Работа или средно?

Дискусија во 'Канта' започната од Angel-Wings, 11 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Бидејќи некои велат дека се би дале да се вратат средно а, некои дека им е поубаво на работа, сакам да го слушнам вашето мислење.Каде ви е поубаво? Се си има и убави и лоши страни. Во средно има учење многу предмети тестови, но има и незаборавно дружење.На работа колешки колеги нема стресови поради тестови или ненаучено... Напишете што мислите :) :*
   
 2. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  165
  На работа нема стресови поради учење? хххх
  Па добро нема, ама има стресови секој момент некој да не те избрка од таму... или пак дали таа работа ти го овозможува тоа што ти е потребно итн итн...
  Стресовите во средно за тестови и испрашувања не можат да се споредат со натамошните стресови што ни ги пружа животот :))))))
  Затоа средното не би го менувала за ништо, јес да немам искуство на работа ама според ова што го доживувам како студент можам да замислам што се ли не ме чека :)


  Бај д веј кога го видов насловов на темава си помислив некој прашува дали да почне со работа или да се запише во средно хххххх
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно работа. Зрела личност, која самостојно заработува. Има време и за забава. :)
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  хахах па средно задолжтелно е... :lol:
  Инаку да, секаде си има стресови, вакви такви...важно стресови се меѓутоа во средно, некако поубави ми се стресовите.. :D
  кога ќе го видиш ТОј...уфф каков стрес сум доживувала.. :lol: :$
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.988
  Допаѓања:
  47.953
  Пол:
  Женски
  Teмава... Како може да се спореди средно и работа? Средното е задолжително, работата иде после, не гледам која е поентата на темава...
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Делам мислење со Рејнбоу, ни јас не гледам која е поентата на темава. Нели сакаш поубав живот?
  Поубава работа .. Поголема плата? :^)

  Имаш време во животот кога ќе поминуваш време со колегите, сега посвети се на учење.
  Ќе видиш дека еден ден, тестовите, испрашувањата и се' остало, ќе ти се исплатат..
  Ако знаеш како да го искористиш тоа ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.