1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како промотерка

Дискусија во 'Барање работа' започната од ladymg, 14 јули 2011.

  1. Femmince

    Femmince Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    8
    има ли некоја искуство со агенцијата NEW MOMENT ?
     
  2. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.304
    Допаѓања:
    7.302
    Пол:
    Женски
    Јас работев за МПГ, а дечко ми за Мај Маркетинг.

    Работев на две сосема различни промоции, работата е прелесна. Едната беше 4 саати, другата 6 саати. Строго е забрането седење, доколку супервизорот те упеца во седечка положба ти кратат дневница или пак воопшто не ја добиваш. Секоја фирма, односно секоја промоција си бара посебен кодекс на облекување. Најчесто самите фирми си имаат искреирано модели за женските и за машките и тие униформи мора да се носат. Ништо курвинско за женските, да напоменам :D Во глобала тоа се фустанчиња со логото на компанијата нормално нели :D .

    Зависно од компанијата се одредува и колку дена во неделата ќе се работи, претежно се одбираат денови од викенд, може само петок и сабота, може сабота и недела, а може и сите три дена, со тоа што во петок почнуваат од попладне, а во сабота и недела некаде од сабајле.

    Како што кажав и претходно, работата воопшто не е тешка, плус ако се погодиш да стоиш на штанд со уште едно девојче, уз муабет поминува ептен брзо времето. Мислам ако е некоја муабетчика и таа, ако е намќор 4, 5, 6 саати ќе ти изгледаат како цел век :D кога нема луѓе е досадно.
    Но, во зависност од промоциите, некогаш се работи за промоција за која што е потребна само една девојка, па некако поспоро минува времето и нозете повеќе болат.

    До сега имам одработено 5 промоции и за истите ќе треба да земам околу 3500 денари. Лошото е што не знам кога ќе ги добијам, ги распрашував другариве (преку нив сум и во работата всушност), некои викаат за месец, некои за месец и половина, некои за два. Но сигурно било дека ќе ги исплатат. Еден од другарите ми вика спремај трансакциска во јули го добиваш првиот дел, во август вториот, а јас само се крстам и си викам дај боже :D

    И така.. Дечко ми инаку до сега има одработено цел месец, работи само сабота и недела, 4 саати, 750 денари му е дневница и до сега според пресметките треба да земе околу 11000 денари. Којзнае што ќе ми купи.. :D се шалам.

    И то..

    Иначе заборавив и да кажам дека веќе се завршени скоро сите промоции и дека истите ќе се селат во Охрид. Така да, освен ако ептен немате врски и некој ептен упатен во бизнисов, искрено мислам дека тешко би одело со „вработувањето“, условно кажано.
    Од септември ќе има пак.
     
    На Tam4yy и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.098
    Допаѓања:
    824
    Пол:
    Женски
    А дали на промоција можат да работат и под 18? :)
     
  4. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    како да најдам страна од МПГ на интернет да видам што како?
     
  5. bliznacka

    bliznacka Нов член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    37
    Една другарка кога бевме средно беше ангажирана и делеше флаери. Мислам дека можеш, хонорарна работа е тоа, вајда секој може :^)
     
  6. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Да, можат. Јас минатата година се пријавив, но сама се откажав од одредени причини.
     
  7. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Јас минатата година сакав да ја пробам оваа работа. Се пријавив ме избраа, но јас не сакав, бидејќи немаше многу загарантирана плата со оваа работа. А, требаше по цели денови да бидеме надвор така да се откажав уште на самиот старт и мислам дека не би се пријавила уште еднаш за ваква работа. Наредното лето МОРАМ да си најдам нормална работа |(
     
  8. coske85

    coske85 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    potrebni se promoterki za pivofest ....info inbox
     
  9. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас во мпг бев и на разговор за една промоција требаше фирмата да бира девојчиња и не ми се јавија, океј да речеме не ме избрале за тоа, ама ни за друга промоција не се јавија веќе :| Незнам, нема промоции периодов или што е работава? Баш ми треба некоја ваква работа, ако знаете и некои други агенции што им требаат промотерки кажувајте :)
     
  10. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
  11. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Какво искуство може некој да сподели, ова е ептен искористување, да делиш флаери на +45 цел ден цели 8 саати за 400 денари?
    Како и да е, не ми е јасно зашто објавувате стари огласи, на никој не му се од корист :|
     
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Огласот е од 28ми јули,т.е од пред 2 дена ;)
    Jас никој не натерав да отиде да работи на плус 45 степени.
    Но некогаш,ако сакаш да заработиш,верувај нема од небо да ти паднат,ќе мора да се помачиш малку ;)
    Ниту една работа не е за омаловажување,и јас работев цела зима на минус 20 па никому ништо :)
    Секој за себе ;)
     
  13. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Да се надоврзам, огласов е од пред два дена, ама како што прочитав за 30 и за 31 јули е, што значи дека денеска веќе некој делел, со што автоматски огласот е завршен.
     
  14. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Огласот е од пред два дена ама пријавувањето веќе е завршено и денес веќе некој работи значи никому не му е од корист!!!!!!!!!!!!
    Знам дека нема од небо да му паднат на некој парите, и самата сум работела нешто слично ама не за ваква сума толку часови самата знам дека треба да е и обично е поплатено па затоа коментирам дека е ИСКОРИСТУВАЊЕ НЕ ОМАЛОВАЖУВАЊЕ. Како и да е, не би да бидам негативна само се нервирам кога ќе видам некој објавил завршен оглас па уште и прашувате дали некој бил, или сами сте се пријавиле и не ве викнале па истражувате дали бил реален огласот, не би да навлегувам во детали ;)
     
  15. macicka25

    macicka25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    Јас барам работа како промотерка на промоции или делење на флаери па ако знае некој некоја агенција или мозеби некој оглас каде што имаат потреба од девојка нека пише во лп
     
  16. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.304
    Допаѓања:
    7.302
    Пол:
    Женски
    Девојки, моментално голем дел од промоциите се стопирани, а некои префрлени во Охрид и по другите градови, најчесто се работи за промоции на кои треба на плажа да се шетате по бикини и да промовирате алкохолни пијалоци, цигари и сл. но исто така има и промоции кои се вечерни, односно услов за да присуствувате се висина, тежина, стегнато тело и јасно ви е претпоставувам понатаму да не се должам. :D
    Од септември ви препорачувам на сите да си пробате пак по агенцииве, ќе има работа и тоа доста..
    Агенции исто така кажав има повеќе, а оние кои мене ми се блиски се МПГ и Мај Маркетинг и информацииве ми се од таму.

    Инаку и да ве примат на било каква промоција летово, парите очекувајте ги есента.
     
  17. macicka25

    macicka25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    dajte kazete nekoja agencija kade bi mozela da se prijavam za promocii ili nekoj oglas kade bi barale devojka za promocii ;(
     
  18. mia005

    mia005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Има многу, јас порано работев преку Мак Моделс и Црнокрак на промоции, добро плаќаа.
    Исто така можеш да се пријавиш во Публицис, Бато и Дивајн, побарај нивни броеви во златна книга.
     
  19. macicka25

    macicka25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    Zdravo aj ako znae nekoj nekoja marketing agencija za promocii neka pise vo LP
     
    На rak1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ToRi123

    ToRi123 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    Ајј дај те сега некои огласи или нешто :D