Работа како сметководител

Дискусија во 'Барање работа' започната од Elena1311, 21 ноември 2013.

 1. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Барам работа во државна или приватна фирма во Прилеп или Битола како сметководител.
  Имам работно искуство од 20 години како сметководител.
   
 2. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Дали во форумот има колеги сметководители, ќе сакам нешто да прашам....
  Фала!
   
 3. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Јас имам некои основни познавања од сметководство..зависи сега што ти треба тебе? :)
   
 4. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  о,основни.... :D не! :rofl:
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marti96th

  Marti96th Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Како се движат платите за сметководители ?
   
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.214
  Допаѓања:
  25.532
  Пол:
  Женски
  Кои работни задачи ги има главниот (овластен) сметководител, а кои работни задачи ги има помошникот сметководител?

  Дали контирањето е работа на овластениот сметководител, а книжењето на помошникот сметководител?