1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во слаткарница

Дискусија во 'Барање работа' започната од nikafremasavecunami, 22 јануари 2012.

 1. nikafremasavecunami

  nikafremasavecunami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Sakam da ukrasuvam torti, imam darba za toa. Dosega sum ukrasuvala samo za drugarki i rodnini itoa sve sama, od internet gledav. Sega sakam nekade da rabotam vo nekoja slatkarnica. Dali nekoj znae vo skopje kaj mozam da najdam. :)
  [mod-kirilica:2tk23ow3][/mod-kirilica:2tk23ow3]
   
 2. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  Незнам дали ќе го прочиташ одговоров,ама ќе пишам.

  Низ Скопје има милион слаткарници иди убаво прошетај се прашај,што те кошта. :)
  Една торта ете гага направи колку да се докажеш..

  Ако некој има искуство за било каква работа во слаткарница нека пише,ме интересира колку плаќаат..
   
 3. Mecheto1

  Mecheto1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  52
  Во слаткарница не плаќаат повеќе од 300 ден.
  А ќе седиш цел ден таму,нема да знаеш главата кај ти е.
  позз
   
 4. cherry-pie

  cherry-pie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  39
  Дали некој сака работа во слаткарница како декоратер со искуства. Ако знаете некој таков или некој да е заинтересиран нека ми пише во порака.
   
 5. Cutiepie

  Cutiepie Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  3
  Da ukrasuvam torti )
   
 6. cherry-pie

  cherry-pie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  39
  Да за украсување торти, а дали имаш искуство? поздрав
   
 7. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  ja nema da izdrzam ke izedam see
   
  На cherry-pie му/ѝ се допаѓа ова.