Работа како моден креатор?

Дискусија во 'Барање работа' започната од rozy, 24 јануари 2012.

 1. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Како во насловотот девојки дали некоја овде е модна креаторка? Мојот животен сон е да еден ден бидам полуславна креторка цртам скици од кога бев 10 год. и можам да се пофалам дека се приближно добри ве молам дали можам да добијам некои совети од вас :D :D
   
 2. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  9.393
  Пол:
  Женски
  Можеш некоја слика од цртежите да ставиш да видиме :)
  Ако сакаш :)
  Инаку и јас сакав да бидам креаторка ама не ми оди баш најдобро креирањето, немам идеи.
   
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.765
  А, јас и не би ти препорачала да ставиш слика овде. :)
  Бидејќи одма може некој да ти ја украде. ;) , а утре можеби ќе биде една од твоите главни креации. :P
  (Така мене еднаш ми украдоа мое творечко дело. :devil: ).

  За работа како моден креатор овде, на наши простори е многу тешко....
  Немаме клима за мода...
  Немаме ниту многу школи за обучување кадри...

  Иначе, ако можеш сама да отвориш своја модна куќа (што е претешко, пред се` ако немаш почетен капитал) е супер.
  Знам дека по некои фабрики/погони бараа креаторки, ама во кои поточно, не знам...
   
  На LetsTalkFashion му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Нажалост знам дека кај нас немам услови затоа јас сакам да одам на студиј во парис иначе за сликите не си ги ставам на интернет ке ми ги искрадат мозе 1 или две така постари утре но тие најпопуларните ке ги видете за 5 години во париис :)
   
  На LejdiD и Juicy им се допаѓа ова.
 5. VanessaCool

  VanessaCool Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Cool Ама да бидеш моден креатор во Парис мислам дека ти требат ненормални суми на пари и голема амбиција и никогаш откажување од работата. ;)