1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во туристички агенции

Дискусија во 'Барање работа' започната од Nezamenliva, 17 септември 2014.

 1. Nezamenliva

  Nezamenliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  110
  Дали има некој искуство со оваа работа, какви се условите и платите?
  Ако некој работел во некоја туристичка агенција, нека сподели искуство :)
  Ако веќе постои тема со иста содржина, однапред се извинувам
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски

  Плата скоро никаква, за поголема плата треба да имаш иата и некои др.курсеви завршени, да зборуваш повеќе јазици и нормално да влезеш во некоја поголема тур.агенција. Работно време може да се почитува во зима а за време на сезона се работи и по 15 саати, а па и ако организираат и школски екскурзии и пролет и есен се заглавува.
  Сепак е добро искуство, а кога ќе видиш со која маржа се продаваат аранжманите и картите, никогаш нема да се решиш да патуваш со тур.агенција.
   
 3. lalinda

  lalinda Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  107
  Има некој искуство со работа во Солвекс травел?