babylove овошни кашички

Работа во туристички агенции

Дискусија во 'Барање работа' започната од Nezamenliva, 17 септември 2014.

 1. Nezamenliva

  Nezamenliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  110
  Дали има некој искуство со оваа работа, какви се условите и платите?
  Ако некој работел во некоја туристичка агенција, нека сподели искуство :)
  Ако веќе постои тема со иста содржина, однапред се извинувам
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски

  Плата скоро никаква, за поголема плата треба да имаш иата и некои др.курсеви завршени, да зборуваш повеќе јазици и нормално да влезеш во некоја поголема тур.агенција. Работно време може да се почитува во зима а за време на сезона се работи и по 15 саати, а па и ако организираат и школски екскурзии и пролет и есен се заглавува.
  Сепак е добро искуство, а кога ќе видиш со која маржа се продаваат аранжманите и картите, никогаш нема да се решиш да патуваш со тур.агенција.
   
 3. lalinda

  lalinda Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  7
  Има некој искуство со работа во Солвекс травел?