1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Турција

Дискусија во 'Барање работа' започната од SunnyGirl2, 1 април 2017.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.446
  Допаѓања:
  5.859
  Здраво, јас не најдов ваква тема доколку има преместете ми го мислењево т.е. прашањето.

  Турција е силна и богата земја, која во последните години се труди да ги задоволи сите туристи кои ја посетуваат така што забрзано се модернизира, но и покрај тоа тие успеваат да задржат одредена автентичност која е примамлива за секој посетител. Па затоа:

  Дали би работеле во Турција?
  Дали познавате некој што работи во Турција?
  Дали е изводливо да се рабооти таму исто како што одат во Италија,Германија,Словенија,Швајцарија итн.?
  Дали би живееле таму или тоа би било сезонски само?
  Дали има агенции кои нудат работа токму таму?
  Или останувате на тоа доколку ви е желба и би можеле би отишле на одмор?
   
 2. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  jas kako sto imam citano ima mn stranci sto odat na rabota vo Turcija lani imale izdadeno okolu 60 iljadi rabotni dozvoli , neznam sto da kazam seuste nemam oformeno mislenje inace Turcija vi e podobra opcija i pojaka e ekonomski od site zemji na balkanot i od Slovenija , Srbija , Hrvatska , pojaka e i od Avstrija taka da tuka deluva za naj okej ako ti e do kvalitet na zivot i pari bitnno