1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа кај нотар

Дискусија во 'На работното место' започната од sara5, 11 декември 2018.

 1. sara5

  sara5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  moze da mi kaze nekoj dali kaj notar moze da se raboti so 180 krediti praven fakultet? dali moze da te osigura?
   
 2. Ms allways right

  Ms allways right Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2018
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Секако дека може и така повеќето што работат по канцелариите немаат ни правен факултет
   
  На sara5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Forca

  Forca Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  1.811
  Пол:
  Машки
  Може, ќе те вработи како правник, почетна плата кај нотар во просек е 18000 денари.
   
  На sara5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sara5

  sara5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  a kakvi subvencii imase ako dosega ne si bil prijaven voopsto? neli od drzavata placaa osiguruvanje prvite godini?
   
 5. Forca

  Forca Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  1.811
  Пол:
  Машки
  Веќе тоа не важи, истечен е рокот за таа мерка за вработување односно самовработување.
  Нотарот може да те вработи веднаш како правник.
   
 6. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.044
  Допаѓања:
  3.025
  Пол:
  Женски
  некое инфо ми треба од нотар од битола или некој што таму работи, работел....
   
 7. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  10.843
  Пол:
  Женски
  Некој да сподели искуство за работата кај нотар, со положен правосуден без искуство колку плата дават нотарите?