1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа на брод

Дискусија во 'Барање работа' започната од Scarlet88, 29 мај 2010.

 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Девојки, дали некоја од вас, има вакво искуство, кои се потребните кфалификации,како и каде се аплицира за ваков вид на работа? :inlove:
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
 3. zivka

  zivka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas imav sansa da ja zapoznaam seta ovaa rabota kako odi i vidov deka seto toae laga samo ke ti gi zemat parite i nikade gi nema .Moja prijatelka sakase da raboti na brod najdovme preku internet i ja pocna cela procedura kako sto i kazaa ,no za sreka se najdovme i ja naterav da se javi na tie broevi sto ni gi imaja dadeno.Koga zvonevme nikoj broj nebese dostapen.Togas najdovme drug broj i tamo ni objasnija deka takva agencija nepostoi.Moj sovet ne brzaj za takvi nesta dobro razgledaj i bidi sigurna .Pozzz ;)
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.485
  Допаѓања:
  64.028
  Пол:
  Женски
  Јас би ти препорачала да се распрашаш убаво за ова. И да се обратиш во сигурна агенција, преку која веќе некој бил. А за квалификациите зависи за кое работно место ќе аплицираш. Секое работно место има посебни квалификации.
  Исто така имам слушнато дека не било многу препорачливо девојчиња да одат да работат на брод. Затоа отворај очи.
   
 5. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  kouzon e najsigurna agencija, preku niv odat i kandidati od Srbija i Bugarija. jas pred 3 dena bev na intervju, pa za edna nedela cekam rezultati :)) ako imate nekoe prasanje slobodno prasajte
   
  На zorce и sandricka30 им се допаѓа ова.
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.423
  Допаѓања:
  22.072
  Никогаш не би одела на работа на брод. Незнам зошто ама некако ми е одбивна самата помисла. Инаку видете и во по агенцииве што нудат ворк & травел . Имаат и они за на брод понуди сигурно.
   
 7. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Јас лично многу би сакала да работам на брод.. но со моите 16 години неможам уште сега, на мама колешка син отиде да работи на брод како келнер.Една сезона работеше така а оти има завршено за физио терапевт се вработи како таков и од една масажа зимаше многу пари.. така да сепак е убаво. Но не е убаво за некој што се плаши од бродолом и ако има морска болест :rofl:
   
 8. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  тоа со морската болест им се случува на сите кога ќе отидат,не е ни болест,туку во малиот мозок се губи чувството за рамнотежа, ама ке ти дадат апчиња и некое време ќе спиеш како бебенце и после немаш мака веќе :)
   
 9. tijana97

  tijana97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Мајка ми работеше порано на брод во бутик и многу било убаво дека коа гостите од бродот шетаат со закон е забрането да работат бутиците и некои други продавници и така и тие што работат во нив се слободни, така ќе видиш повеќе места, нема само да отидеш за работа, туку и за шетање :)
   
  На BossGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  се согласувам со ова...јас сакав да одам и се имав распрашано во неколку агенции само ветуваат сто работи и бараат пари отприлика 500евра да се влозат палти ова плати она во ред ке платам али тоа е во текот на целата процедура од каде да знам дека нема да ми ги земат парите па нисто да не биди на крај знам луге кој ги зафркнале фкрај а знам и некои со заминале понекогаш треба да имаш многу среќа но сепак за вакви работи не би играла на среќа....
   
 11. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Девојкиии може не е прикладна темата ама пак некако е поврзано :rofl: Ме интересира работа во Америка, па некој ако бил да работи нека го сподели искуството! Ме интересира преку која агенција отишола, на каква позиција работел, колку заработил, дали ги вратил парите и слично..
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  маца јас имав пишано дека сакам да одам ама во битола нема коузон а неможам да патувам за секоја процедура треба време труд а јас сум уште студент а другите агенции не ми се сигурни добро сум информирана за несигурноста но сега отворија коузон и во прилеп таму можам да одам оти сум на факултет и нема да ми биди проблем ако ја прочиташ оваа порака сакам да ми кажеш како помина на интервјуата дали има шанси да се замини и колку отприлика се потребни средсва да се вложат?
  извини многу под парашања ама стварно сум заинтересирана па се надевам дека ке ја видиш оваа порака и дека ке ми одговориш и дадеш совет дали да почнам со процедурата или не...позз до тебе
   
 13. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327

  Во Битола има ЈК агенција таа е во соработка со Коузон!
  www.JK.com.mk
   
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  тенкју :) знам отидов кај нив но имамв слушнато мн.негативни кометари за нив и од лично моја другарка за жал која сакаше да оди на брод и сепак се 2 агенции од тука ако аплицирам пак ме пракаат скопје во коузон за било што значи фактички незнам со улога врши агенцијава бев на разговор и воопшто не ми се сигурни одма разговорот го започнуваат за пари за апликацијата а не за тоа дека треба да влеат во мене сигурност од нивна страна за јас да аплицирам кај нив воопшто не ми се допадна нивниот пристап и затоа се повлеков.сега отворија коузон во прилеп тоа е добар потег и размислувам сега што да правам :) сепак фала...
   
 15. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Јас бев со Коузон! Половично сум задоволна, затоа што имаше проблеми со картата и плус не ми го вратија данокот! Но подобро Коузон, него некоја непозната агенција!

  ЕВе ви други
  1. www.ziptravel.com.mk
  2. www.naromtravel.com
  3. www.traveo.com.mk - Facebook има страница

  За на брод Мајоми
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  фала баш ке разгледам одма...Имаше проблеми со картата и не отиде а имаше аплицирано?што се случи Scarlet88?баш жал ми е :(
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Отидов и си поминав супер, само на заминување имав проблем со картата, но се реши!
  Гледај ако не си сигурна во ниедна агенција од овие наведените, ти предлагам да одиш преко Коузон!
   
 19. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  За негативните искуства со агенцијата од Битола која е посредник на Коузон сум чула и јас, познавам двајца битолчани на кои им ја препорачав мојата агентка од Кавадарци.
  Што те интересира поконкретно пиши ми во ЛП ќе ти објаснам се.
   
 20. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Многу сум заинтересирана за ваква работа мислам работа во странство не само на брод туку и општо во хотел или било како бидејки овде веке не можеш да најдеш убава работа е сега прво да завршам сега сум 4 и летово ваљда ке почнам да одам па ти мацааа дали само за на брод е таа агентката или како сакам да ми кажеш? ај ке ти пишам во ЛП !