1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во ревизорска куќа

Дискусија во 'Барање работа' започната од brightmoon, 17 февруари 2014.

 1. brightmoon

  brightmoon Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Дали има некој искуство со тестирање и интервју во ревизосска куќа? :)
   
 2. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Ова и мене ме интересира.

  Она што јас го знам е дека за да станеш овластен ревизор покрај образованието треба да имаш 3 год. работно искуство во ревизорска куќа, и нормално нели да ги положиш сите испити за овластен ревизор.

  Е сега прашањето е како да дојдеш до место во ревизорска куќа?
   
 3. brightmoon

  brightmoon Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Јас лично прашувам пошто имаше еден оглас за помлад ревизор во Рафајлоски консалтинг.. Немаше работно искуство ни некои посебни критериуми па аплицирав :)
   
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Tи имаш лиценца за овластен ревизор?
   
 5. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  11.269
  Пол:
  Женски
  ^Не се бараше лиценца за помладиот ревизор во огласот :)

  Инаку реинловер за лиценца се признава и искуство во сметководство .Туку ме интересираше за испитот за ревизор , има 2 нивоа а секое ниво 4 испити , е сега на страната пишува дека 9200 е за секој дел , се мисли 9200 за ниво или за секој испит посебно ?
   
 6. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Јас знам 9200 oд испит.
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.