1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како келнерка

Дискусија во 'Барање работа' започната од Oki777, 23 септември 2013.

 1. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Видов дека нема ваква тема. Би сакала да споделите ваши искуства за работа како келнерка во кафич а може доколку има и некое искуство како шанкерка. Како е првиот ден, каква е работата и слично.
   
 2. turbulentno

  turbulentno Активен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  јас сум келнерка работам веке две години понекогаш и на шанк сум
  како и секоја работа и оваа има предности и мани
  треба да не се страмиш и да си ја вреднуваш работата како и секоја друга јас живеам во мал град со закочени жители кои келнерките ги категоризираат како ку*ви но мене баш и не ми е гајле
  сега има секакви луге и фини и не толку фини а ти мораш со сите да си фина и насмеана макар ти се срушил цел цвет тоа е малку тешко но што се мора се мора
  доколку имаш избора дали да си келнерка или шанкерка во тие денови кога не си баш расположена подобро е бо шанк
   
 3. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  6.673
  Пол:
  Женски
  Најубаво ти е во шанк не е некоја тешка работа јас имам работено во шанк и уживав во работата.Но кога го продаде на други газди ги сменаа сите вработени и ме оставија само мене женско и како што наведи погоре девојчево живеам во мал град па ги третираат така а кај нас позастапени се Албанците.Јас со мојов карактер не трпам никој :D и мислеа дека ништо не ги разбирам шо зборуваат па решив да си одам а иначе не е некоја лоша работа келнерка но подобро е во шанк. :)