babylove овошни кашички

Работа како агенти за продажба

Дискусија во 'Барање работа' започната од Ники., 2 февруари 2017.

 1. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Епа вака:
  не видов ваква тема ..па ако има нешто слободно нека иде канта.
  Сакав да си направиме муабет ..дали некој до сега има работено како агент за продажба..ако да , како е задоволен..? Кои се поволностите ? Кои се негативните работи во овој бизнис? Како иде работата?
  Дали имате работено по фирмиве како Хоме Сторе,Медија..и сл? ( гледам дека таму бараат често)
  ****Ако има некој што бил на интервју или работи во Хоме сторе како агент нека пише ..посебно ме интересира тоа..***
   
 2. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  68
  Има некој искуство во фирмата Нелт Ст, за позиција агент за продажба или има слушнато што, како е таму?
   
  Последна измена од модератор: 12 февруари 2021
 3. pretty-girl6

  pretty-girl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  @moni.poni Тоа е работа од областа на маркетингот. Јас имам соработувано си нив. Едноставно ако те интересира агент за продажба, означува дека одиш по одредени големи маркети со кои работи фирмата, ги средуваш производите, бидејќи ги имаат многу, гледаш датуми, правиш нарачки. Гледаш дали некоја друга фирма, ти има влезено во твојот блок и тоа е :D