1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа или средно?

Дискусија во 'Канта' започната од Angel-Wings, 11 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Angel-Wings

    Angel-Wings Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    Бидејќи некои велат дека се би дале да се вратат средно а, некои дека им е поубаво на работа, сакам да го слушнам вашето мислење.Каде ви е поубаво? Се си има и убави и лоши страни. Во средно има учење многу предмети тестови, но има и незаборавно дружење.На работа колешки колеги нема стресови поради тестови или ненаучено... Напишете што мислите :) :*
     
  2. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    На работа нема стресови поради учење? хххх
    Па добро нема, ама има стресови секој момент некој да не те избрка од таму... или пак дали таа работа ти го овозможува тоа што ти е потребно итн итн...
    Стресовите во средно за тестови и испрашувања не можат да се споредат со натамошните стресови што ни ги пружа животот :))))))
    Затоа средното не би го менувала за ништо, јес да немам искуство на работа ама според ова што го доживувам како студент можам да замислам што се ли не ме чека :)


    Бај д веј кога го видов насловов на темава си помислив некој прашува дали да почне со работа или да се запише во средно хххххх
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно работа. Зрела личност, која самостојно заработува. Има време и за забава. :)
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angel-Wings

    Angel-Wings Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    хахах па средно задолжтелно е... :lol:
    Инаку да, секаде си има стресови, вакви такви...важно стресови се меѓутоа во средно, некако поубави ми се стресовите.. :D
    кога ќе го видиш ТОј...уфф каков стрес сум доживувала.. :lol: :$
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Teмава... Како може да се спореди средно и работа? Средното е задолжително, работата иде после, не гледам која е поентата на темава...
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Делам мислење со Рејнбоу, ни јас не гледам која е поентата на темава. Нели сакаш поубав живот?
    Поубава работа .. Поголема плата? :^)

    Имаш време во животот кога ќе поминуваш време со колегите, сега посвети се на учење.
    Ќе видиш дека еден ден, тестовите, испрашувањата и се' остало, ќе ти се исплатат..
    Ако знаеш како да го искористиш тоа ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.