1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во странските инвестиции

Дискусија во 'Барање работа' започната од bim00, 23 март 2016.

 1. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Споделувајте искуства во врска со компаниите од странство што инвестираат во индустриските зони. Услови за работа, како се стигнува до работно место, дали некој успејал да се вработи без врски и слични работи поврзани со ова, за да може секој да се запознае со она што го интересира.
   
 2. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  2.943
  Пол:
  Машки
  За обичен работник премала плата, имаш и храна во некои од нив, али пак е премалку. Тие шо ги знам, а се на позиција повисока и земаат повеќе од 25 000 се партиски ставени.
  Слушнав една шпекулација за една од фирмите како ги вработуваат, ама е непотврдена и затоа не би пишувал за ова на темава.
   
 3. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.905
  Допаѓања:
  20.205
  Мене ме интересира за Ван Хоол, имам слушнато дека покрај партиска книшка требало и да се плати на некој поставен човек од таму?
  Ако некој има што знае или што работи таму слободно нека пише.