1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Франција

Дискусија во 'Барање работа' започната од Viiiiip, 19 август 2012.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Заинтересирана сум за работа во Франција во летниот период. Дали некој бил и да ми каже искуство и како отишол до таму? Го знам средно Францускиот јазик а и имам роднини во Лил, што би ми било од огромна помош, во поглед на сместување и слично. Има ли агенции кои нудат наоѓање работа во Франција? Бидејќи од роднините исто дознав дека е далеку поплатено од Германија, а трошоците за живот се тие... Конкретно вујна ми ми рече ако во Германија е 8 евра саат, кај нас е 10 евра и работа за кој сака да работи се наоѓа... :) Ве молам некој со подетални информации ако има :)
     
  2. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира истото но, за работа за подолг период. Ако знае некој нешто нека каже. :$
     
  3. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    KONTEXT nudi rabota vo francija no samo kolku so znam jas od tipot za bebisiterki
     
  4. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
  5. Jovan123

    Jovan123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво, во изминатиов период се вртат неколку огласи за Франција имаат потреба во оделот со храна слаткари,бурекџии итн. Ме интересира дали некој бил да работи во Франција, како оди храната, сместување, метроа, автобуси. Дали би заминале таму да останете или би биле само на извесен период од неколку месеци и би се вратиле. Би било супер да се споделат инфорамции би ми биле значајни. Убава вечер.