1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Sara Fashion

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marta ⛄, 9 февруари 2017.

 1. Marta ⛄

  Marta ⛄ Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Женски сакам да ве прашам дали некој има работено во сара фешн или познава некој што работи... Ме интересира колку е плата треба да идам на разговор а и на друго место сум моментално па сакам да видам дали ми одговара да одам или да си останам каде што сум.
   
  На GirlLove и JessieT им се допаѓа ова.
 2. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  84
  Во продавмица или во тоа во Илинден таму кај што ги прават/средуват?????
  Ако е во тоа во илинден подобро НЕ
   
 3. Marta ⛄

  Marta ⛄ Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  не не во магацинот за во бутиците прашувам...
   
 4. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Знае некој колку плата зимаат продавачките во сара фешн?
   
 5. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.595
  Допаѓања:
  23.323
  Пол:
  Женски
  Минималец мислам.
   
  На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.007
  Пол:
  Женски
  Малите дуќани 13 000 моловите 15 000
   
  Последна измена од модератор: 15 септември 2019
 7. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  А каква е обукава во сара фешн.Ми кажаа имало организирана обука.
   
 8. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.007
  Пол:
  Женски
  Каснам со одговоров ама може некој ќе биде заинтересиран понатака.
  Тоа е 3 дневна обука во која ве учат за начини на комуникација,работа со секаков вид на клиенти.
  Како предавања,интересно е.
   
 9. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Ti tamu rabotish?
   
 10. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.007
  Пол:
  Женски
  Работев си отидов веќе
   
 11. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Нешто не беше задоволна од таму или?
   
 12. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.007
  Пол:
  Женски
  Па не бев,скратија плаќање празници,а во мол ги работиш секако и најдов подобра работа и си отидов
   
  На tina2018 и bebaa им се допаѓа ова.
 13. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Како може празник да не е платен,тоа по закон мора.
   
 14. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.007
  Пол:
  Женски
  Мора ама не е.
  Се расправав за тоа ама џабе си тераат по нивно
   
  На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Искрено се разочарав од Сара фешн.Само гледаат како да скусат плаќање,а и секој трет ден малтретираат со преуредување на дуќанот и промена на цена.Фрустрирачки и за над вработените и за муштериите.Таман ке научат каде им стои тоа што редовно го купуваат,сме преместиле.
   
  На Bebac, buba4e89, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.365
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Баш за ова ми спомна една пријателка. Почнале многу да им кратат од плата. Демек казнени поени. А настрана мањакот. Вика дека многу се крадело.
   
  На bebaa и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 17. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Па така и јас добив впечаток.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. pepapa

  pepapa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  908
  A vo magacinot kaj Ilinden sto im e da ne rabotela nekoja? Deklarant ili spremac na roba? Iskustva?
   
 19. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  84
  КАТАСТРОФА!!
   
  На pepapa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pisces19

  Pisces19 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2021
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Дали некој работи или пак скоро има работено во Сара Фешн, да ми каже какви се условите?