Работа во обложувалница

Дискусија во 'Барање работа' започната од one87, 4 април 2013.

 1. one87

  one87 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Здраво , дали има некоја работно искуство во обложувалница во шанк за послужување и дали може да каже како е плата и дали се добри условите. Поздрав
   
 2. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Ме интересира како е да се работи во спортска обложувалница,колку се платени вработените?
   
 3. SaskaQueen

  SaskaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  Зависи од кладилницата. Мислам дека прво се почнува како практикант некое време па после вработување. Околу 10-12 000.
   
 4. slimsblue

  slimsblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  45
  има некој искуство со работа во обложувалници на шалтер? како се работи,што се работи,колку е плата,има ли некоја обука итн?
   
 5. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Имам познанички што работеа во обложувалница. Со сигурност знам дека земаа плата од 12 до 15.000 денари, повеќе не. А детали други не знам, освен дека се оди и трета смена, ама мислам дека не е во сите така и не знам дали мора секој или се плаќаше додатно. Обука некоја посебна не верувам дека има, но не сум сигурна.
   
  На cresa-jagoda и Milica Chelsea им се допаѓа ова.
 6. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  5.893
  Пол:
  Женски
  една роднина ми работи во обложувалница и колку што знам отприлика до 12 навечер работат
   
 7. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  девојки зарем ни една нема да знае повеке информации ? :/
   
 8. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Женски
  Јас имам работено во кладилница ама на уплата на тикети а понекогаш на исплата на добивки. Платата не е голема, ама редовни играчи секогаш оставаат бакшиш, па од тоа вадиш пари. Особено ако работиш на исплата или на шанк.
   
  На Emily Dora и Milica Chelsea им се допаѓа ова.
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  5.391
  Здрaвo, дaли мoжеби имa некoј сегa штo ќе спoдели искуствa?
  Кoлку време се прaктикaнти? Дaли нештo им е плaтенo?
  Штo всушнoст се рaбoти? Кoи пoзиции се?
  Штo се случувa кoгa Вие кo врaбoтен пo грешкa нaпишете утaкмицa?
   
 10. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Женски
  - Во мојот случај еден месец беше обука, и примавме само храна и превоз - по закон е така
  - Се работи на уплата на тикети, внесуваш шифри и типови - те учат на обука
  - Ако промашиш утакмица ќе ти каже уплаќачот, сторнираш и правиш ново ливче. И тоа те учат на обука
   
  На LadyC и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.001
  Допаѓања:
  56.171
  По кој закон е тоа така?
   
  На ilyan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  6.760
  Ми нудат работа во Златна Копачка и плата 16.000-20.000, во смени се работи, втора до 23:00 и празник и викенди и ова некако ме стави во мисла. Обожавам спортови и типувања ама работното време... :/

  Некој што има работено таму дали е релаксирана работата? Дали може да си земеш слободен ден кога имаш потреба?
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  Se e ok ama toa sto sekoj vikend i praznik si na rab... treba da si jak na psiha od iskustvo kazuvam ....
   
 14. Angie.sec

  Angie.sec Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2018
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Дали некој има работено во Моцарт и ако има дали може да ми објасни на кој принцип е тестирањето после курсот?
   
 15. Mary77

  Mary77 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво дали има некој вработен во Sport life? ако може да ми каже нешто повеќе околу работата?
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.578
  Допаѓања:
  126.245
  Пол:
  Женски
  Плата до 20.000 некаде.
  Платено здравствено, ти тече стаж.
  Работиш 6 дена во неделата, 1 слободен.
  Треба да ги научиш шифрите на комбинациите за да ги куцаш на компјутер. Не знам дали имаше обука, ама знам дека има лоши газди.
   
  На Mary77 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  8.531
  Пол:
  Женски
  Од работа во кладилница бегајте како од оган,ни едни пари не вредат за таа експлоатација и губење на нерви. Работиш во смени,викенди и празници и со најтежок калибар на луѓе. Платите за трудот и одговорноста се мизерни.
   
  На mari_sa, SummerGirl и Shaban Trstena им се допаѓа ова.
 18. En89

  En89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Колку се зимаат одприлика бонуси во макс бет или некои други кладилници?
   
 19. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Колку е сега платата во Златна копачка или Спортлајф?
   
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.188
  Допаѓања:
  54.380
  Пол:
  Женски
  18 000 па нагоре.
  За спортлајф можам да кажам.

  Ок е.
  Пред 7 години работев.
  Не можам да се пожалам за тогаш. Немаше апарати внатре и дополнителни игри.

  Сега како што не смее внатре да седат, раат се вработените.

  Е сега гледам работат до покасно, тогаш само до 22 работеа кладилниците.
  Работиш најчесто во најблиската според место на живеење, ако треба да одиш подалеку ти плаќаат плус превоз.
   
  На anaspace му/ѝ се допаѓа ова.