1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како сметководител

Дискусија во 'Барање работа' започната од Elena1311, 21 ноември 2013.

 1. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Барам работа во државна или приватна фирма во Прилеп или Битола како сметководител.
  Имам работно искуство од 20 години како сметководител.
   
 2. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Дали во форумот има колеги сметководители, ќе сакам нешто да прашам....
  Фала!
   
 3. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  1.357
  Јас имам некои основни познавања од сметководство..зависи сега што ти треба тебе? :)
   
 4. Elena1311

  Elena1311 Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  о,основни.... :D не! :rofl:
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marti96th

  Marti96th Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Како се движат платите за сметководители ?
   
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  31.681
  Пол:
  Женски
  Кои работни задачи ги има главниот (овластен) сметководител, а кои работни задачи ги има помошникот сметководител?

  Дали контирањето е работа на овластениот сметководител, а книжењето на помошникот сметководител?