1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во мобилни оператори

Дискусија во 'Барање работа' започната од mime87, 23 јули 2011.

  1. Kalina1

    Kalina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    37
    Јас работам во еден мобилен оператор веќе 15 год. И да ви кажам имаше конкурс за 10 души со средно, а ги примија сите со диплома, а некој и со магистратура.Така ќе има поголем стручњак за помали пари.
    Ограничени се со договор кои го продужуваат на секој три месеци. А башка сите се со врски кој син на овој, керка на оној.
     
    На Jovanovski94 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. daskaloska

    daskaloska Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    jas imav aplicirano samoinicijativno vo VIP operator i po godina dena mi se javija za na intervju nema aplicirano so soodvetna pozicija tuku od oblasta na finansiite i smetkovodstvoto i me baraja za referent za prodazba vo prilep bev na intervjuto onaka cisto zaradi iskustvo bidejki veke bev bremena i nemozev da pocnam so druga rabota i da go izgubam postojanoto porodilno mi kazaa odnapred deka e so dogovor no jas pominav na intervjuto ama sama se otkazav bidejki koga aplicirav bev cupe ama posle edna godina se bese smeneto.
    Znaci imav sreka samoinicijativno bez prijateli se bese vo red ama ete zivoto me natera da go izberam drugoto se nadevam ce najdam pak rabota takva inaku sum izgorena za vakvi pozicii
     
  3. Keryy

    Keryy Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    7
    Би сакала да ве прашам дали коге ќе бидете викнати на интервју во мобилните оператори тоа се одвива на англиски јазик? и отприлика кои прашања се поставуваат..... фала мнооогу :*
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    убаво за тебе незнам дали има некого кој повеќе сака да работи на вакво место од мене имам испратено цв но сепак шансите нула досега ништо :(
     
  5. ElenaNV

    ElenaNV Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Феминки,јас две години работам во ОНЕ, верувајте среќа беше, немав врски а ни некакво којзнае какво CV .....сериозно.
     
  6. Keryy

    Keryy Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    7
     
  7. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25

    така е,и јас сум приметила,,си се вработуваат а едвај завршиле средно школо,,,а може да ми кажиш на која страна го испрати цв-то за вип?или за т-мобиле?
    здраво,многу ми е мило за тебе,конечно некој тоа да го кажи,дека имал среќа а не пријатели..а ке може да ми кажиш каде го прати цв-то?линк?..и дали направи цв по посебен образец или сама си напиша?
    а цв-то го спреми по некој образец или сама си пишуваше?
     
  8. devojkaa86

    devojkaa86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    15
    Некој што има искуство од интервју во ВИП какви прашања поставуваат на интервјуто
     
  9. devojkaa86

    devojkaa86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    15
    :( Никој не бил на интервју во ВИП
     
  10. converse.brown

    converse.brown Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    103
    Девојки ми се јавија за интервју во Т-Mobile, дали некој друг од вас е повикан и дали некој веќе e бил? Би сакала доколку можете да споделите искуства :)
     
  11. t385

    t385 Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Знае ли некој колку точно се платите сега за работа како референт за продажба во:
    ВИП ???
    Т-мобиле ???
    Оне ???
     
  12. Stella.21

    Stella.21 Активен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    Еве јас сакам сама да се пријавам за на пракса во некој салон на Вип, Т-мобиле или Оне и доколку има некој да ми каже каде треба да го испратам барањето, што друго да направам и сл. ?
     
  13. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    Ај ке Ве молам, кој знае да ми каже како се одвива интервјуто за работа во Вип, дали е на англиски, што прашуваат,колкава плата даваат?
    И дали може да се влезе без врски или сепак не? :* :* :* :* :* :*
     
  14. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Можеби е надвор од темата но гледам дека сте пуштале апликации за во мобилниве оператори, барам работа па ако може да ми ги кажете меиловите да пуштам и јас да си ја пробам среќата ;)
     
  15. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    И јас сум од оние кои имаат желба да работат во некој ваков салон, на шалтер. Од секогаш сум се прашувала, бараат факултет или не? Логички нема зошто да бараат, но исто така и нема зошто да те примат туку така. Сепак, на прво место е најбитно дебели врски, нели? И ме интересира некој ако знае колку земаат?
     
  17. N_psiho

    N_psiho Нов член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас работам во еден од операторите, па ајде да ти пишам......за факултет дали бараат верувај дека бараат освен ако предходно немаш работено како продажен агент некаде....за врски секаде се потребни ама ако си квалитетен кандидат тогаш го ценат тоа и немаш гајле. е сеа околу платите не е баш нешто сјајно :wasntme: ама можес да си ја пробаш среќата па може ќе ти одговара :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Слушнав дека биле на процент, околу 10.000 до 12 фиксна плата и останатото на процент за склучени договори... точно е? Како и да е, не верувам дека е среќата пресудна за да влезеш во една од овие фирми. :) Наредната недела сум на интервју за друга работа па ќе видиме, повеќе информативно прашав. :) Фала на брзиот одговор. Ти како си задоволна? Не е премногу психички замор за незадоволителна плата како што викаш? Огромна предност е што е компјутерска работа, за тоа нема збор... :) И сигурна, што а најважно.
     
  19. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    За во Куманово, во Вип имам слушнато дека платата им е 16000 плус процент од договори.
    Ме повикаа летово на интервју во Вип, иако скоро 1 година пред тоа имав пополнето апликација на нивната страна, искрено се понадевав дека ке ме викнат, преубаво поминав на интервјуто, ама :!: имало девојче кое требало да влезе преку врски кое има исто име како мене, и онака ме прашаа оддалеку дали јас сум таа и таа, и кого познавам во Вип. Откако им кажав дека не познавам никого, и им ги видов реакциите, а потоа и слушнав за девојчето кое го вработиле и како се вика, си ги повржав работите и сватив за што се работи. Криво ми е само што се понадевав толку многу.
     
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Тоа е мила, со врски функционира се на светов, за работа па ич и да не правиме муабет... Јасно ко ден. :)