Работа во казино

Дискусија во 'Барање работа' започната од one87, 1 септември 2012.

 1. one87

  one87 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Оглас за обука за крупиерки во Ле гранд казино, дали има некоја отидено на ваквата обука и ако може да сподели искуство . предности и недостатоци :geek:
   
  На Miamigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.617
  A od kade informacijava i kade moze da se prijavis?
   
 3. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Во последно време се поактуелно е вработувањето по казината. Како што имам информации гевгелискиот регион посебно се ''офајдил'' од отворените казина па живнал малку а и платите на вработените билe доста солидни во зависност од работната позиција.
  Имал ли некој некое вакво искуство?
  Ви звучи ли воопшто примамливо или имате одбивност кон вакви места?
  Лично тешко ми е да се замислам на работно место опкружена со коцкари :lol: но парите мамат :geek:
   
 4. sonce555

  sonce555 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Јас имам работено во казино, и во Сенатор и во Астра, платата е солидна а има и бакшиш , ако фатиш некој поголема пара ги части вработените :P во секој случај уба работа е дали на шанк или на каса нема везе убо е на двете места, само шо шанкер си на нога цело време а касиерот си седи и така :D :D
   
 5. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  убаво е платено ама си у затворена изолирана просторија од свемирот хехех и башка загушена со ретардирани коцкари.имам работено во казино сеуште немаше каси па стоевме цело време интересно ама не е за стална работа.интересно е додека си млада да си у казино ама треба и нерви она коцкарине коа губат незнаат што врегаат и се закануваат ама тоа е ....
   
 6. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  105.032
  Пол:
  Женски
  Се оффајдиле,да,не дека не.Но повеќе од половина вработени во казино од цел регион се прокоцкани.Така да,од нив фајде имаат газдите на казината.Од едно земи плата во друго остави ја.Дури и жените се коцкаат.
  Работев и во Скопје и во Гевгелија.
  Во Скопје дали дека бев помлада или беше до тамошниот менталитет,со извинување без навреда,за нас вработените коцкарите беа клошари,луѓе од најнизок ранг.безвредни.Го прокоцкуваат лебот на детето кој го створиле.
  Додека во Гевгелија е поинаку,коцкањето е помодарство и за младите и постарите.
  Секоја работа е добра за работење доколку уживаме во нејзе.Доколку сфатиме дека тоа е еден морален спореден сегмент во животот на секој човек.Секоја планина своја тежина.Но и околу секоја планина има рамнина,само човек да знае како да ги искористи.
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Daisyx123

  Daisyx123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Moze zvuci primamlivo vo golemite kazina vo Gevgelija se dodeka ne flezete tamu i pocnete so rabota. od koga ke si dadete otkaz ke si kazete deka uste ednas u kazino ne rabotite pa ako treba i ulici da metete, #trustme
   
 8. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.282
  Netreba da rabotis vo kazino za da se kockas.
  Ima i vakvi i takvi slucaevi.
  Poznavam nekolku Mk koj rabotea vo kazino i nikogas ne se kockale.
  Edniot od niv bese i sev vo mnogu kazina niz svetot, a pocnal od Gevgelija. Istiot toj pred nekoja godina se vrati da bide sev vo Gevgelija, a sega e sev vo kazino vo najmokniot del od Canada.
  Niede od ovie trojca ne e kockar nitu se kocka posle rabotno vreme ama zatoa poznavam luge koj nikogas ne rabotele vo kazino ama se stalni mustericinja.
  Zamene kako kariera e ubavo ako odlucis da nemas familija. Taa rabota neodi so semejstvo.
  Super e za mladi koj sakaat da ziveat na razni mesta niz svetot sekade mozat rabota da si najdat.
  Eden od tie moj priateli resi da odi na eden podolg godisen odmor zaedno so zenata i deteto. Go prasav neli mu se zdosadi. Veli NE si rabotev vo edno kazino da si vadam nesto uspat da pokrivam trosoci.
  Kako i da e, dolgite odmori se skapi, a edna takva profesija pomaga da mozes da si gi dozvoluvas.
   
 9. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Имала ли некоја искуство со работа на рецепција во Принцес во Гевгелија да сподели, работна атмосфера, работа во смени ли е, како е платата едно друго?

  Фала ви девојки однапред.
   
 10. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658

  Толку ни една од цел форум нема никакво искуство, без разлика дали лично или од познаник, фамилија, другарка, другар?
   
 11. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Јас имам и другарка и тетка вработени во две различни казина, ми велат дека им е супер не би ја менјале работата за ништо а и убаво се платени околу 20 000, и јас кога би нашла би работела таму има и обезбедуванје и све
   
  На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  585
  Пол:
  Женски
  Jas,ama kasno gledam ako seuste ti treba info pisi
   
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  3.521
  Пол:
  Женски
  A што би работела таа на шанк, на пример?
  Гледам активни огласи сакам да аплицирам, ама од пијачки немам појма :D
   
 14. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  42.821
  Пол:
  Женски
  Од кога, работа во казино, е работа од соништата?
  Па и не би ја менувале за ништо...Чудесија.
   
 15. anilorakkarolina

  anilorakkarolina Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  epa vaka jas veke 12 godini rabotam vo kazino kaj nas vo Mk na primer podobro plateno zdravje nasminkan cist pola rabotno vreme vo pauza ti pominuva a da ne ti kazam deka do pred godina rabotev vo severen kipar isto vo kazino no ti zboram za kurpier super nesto dobro plateno na more platen stan otvaras terasa i pred tebe gledas more eve za informacija vo severen kipar zimav 1800$ kako inspektor se vrativme nazat so soprugot bidejki ostanav bremena a kaj nas plata razlicna od 20000 pa nagore i plus baksis imas koj e min150evra e sega ti ke ja menis rabotata
   
  На Tam4yy и m$i$l$a им се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.628
  Допаѓања:
  5.342
  Кaкви рaбoтни пoзиции имa?
   
 17. anilorakkarolina

  anilorakkarolina Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  vo mk kaj nas imas razlicni pozicii a za vo severen kipar ti e isplatlivo samo kurpier drugite se pomalku plateni
   
 18. anilorakkarolina

  anilorakkarolina Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  devojki ako ste zaenteresirani za rabota vo kazino vo Severen Kipar pisetemi privatna poraka jas mozam da sredam rabota za kurpier so i bez iskustvo ke vi dadam i moj br tel za da vi gi objasnam koj se uslovite a uslovite se na zavidno nivo super sansa za da zarabotite da uzivate na more jas bev tamu 4 godini no se vrativ bidejki ostanav bremena pa taka odlucivme so soprugot a kako odi so se bebe se vrakam tamu od Mk ne biduva nisto
   
  На mico mico и Milichkaa12 им се допаѓа ова.
 19. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.151
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира какви работни позиции има кај нас, колку е платена секоја одделно, атмоферата каква е за работа.. ако може некој подетално да објасни што има искуство?

  Гледам огласи, се мислам да аплицирам. Да знам во што се впуштам барем.:)
   
 20. anilorakkarolina

  anilorakkarolina Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  kaj nas ima dileri,kelneri,sloteri,recepcija za plata zavisno koe kasino site razlicno najplateni se kurpierite