1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа за оптометричари

Дискусија во 'Барање работа' започната од Miss666, 5 септември 2011.

 1. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски
  Девојки темава ја отворам зошто се запишав на оптометрија и ме интересира дали подоцна со завршувањето на факултетот ќе можам да си најдам работа по струка? Видов дека во Македонија оптометријата е дефицитарна професија но едно е теорија друго пракса... Ме интересира вашето мислење...
  Благодарам однапред.. ;)

  p.s. Ако има ваква тема- кантата е тука... Поздрав! :rock:
   
 2. wwwbella

  wwwbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  8
  Мислам дека единствено е работа во оптика што потешко се наоѓа работа или пак да си имаш ти сопствена оптика. Фабрики за корекциони леќи во Македонија има една ако не е и таа затворена инаку убава работа :)
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Освен да си имаш сопствена оптика каде што има повеќе пари одколку да работиш за друг, трговијата можеш да ја прошириш и на рамки за наочари, очила за сонце па и акцесорис за очила. Или пак ако можеш да си најдеш работа како мед. сестра на офтоматолог
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.