Работа како ветеринар во странство

Дискусија во 'Барање работа' започната од savageu, 6 октомври 2020.

 1. savageu

  savageu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво. Ме интересира дали има некој кој работи како ветеринарен доктор во странство со диплома од ветеринарниот факултет во Скопје? Знам дека факултетов не е никаде признаен, но имам слушнато за колеги кои успеале да се вработат па доколку има некој со кој би можела да се посоветувам би било супер зошто во нашава земја не гледам светла иднина, а ќе дипломирам за година-година ипол па време е да се бара и да се средуваат документи.