1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како медицински сестри

Дискусија во 'Канта' започната од Niki5, 24 декември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Niki5

  Niki5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки јас сум нова на форумот , ја отворив темата бидејќи по професија сум медицинска сестра без работно искуство сеуште , бидејќи искрено и немам волја ниту мотивација да работам тука конкретно се разбира поради малата плата , имам завршено средно медицинско и висока школа тука во Скопје, сметам дека нашата професија е една од најхуманите меѓутоа не е доволно ценета , идам на курс германски 3 степен завршив па имам некои планови за таму во иднина , доколку е некој таму нека сподели некое искуство или пак доколку планира да оди ,какво е вашето мислење и став , дали и вие како мене планирате странство или пак ќе си останете тука ?!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.