Работа како келнерка

Дискусија во 'Барање работа' започната од Oki777, 23 септември 2013.

  1. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Видов дека нема ваква тема. Би сакала да споделите ваши искуства за работа како келнерка во кафич а може доколку има и некое искуство како шанкерка. Како е првиот ден, каква е работата и слично.
     
  2. turbulentno

    turbulentno Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    13
    јас сум келнерка работам веке две години понекогаш и на шанк сум
    како и секоја работа и оваа има предности и мани
    треба да не се страмиш и да си ја вреднуваш работата како и секоја друга јас живеам во мал град со закочени жители кои келнерките ги категоризираат како ку*ви но мене баш и не ми е гајле
    сега има секакви луге и фини и не толку фини а ти мораш со сите да си фина и насмеана макар ти се срушил цел цвет тоа е малку тешко но што се мора се мора
    доколку имаш избора дали да си келнерка или шанкерка во тие денови кога не си баш расположена подобро е бо шанк
     
  3. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.767
    Допаѓања:
    6.708
    Пол:
    Женски
    Најубаво ти е во шанк не е некоја тешка работа јас имам работено во шанк и уживав во работата.Но кога го продаде на други газди ги сменаа сите вработени и ме оставија само мене женско и како што наведи погоре девојчево живеам во мал град па ги третираат така а кај нас позастапени се Албанците.Јас со мојов карактер не трпам никој :D и мислеа дека ништо не ги разбирам шо зборуваат па решив да си одам а иначе не е некоја лоша работа келнерка но подобро е во шанк. :)