Работа во ревизорска куќа

Дискусија во 'Барање работа' започната од brightmoon, 17 февруари 2014.

 1. brightmoon

  brightmoon Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Дали има некој искуство со тестирање и интервју во ревизосска куќа? :)
   
 2. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Ова и мене ме интересира.

  Она што јас го знам е дека за да станеш овластен ревизор покрај образованието треба да имаш 3 год. работно искуство во ревизорска куќа, и нормално нели да ги положиш сите испити за овластен ревизор.

  Е сега прашањето е како да дојдеш до место во ревизорска куќа?
   
 3. brightmoon

  brightmoon Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Јас лично прашувам пошто имаше еден оглас за помлад ревизор во Рафајлоски консалтинг.. Немаше работно искуство ни некои посебни критериуми па аплицирав :)
   
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Tи имаш лиценца за овластен ревизор?
   
 5. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.717
  Допаѓања:
  10.924
  Пол:
  Женски
  ^Не се бараше лиценца за помладиот ревизор во огласот :)

  Инаку реинловер за лиценца се признава и искуство во сметководство .Туку ме интересираше за испитот за ревизор , има 2 нивоа а секое ниво 4 испити , е сега на страната пишува дека 9200 е за секој дел , се мисли 9200 за ниво или за секој испит посебно ?
   
 6. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Јас знам 9200 oд испит.
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.