1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа за почетници(без искуство)

Дискусија во 'Барање работа' започната од moni.poni, 4 февруари 2017.

 1. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  73
  4-5месеци барам работа но безуспешно
  Бев и на неколку разговори но и тоа безуспешно,кога ќе отидеш таму и ќе кажеш дека не си работел ништо сваќаш дека за џабе си трошел време да доаѓаш.
  Скоро секаде барат работници со искуство
  Дајте некоја информација за некои фирми/фабрики каде барат работници без работно искуство??
   
 2. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.505
  Допаѓања:
  29.162
  Пол:
  Женски
  Можеш да почнеш како келнер или шанкер во некој помалкупрометен кафич за дневница од 400-500 денари, доколку си од Скопје зборувам. Ќе запознаеш луѓе па би требало да ти се отвори прилика за подобра работна позиција. Ако се покажеш, снајдеш и успееш можеш да станеш шеф на локалот.
  А конкретно не знам за фирми/фабрики кои бараат без искуство, но секако постојат некои ретки само зависи од која област сакаш.
  Како и да е не губи надеж и почни од некаде, од било каде, па патиштата сами ќе се отворат.
  Знам не ти дадов соодветен одговор и не ти помогнав многу, но сепак сакав да ти одговорам.