1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Хрватска

Дискусија во 'Барање работа' започната од Wiliams, 22 април 2012.

 1. Wiliams

  Wiliams Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  12
  Феминки драги не најдов ваква тема па да си прашам ако случајно некој знае. Се одлучив да живеам и работам во Хрватска но проблем ми е со работа. Дали некој знае како можам барем сезонски да најдам работа па за после ќе се снаогам некако. Не сакам повеќе да бидам овде :(
  Ако има некој било какви информации ве молам пишете :D
  Фала феминки :)
   
 2. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Па сезонски на некој од баровите покрај плажа. Дечко на моја другарка работеше неколку лета по ред во Дубровник како шанкер. Прашај си пред да почне сезоната. Со среќа :)
   
 3. Wiliams

  Wiliams Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  12
  Па да сакам да почнам прво со тоа а и во мегувреме да си барам нешто за стално. Проблем ми е за сезонска работа незнам кај да барам и немам некој контакт. На другарка ти дечкото знаеш како отиде и како најде работа ?
   
 4. Uranus

  Uranus Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Феминки има ли некој на лице место отидено таму да бара работа? сакаме со другарка да одиме другата недела мада можда е и касно веќе незнам колку ќе најдеме.ако има некој повеќе информации нека пише :)
   
 5. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  108
  И јас сакам да работам таму, но дали примаат малолетници? Така, да заработам некоја пара и да сретнам полиберални луѓе, ми се смачи од Македонија.
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.199
  Пол:
  Женски
  Дали е некој подетално запознаен како до дозвола за работа со наши документи во Хрватска?
  Дали мн се чека во амбасада за работна дозвола и кои документи се потребни?
  Би била благодарна ако некој е запознаен и пише некоја реченица во врска со темава
   
 7. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.199
  Пол:
  Женски
  Работава е сто посто сигурна
  Остров Раб-Хрватскабара кувар или куварка за ресторан.Почеток на работа веднаш.Договор на колку време се работи или до септември.Се нуди плата од 1500 еу плус сместување и храна.
  Ако сте заинтересирани вртете на бројов:
  +385989559657.
  Огласот е само за тие што имаат еулична карта или пасош.
  Се надевам ке се јави некој зошто работава е сигурна :hai:
   
 8. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.199
  Пол:
  Женски
  • Ве замолуваме да пишувате на кирилица.
  Probajte si ja srekata vo restoranov ako ste kuvar-kuvarka.Uslovite i gazdata se mn dobri i fer
   
 9. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некој бил на работа во Хрватска, планиравме да одиме со дечко ми летово на сезонска работа, па доколку сте биле ве молам да споделете искуство.
   
  На vlatko spasovski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  јас одам преку агенција за прв пат сега
   
 11. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  преку која агенција? и ако може да ми кажеш за работата нешто подетално...
   
 12. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  се работи за нов хотел сега на 1ви мај се отвара а агенцијата се вика Мацедо хрм не наплакаат за услуга се пријавуваш и чекаш на интервју....
   
 13. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  4.455
  Пол:
  Женски
  На фб ги најдов ама не најдов за Хрватска работа,за Словачка само.А баш сакав ако најдеме нешто со мм да одиме летово во Хрватска.
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.804
  Ами побрзајте, интервјуа за Хрватска се зимата тераат, сезоната ќе почне секаде до 15 мај. Кој отвара веќе си нашол вработени.
   
  На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  да н
  а фб страната имаат само за словачка но ги прашав дали имаат и за други земји и ми кажаа Хрватска аплицирав завчера поминав на интервју и сега чекам визата
   
 16. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  4.455
  Пол:
  Женски
  Е ајде де сега ни текна :)
  @vlatko spasovski каква работа ти најдоа ако не е тајна и колку платена?
   
  На cinderella7 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Со македонски пасош се ова?
   
 18. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  да со македонски пасош е
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  келнер
   
 20. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  денес ке потпишувам договор и подетално ке ти пишам за платата..