prevara nemojte da uplakate,samo kazete ni za da znaeme bidejki imame i drugi kandidati koi se spremni sve da napravat za da dojdat.Nie nikogo ne molime i ne ubeduvame bidejki imame na lager drugi kandidati.Na vas ostanuva da odlucite no ve molam sto poskoro da ne izvestite.Ako bese nekakva prevara sigurno nemase da vi dademe nasa smetka vo banka koja vo sekoj moment moze da se proveri so ime i so prezime.Zarem tolku ke sme glupi da vi dademe nasa smetka ako se rabotese za prevara.Vi blagodarime.Nikogo ne tolerirame ako utre nemame uplatnica vasata aplikacija ja zamrznuvame.Vi blagodarime

  Фала ви за мислењата. Нека остане темава отворена за некој оглас за работа во Охрид, ако улета некое место за на шанк ма било што ! Поздрав :hai:
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Puflaa нели се некако многу неформални ? :^) Како на улица муабет да прават а не вака за работа . Што одлучи ти ?
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  ЗБорот ми го зеде :) И мене така ми се чини. Овде мириса нешто...
   
 12. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Да да, и не само тоа дури се и дрски ! Ја ги прашав само дали може тие пари дами бидат одбиени од плата бидејќи немам средства сега да уплаќам и дека никој не ми гарантира за нив, не спомнав ни превара и ништо!За тоа реков кој си ја има мувата,тој си ја брка! :?:

  Не уплаќам дефинитивно, ќе продолжам да си барам друга работа, затоа и пишав претходно ако знае некој во Охрид некое работно место да сподели со нас ! ;)
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Епа ГЛУПИ се изгледа. Да беа озбилни луѓем вакви зборови немаше да употребуваат. И + треба ЌЕ БЕВМЕ. И времето го згрешиле.
   
 14. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Ова е чиста превара.Има и други агенции,јас знам за една во Битола сто зема по 300 денари ама кога ќе ги собереш од сите наивни луѓе кои не размислуваат,имаат кеш да не работат ништо друго цела година :D :D
   
 15. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Со среќа во барањето и ти посакувам што побрзо да си ја најдеш ;) :)
   
 16. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5

  еиииииииии сигурна си за оваа дека е превара??
  Јас сакав да уплатам, наводно ми рекоа за 10 - 15 дена наоѓаат работа 100% негдека по островите во Хрватска...
  Вака озбилни ми делуваа (зборев со еден г-дин на тел.) , а и кога ќе видам 300 ден. не се многу, ама па зашто да ги фрлам така.. Ај кој знае нешто повеќе за оваа агенција нека пише ве молам. Човекот се вика Слаѓан, барем тој јас што зборев на телефон со него.
   
 17. MiiLla

  MiiLla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  53

  Lele da i nie kotaktiravme predpostavuvam so istata agencija imase vo oglasnik kao nudat rabota i za Hrvatcka za hoteli i za Grcka za berenje portokali i se javivme so decko mi se javi mn lubezna zena ja prasuvam kako dali moze par i so se smestuvanje zaednicko , nema problem ni kazuva tamu ke vi bide kako na odmor da ste i si vikam so pametot kaj prevara da e pa sto se 300 denari pari li se toa za aplikacija...Koa po nekolku dena vrtam dvata telefoni nedostapni....Sreka sto bev so rezerva i ne uplativ...Kolku luge ke se zalazat na taa fora 300 denari pari li se... :worried:
   
 18. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.262
  Допаѓања:
  21.870
  Пол:
  Женски
  Летото што доаѓа сакаме со дечко ми да работиме во Охрид. Дали во некој хотел, или на шанк, на плажа, не е битно. Само да не сум дома тие неколку месеци. Од мојот град се уште не знам дали некој ќе држи шанк таму, можеби е и рано. Па затоа пишав овде. Некоја од девојките од Охрид ако сака да ми помогне. Или да ми кажете некоја страна на интернет каде има такви информации, би била благодарна :)
   
 19. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.262
  Допаѓања:
  21.870
  Пол:
  Женски
  Anyone??
   
 20. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  NoOne !!! Најубаво во дневник во вторник да си купиш таму им аогласи исто и на огласник м .. или пазар3... :)