1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како хигиеничарка

Дискусија во 'Барање работа' започната од Yeeah, 22 август 2018.

  1. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Ви благодарам на сите што кажавте мислење, јас сепак одлучив да не ја прифатам работата, дознав дека зад таа прекрасна приватна болница се криеле големи преваранти.Пријавувале на пола работно време.Морало да работиш по 13 часа, ноќни дневни смени од кој што првите 2 недели идеш за без пари и слично.Платата 12 илјади.Да извадам слободна и нема да видам ништо од парите.Не е се така совршено како што мислиме но за среќа го дознав ова пред да почнам.Уште еднаш ви благодарам, нека ве прати среќа во животот.
     
    На Cinderfakinrella и Feminka22 им се допаѓа ова.
  2. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.397
    Пол:
    Женски
    Истото и во Систина е комшика работи таму. Одат трета смена, дванаески, празник, делник ништо не е платено плус. Плата 12300 ден.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    За истата болница станува збор. :)
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.397
    Пол:
    Женски
    За тоа дека пријавуваат на пола работно време не е точно, одма од прв ден си пријавен и платата е редовна никогаш не каснеле. Единствено што е многу мала за толку работа и трети смени и дневни.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Мене ми рекоа 2 недели или месец дена неплатено, наводно требаше да ми дадат договор за како волонтер да потпишам.Можеби е за сите различно незнам
     
  6. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.397
    Пол:
    Женски
    На интервјуто ти го кажаа ова или некој друг? Комшикава дали ден два беше да речам на " проба" после одма ја пријавија си почна со работа. Може смениле нешто она вика сменет кадар и шефовите сменети им биле па може други правила има.
     
    На Cinderfakinrella и Feminka22 им се допаѓа ова.
  7. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Да на интервјуто. Ми беше напоменето на неколку пати дека на пробно ќе сум била НАЈмалце 2 недели а може и месец дена.Не се исплати нели :)
     
    На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.397
    Пол:
    Женски
    Многу паметни биле бесплатно да им работиш цел месец па после може да ти кажат пријатно...
     
  9. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    Не е срамота да се работи било што и чесно да се заработува. Срамота е за оние легачи кои го дрпаат и последниот денар од нивните дома за да отидат на кафенце, да се чекираат или да се дотераат во скапи марки притоа одбивајќи ги сите работи под изговор дека не им се допаѓаат. Не значи дека ако прифатиш работа која не ти е по ќеф ќе ја работиш засекогаш, само што ќе најдеш подобра никој со сила нема да те спречи да напуштиш.
    Во случајов мој совет е да не прифаќаш затоа што се многу паметни и сакаат за џабе да им работиш а немаш никаква гаранција дека ќе те примат, намерно може само да ти го користат трудот па после да те шутнат. Многу паметни приватњациве, да виделе дали те бивало, па ќе видат секако. Може да ти дадат само на месец договор па ако не им им се допаднеш да не ти го продолжат. Како да ќе осиромашат една минимална плата ако дадат. Идиоти покварени.
     
    На Cinderfakinrella и Yeeah им се допаѓа ова.
  10. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Се дур заработуваш чесно, нема срамна работа.

    Јас порано местев соби во саботите и за време на одморите, сега еднаш во годината дали.

    Никогаш не патев од комплекси. Ги гледав спозорушите и ороспитиите како ги заработуваат парите, па ќе си се насмеев. Јас одам со крената глава, а тие?? Ќе се утепаат по скалите криејќи се...
     
    На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Според мене нема ништо срамно да се работи како хигиеничарка искрено, и тоа е убава работа, нема зашто срам на некој да му биде, и не е срамота воопшто како што кажав.Чак дури и не е ни битно што и како ке работиш. Парите си ги заработуваш чесно секогаш тоа е важно. Исто ти се фака како дома чистиме, така и тамо. Не е важно што ке речат лугето, или како ке кажат, не живееме за народот искрено, секој си го работи тоа што го сака. А ниедна работа не е срамна да се работи. И јас би работела зашто да не, кога ке си земеш пари убаво е после. Не се замарам воопшто за народот што ке каже, како ке каже, гледам на мене да ми одговара и да ми биде убаво.Само крената глава и уживајте во оваа работа.
     
    На tina2018 и Dominik им се допаѓа ова.