1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Турција

Дискусија во 'Барање работа' започната од SunnyGirl2, 1 април 2017.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Здраво, јас не најдов ваква тема доколку има преместете ми го мислењево т.е. прашањето.

    Турција е силна и богата земја, која во последните години се труди да ги задоволи сите туристи кои ја посетуваат така што забрзано се модернизира, но и покрај тоа тие успеваат да задржат одредена автентичност која е примамлива за секој посетител. Па затоа:

    Дали би работеле во Турција?
    Дали познавате некој што работи во Турција?
    Дали е изводливо да се рабооти таму исто како што одат во Италија,Германија,Словенија,Швајцарија итн.?
    Дали би живееле таму или тоа би било сезонски само?
    Дали има агенции кои нудат работа токму таму?
    Или останувате на тоа доколку ви е желба и би можеле би отишле на одмор?
     
  2. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    jas kako sto imam citano ima mn stranci sto odat na rabota vo Turcija lani imale izdadeno okolu 60 iljadi rabotni dozvoli , neznam sto da kazam seuste nemam oformeno mislenje inace Turcija vi e podobra opcija i pojaka e ekonomski od site zemji na balkanot i od Slovenija , Srbija , Hrvatska , pojaka e i od Avstrija taka da tuka deluva za naj okej ako ti e do kvalitet na zivot i pari bitnno