babylove овошни кашички

Работа во Франција

Дискусија во 'Барање работа' започната од Viiiiip, 19 август 2012.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  279
  Заинтересирана сум за работа во Франција во летниот период. Дали некој бил и да ми каже искуство и како отишол до таму? Го знам средно Францускиот јазик а и имам роднини во Лил, што би ми било од огромна помош, во поглед на сместување и слично. Има ли агенции кои нудат наоѓање работа во Франција? Бидејќи од роднините исто дознав дека е далеку поплатено од Германија, а трошоците за живот се тие... Конкретно вујна ми ми рече ако во Германија е 8 евра саат, кај нас е 10 евра и работа за кој сака да работи се наоѓа... :) Ве молам некој со подетални информации ако има :)
   
 2. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира истото но, за работа за подолг период. Ако знае некој нешто нека каже. :$
   
 3. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  13
  KONTEXT nudi rabota vo francija no samo kolku so znam jas od tipot za bebisiterki
   
 4. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  109
 5. Jovan123

  Jovan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво, во изминатиов период се вртат неколку огласи за Франција имаат потреба во оделот со храна слаткари,бурекџии итн. Ме интересира дали некој бил да работи во Франција, како оди храната, сместување, метроа, автобуси. Дали би заминале таму да останете или би биле само на извесен период од неколку месеци и би се вратиле. Би било супер да се споделат инфорамции би ми биле значајни. Убава вечер.