1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа на саем- Хостеси

Дискусија во 'Барање работа' започната од Sunshine88, 11 април 2011.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Вака сега, знам дека имаше во една тема за хостеси, но јас не сакам преку агенција, плакаат после неколку месеци....а и веќе имам аплицирано и од никаде не ми се јавија.
  Сакам да биде преку некој оглас, или пак доколку некој знае за некоја фирма што се претставува на некој од саемите, доколку бараат хостеси.
  Јас работев на саем, ама преку една другарка, и многу ми се допадна. Сега барам редовно огласи за престојните саеми, налетав само на еден..али типот си бараше друго....Мислам ме разбирате.
  Имам слушнато дека даваат и по 100-150 евра...ја тогаш земав 100
  Ако некој од вас знае нека пише.
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Oва за на саем,една другарка беше,и јас сакав да одам,меѓутоа ми кажа дека таму сите хостеси биле преку врски.Роднини,пријатели,па така доаѓале до таму.
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  5.245
  па кога има прекрасни дневници. Јас лани работев на саем за мебел меѓутоа преку газдата кој си го држеше салонот воопшто не идев преку самата организација саем. Е таму и те како е тешко да влезеш затоа нема нешто многу саеми и си ставаат нивни деца затоа што од ден плаќаат 1000 денари. па прерачувајте колку е ќарот. јас за тој саем за 6 дена 100 евра земав кај го има тоа хехе. Затоа ако немате некој во самата внатрешна структура на саем службите не се ни надевајте да влезете ;)
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Јас не отидов преку кој знае какви врски, преку една другарка побарале девојче, само да не е од агенција, зошто така агенцијата зима повеќе пари, а на девојките им дава помалце. излагачите сами си бараат хостеси, а не од самиот Скопски Саем. Врски треба за у некоја фирма што излага на саем.
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Јас уште во средно волонтирав во една фирма ( културни беа, па пуштаа и по некоја паричка ).
  За секој саем ме ангажираа и земав околу 1500 денари на ден, што за тоа време ( пред 6-7 години ) беше супер.
  Годишно излагаа на Технома ( мислам дека тогаш поинаку беше организацијата, не се викаше Технома туку беа две посебни саемски организации) , на саемот за мебел, и на уште некој, одамна беше, не ми текнува баш.
  Инаку исцрпувачки е, цел ден си на нозе, цел ден со луѓе, од 8 до 10 навечер... ама предност е што ептен влегов во шема на работата, од таа област ем волонтирав, ем повтарење по 100 пати дневно на посетителите...
  Мој совет ви е пред некој саем да си отидете дирекно кај фирмите излагачи и да побарате да си волонтирате, а они после може ќе сакаат да ве ангажираат за саемот. Во секој случај ако не друго ќе имате еден ред плус во CV, сега може не ви звучи примамливо, ама и тоа како е важно.
  Ако сте човек како мене , без врски :wasntme: , а очајно ви треба работа ова е добар начин да ги прошетате фирмите, па можеби некоја ќе изрази желба и да ве задржи кога ќе го завршите факултетот, во секој случај вие не губите.

  Инаку овие агенцииве слабо плаќаат, а во последно време слабо гледам хостеси по саемиве, секој си ги ангажира вработените.
   
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Јас 3 години по ред работам како хостеса на саем кога е Технома,супер е 1000 ден дневница,5 дена 5000 :) што е супер.Е сега јас не одев преку агенција туку газдите од фирмата ме знаат (вујна ми и вујко ми работат таму)и они ме викаат.На саем јас како што знам се е вака преку познати.
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  И јас оваа година бев на технома.... :) Пошто ете ти си веќе повеќе години таму..ако има нешто за следната технома пиши обавезно.
   
  На tinkerbelll и Klaudi им се допаѓа ова.
 8. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  А дали се појавуваат некаде огласи кога ќе има саем или...?бидејќи интересно е да се работи како хостеса на саем и + примамлива е и дневницата,и ако знае некој како оди целата постапка во кои градови може да се работи оваа работа само во Скопје или...? :*
   
 9. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Саемот на книга започнува утре така да мислам дека веќе имаат хостеси сите :)
   
 10. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  А што за оваа година??? Имате некој оглас или нешто слично, некаде да ме упатите?
   
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  А јас пак знам дека сега уште малку е саемот за мебел,така прочитав на флаерот од Прима мебел.
  Инаку и јас сум заинтересирана за таа работа,па ако знаете како да влеземе меѓу нив кажете. :)
   
 12. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  И саем на книга би требало за еден месец да биде
   
 13. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  48
  Мислам дека веќе се одбрани девојките
   
 14. dontoni007

  dontoni007 Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Се бараат хостеси за Елитна дискотека во Измир , Турција плата 1200 до 3 000 долари плус сместување , платен пат , платена виза итн, голема заштита. (Сите информации во инбокс) .
  http://www.facebook.com/besplatni.oglasi.944
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  248
  Компанија од Скопје има потреба од хостеса за престојниот саем на техника ТЕХНОМА 2016, (од 18.10 до 22.10.2016 во Скопје)
  Сите заинтересирани можат да добијат детални иформации во инбокс.
   
  На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Slave Andonovski

  Slave Andonovski Нов член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Firma od Skopje ima potreba od dve prestavitelni hostesi za Tehnoma 2016 od 18-22.10.2016 .
  Dokolku ima zainteresirani ve molam vo inbox
   
 17. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Здраво дали знаете дали има потреба некаде за хостеси?
   
 18. Losha_devojka_

  Losha_devojka_ Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2021
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Zdr znaete li nekade rabotno mesto, megjutoa da e saem za koli?
   
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.468
  Допаѓања:
  170.718
  Пол:
  Женски
  Саеми за коли одамна нема во МК:D
   
 20. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  3.033
  Пол:
  Женски
  Hostesi dali baraat nekade za drugi gradovi osven Skopje?