1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како стјуардеса

Дискусија во 'Барање работа' започната од Nikce, 5 април 2012.

  1. Buckicka

    Buckicka Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки, јас слушнав дека било подобро да работиш за Emirates Airlines отколку за Катар, ама мислам дека немаат open day во Скопје. Дали некоја од вас има некое искуство во врска со ова?
     
  2. Rubinka

    Rubinka Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Да каде, каде е подобро јас имам еден другар таму, не е воопшто строго како во Катар поопуштено е и повисока плата затоа што Емиратите се на прво место. Само што да, не доаѓаат кај нас, другар ми беше во Софија на open day, еве ти линк каде да следиш http://flightattendantcentral.com/recru ... open-days/
     
    На Buckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Buckicka

    Buckicka Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Фала за линкот :) Али некако не ми се оди до Софија или било каде настрана за open day....Што ако не поминам, и џабе одење до таму, вака во Скопје подруго си е :) барем не трошиш ништо, и не мора да се замараш со тоа каде ќе преспиеш итн итн...
     
  4. Buckicka

    Buckicka Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Некаде (на некој форум мислам дека) прочитав дека на фотографиите (за апликација) треба да бидеш насмеан и да ти се гледаат забите при насмевката. Точно е? Или треба само да бидеш озбилен и да не се смееш како оние за пасош што се? Ве замолувам да ми одговорите зашто планирам овие денови да се сликам па да знам како треба да биде точно.
     
  5. fifila90

    fifila90 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Ќе може ли некој да ми каже кога Qatar airways ќе имаат open day во Скопје ?
     
  6. Buckicka

    Buckicka Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    На страната им пишува дека нема да имаат open days во јуни месец, немаа ниту во мај, којзнае дури кога ќе има и дали воопшто ќе дојдат пак во Македонија. Слушнав дека не биле задоволни од македонците многу, затоа Etihad i Emirates не доаѓаат во Македонија повеќе.
     
  7. yokoono

    yokoono Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    18
    Sto mislite za wizzair,mislam deka i oni vrabotuvaat stjuardesi ?
     
  8. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    На 2ри Јули имаат open day.Е сега сакав да ве замолам за мислење и искуства за оваа авио компанија.
     
  9. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
  10. sunshine8

    sunshine8 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ke odi nekoj vo vtornik na otvoreniot den na wizzair :))?
     
  11. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Јас ;)
     
  12. yokoono

    yokoono Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    18
  13. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Ај тие што биле нека кажат што и како оди процедурата, и најважно дали е целава работа местенка или пак стварно влегуваат тие што имаат квалитети.
     
  14. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    ^
    јас бев лани влегов во последните 12 и кога ги напишаа на табла подвлекоа црта под првите 4 во кои бев и јас,и типот рече као овие се 90% сигурни,за останатите ке потврдиме за 15 мин..
    поминаа 50 мин и излезе со сосем нови фаци,телефон им звонеше нон стоп,па на крај заклучив дека е местенка 100%,бар за оние што имаа врски,а има и заслужени тоа не го спорам..
    е за годинава незнам...уште повеке ке биде со врски мислам,односно тврдам од сигурни извори немам причина да ширам дезинформации и да уништувам нечија надеж..
    ко воли нек изволи..малтерирање е процесот на селекција ама оние што ке влезат се исплати дефинитивно..
    друго да ви дадам совет да не правите циркуз од својот изглед,НАЈБИТНА ви е умереноста во се,и немојте да пробате да се истакнувате многу на групните тестирања,имаше една девојка ко нацртана беше и многу паметна ама претера со самоувареноста па ја исфрлија на трет круг а сите бевме сигурни дека таа ке е прва на листа на примени,така да-балансирајте ;)
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Stella7

    Stella7 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Благодариме за информациите...сакав да не информираш за уште некои работи..прво треба ли да бидеме облечени во сукња до коленици и бела кошула и таква да биде сликата што треба да ја однесеме? Англискиот мора ли да е перфектен и ако може уште некои дополнителни информации за процесот на селекција..ааа и како што разбрав веќе првиот ден се одлучува кој е избран? :D поздрав :D
     
  16. m.m.5

    m.m.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Мене не ми е јасно како може да имаат отворен ден преку недела кога лугето се на работа... одма ми се виде нешто сомнително па и сега кога прочитав дека имало местенки се ми стана јасно,целта изгледа е да има што помалку кандидати за полесно да ги примат тие што треба... ако е така стварно штета
     
  17. sunshine8

    sunshine8 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ako moze da mi kazete kakva slika treba da se nosi, kako za pasos takva malecka ili ...?
     
  18. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    па пожелно е да изгледате деловно но не е пресудно,јас си носев пантолни лани на рамни сандали бев,не се издржува цел ден на штикли,земете си во кеса и облечете ги таму,слика јас имав мала обична ко за документи,и онака ме гледаат цела,англискиот е битен,и пробајте да зрачите со позитивна енергија,која за жал ке ја снема после саати исчекување и стрес..
    колку и да си со став демек ништо не губам одам да видам,пак многу луге многу енергии и напнатоста е неизбежна,ко на идол коа бираа лежиш по сепареа и по столици,коа влагаш во просторијата исто само шо не пееш,те гледа тројкава а ти се препотуваш...
    инаку не се знае првиот ден..целиот процес трае 48 саати,а се завршува накај 12 навечер..
     
  19. sunshine8

    sunshine8 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    a dur cekas smees da izlezes na cigara, da jades, da se napies nesto?
     
  20. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    па нормално,ке чекаш по саат два до нареден круг,ке си шеташ ке си пиеш кафе па пак ке се вратиш попладне,они не те гледаат, до кај 5 попладне се знае кои се првите што одат понатака,,е сеа зависи колку ке се пријават..лани беа околу 400 души..