1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во маркети

Дискусија во 'Барање работа' започната од daskaloska, 24 септември 2012.

 1. Hoping

  Hoping Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Ама администрација само најавуваш ден од одмор. Најчесто е така.
  Додека пак во маркет/продавница што се дел од моловите треба да молиш и треба да се погоди колешката да дојде на работа на смена, да не извиси, да не сме мањак персонал моментално, да не стига роба дента, да нема попис дента итн итн. Тоа е моето досегашно искуство во разни продавници. Ама сепак имаш избор за ден од неделата кој да е слободен додека пак само недела како ден мислам е лошо на долг рок.
   
  Последна измена: 15 јуни 2024
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  2.853
  Пол:
  Женски
  Зошто да се друго? И тие имаат исти потреби..
  За забар, банка и слично не мора слободен ден, ќе одиш кога ќе си втора смена.
   
 3. Hoping

  Hoping Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Друго е затоа што веќе пишав, најавува ден од одмор и готово нема проблем.
  Тоа со втора смена не секогаш изводливо.
   
 4. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  2.853
  Пол:
  Женски
  Ама и во администрација не е секогаш така лесно, освен можеби државно. Приватно, во помали фирми, нема кој да те замени за да така лесно ти дадат слободен ден.
  И да, мене поубаво ми е да сум недела слободна, него некој рандом ден неделно.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hoping

  Hoping Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Сум била и од едната и од другата страна и добро знам како е.
  Поубаво е недела слободна, нормално ама не е добро за долг рок, особено оние со деца.
   
 6. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  2.853
  Пол:
  Женски
  Заклучокот е дека за сите е различно.
  И јас сум била од двете страни. 6-7 години работев со слободен ден сред недела, сега последниве години сум со викенд слободен. Второво и те како ми е подобро.
  Во првиот случај, ни кажуваа неколку дена порано за кој ден ќе ми биде слободен, што значи ми беше потешко да испланирам нешто. Друго, ако јас сум слободна во вторник, другарките или дечко/сопруг нема да бидат. Тоа ми беше проблем.
   
  На Hoping му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.961
  Допаѓања:
  16.295
  Пол:
  Машки
  Здраво дали има некој што работи по маркети или конкретно КАМ да сподели искуство како е работата и дали стварно даваат онолку висок регрес и к-15?
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anggell

  anggell Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  5.164
  Допаѓања:
  9.863
  Пол:
  Женски
  Јас лично немам искуство, ама од кажување на близок кој работи по маркети Стокомак и Кам земаат највисоки плати, посебно Стокомак.
   
  На SummerGirl и Stark им се допаѓа ова.
 9. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  2.853
  Пол:
  Женски
  За плати не знам, а к-15 вистина даваат толку. Само што не ја даваат цела сум наеднаш, туку на 3-4 пати.
   
  На SummerGirl и Stark им се допаѓа ова.
 10. I shto sega

  I shto sega Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2022
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Колку е почетна плата во Кам или Рамстор за продавачка?