1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како промотерка

Дискусија во 'Барање работа' започната од ladymg, 14 јули 2011.

 1. ladymg

  ladymg Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Би ве замолила доколку некој има информации како можам да дојдам до работа со делење флаери или како промотерка по штандови во трговскиве. Студентка сум и стварно ми требаат пари да си ги покријам трошоците барем малку. Ви благодарам однапред.
   
  На Angelle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PetiteCherry

  PetiteCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  35
  И јас барам нешто вакво :)
   
 3. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  ако ви текнува на спотот на елвир и слаџа пет минута има еден тип што влага со слаџа во казиното, е истиот тој бара девојки и преку него добиваш работа да промовираш виски во дискотеки да делиш флаери во спортски обложувалници и слично, и доста добро плаќа, имам две три другарки што преку него добија работа онака кога им одговараше прифакаа ( пошо бевме средно и поради обврските не можеа секогаш да прифатат ) и мн пати ги носеа во охрид велес и имаа платен превоз и престој и плус дневница за работата е сеа ке пробам да стапам во контакт со другаркиве и да се распрашам малку повеќе
   
  На La.loca, macicka25, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. macush1

  macush1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  И? Се распраша? :)
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Мацуш, незнам дали си чула за Велнес(се нагја во Црниче) кај Симпо) претпоставувам дека си чула за Хербалајф-епа не се само производи(да купуваш, користиш, и препорачуваш) туку делат и флаери(оние ко подарок козметички третман, мерење тезина и сл, колку да те навлечат да им појдеш на состанок кај нив)
  многу пати сум сретнала делачи на флаери низ Центар, оди прашај, мозе ке ти помогнат :)
   
 6. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  ^ мислам дека не ги плаќаат имам другарка таму ако ја видам вечерва ке ја прашам, инаку мацуш не ги прашав целото друштво се на одмор дури коа ке се вратат
   
 7. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  simoncelicius што се случи??? Се распраша ли??
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Пазете со кој се нафаќате да ја работите работава, другарка имаше лошо искуство. среќа е мн паметна и на време се откачи. Само претпазливо, мОј совет
   
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Хипстер, па кога е веќе така, кажи што се случило и која агенција... Да знаат девојчињата кои одат на промоции!
   
  На srcekrsacka и Rubiii им се допаѓа ова.
 10. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Ако не е тајна по колку пари даваат за делење флаери?
   
 11. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  463
  Пред 3 години кога делев заедно со колешки од факултет, земавме по 500 денари.
  сега не знам како е
   
 12. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  а дали некој има информации за ваква работа во бт?? каде може да се најде
   
  На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  ajdeeee kazete za delenje flaeri vo skopje sakammm:D 500, 500 i toa e neso:)
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.667
  Пол:
  Женски
  Јас имам работено како промотерка, ме викаа 2 до 3 пати во неделата, но само преку лето бидејќи училиштето и обврските се проблем +
   
 15. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15


  ајде пиши ми пораче каде што како :D
   
 16. Lady90

  Lady90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7


  Преку која агенција ако не е тајна :)
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  случајно го најдов огласот на http://www.najdirabota.com.mk/
  еве
  http://www.najdirabota.com.mk/Search.aspx?search=&dateFrom=&dateTo=&region=-1&industry=-1
  О Г Л А С Бр. 590267
  Објавен од: Вест,
  Објавувач: - Нема информација [Прегледај коментари]
  Популарност на Компанијата:

  3.883890
  Област: Продажба и Маркетинг
  Работно место: Презентер
  Број на работни места: 7
  Во регион: Скопски,
  Тип на работно место: Постојано
  Договор(во месеци):
  Објавен на: 10/09/2011
  Краен рок за пријавување: 24/09/2011
  Почеток на работен однос:
  Оглас внесен на: 10/09/2011
  Email за контакт:
  УРЛ: t
  Телефон:
  Поштенски ФАХ:
  Плата:
  Потребни квалификации:
  Должности: Нема информација,
  Адреса за апликација:
  Назнака(референца) на огласот:
  Целосен оглас:
  ФИРМА ИМА ПОТРЕБА
  од 7 комуникативни девојки за работа во презентација-продажба.
  Можности за раб.втора смена.
  Заработка одлична. тел: 076/682-648
   
 18. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  го знам ова севика ДСМАКС 2000, и сопственикот се вика Љубчо
  ги носат и по други градови девојките со кола да продаваат: парфеми, сетови, часовници, козна галантерија(каиши), имав пробен работен ден во друг град цел ден ваму-таму и на вракање по селата, така да сватив дека не е тоа за мене, иако сопственикот беше фин кон нас продавачките :)и да , пред да влезете на разговор , ви дава секретарката да потпишете договор и да наведете 2-3 лица кои наместо вас би ја платиле робата(во случај на не дај бозе) ко зиранти по банкиве што се бара за картичките
   
 19. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  463
  Во темата: Огласи за вработувње
  baranje-rabota/oglasi-za-vrabotuvanje-t8745/90.html
   
  На pitbullche и MarijaMar им се допаѓа ова.
 20. MarijaMar

  MarijaMar Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Благодарам за постот, јас не ја видов оваа тема :)

  Еве уште еднаш што се бара:

  Mi trebaat devojki za delenje flaeri vo Skopje.
  Akcijata ke se odrzi nekade okolu sredinata na januari.

  Site koi se zainteresirani neka mi ostavat podatoci i broj za kontakt vo poraka.

  Pozdrav