1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа на саем- Хостеси

Дискусија во 'Барање работа' започната од Sunshine88, 11 април 2011.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Вака сега, знам дека имаше во една тема за хостеси, но јас не сакам преку агенција, плакаат после неколку месеци....а и веќе имам аплицирано и од никаде не ми се јавија.
    Сакам да биде преку некој оглас, или пак доколку некој знае за некоја фирма што се претставува на некој од саемите, доколку бараат хостеси.
    Јас работев на саем, ама преку една другарка, и многу ми се допадна. Сега барам редовно огласи за престојните саеми, налетав само на еден..али типот си бараше друго....Мислам ме разбирате.
    Имам слушнато дека даваат и по 100-150 евра...ја тогаш земав 100
    Ако некој од вас знае нека пише.
     
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Oва за на саем,една другарка беше,и јас сакав да одам,меѓутоа ми кажа дека таму сите хостеси биле преку врски.Роднини,пријатели,па така доаѓале до таму.
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    па кога има прекрасни дневници. Јас лани работев на саем за мебел меѓутоа преку газдата кој си го држеше салонот воопшто не идев преку самата организација саем. Е таму и те како е тешко да влезеш затоа нема нешто многу саеми и си ставаат нивни деца затоа што од ден плаќаат 1000 денари. па прерачувајте колку е ќарот. јас за тој саем за 6 дена 100 евра земав кај го има тоа хехе. Затоа ако немате некој во самата внатрешна структура на саем службите не се ни надевајте да влезете ;)
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас не отидов преку кој знае какви врски, преку една другарка побарале девојче, само да не е од агенција, зошто така агенцијата зима повеќе пари, а на девојките им дава помалце. излагачите сами си бараат хостеси, а не од самиот Скопски Саем. Врски треба за у некоја фирма што излага на саем.
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас уште во средно волонтирав во една фирма ( културни беа, па пуштаа и по некоја паричка ).
    За секој саем ме ангажираа и земав околу 1500 денари на ден, што за тоа време ( пред 6-7 години ) беше супер.
    Годишно излагаа на Технома ( мислам дека тогаш поинаку беше организацијата, не се викаше Технома туку беа две посебни саемски организации) , на саемот за мебел, и на уште некој, одамна беше, не ми текнува баш.
    Инаку исцрпувачки е, цел ден си на нозе, цел ден со луѓе, од 8 до 10 навечер... ама предност е што ептен влегов во шема на работата, од таа област ем волонтирав, ем повтарење по 100 пати дневно на посетителите...
    Мој совет ви е пред некој саем да си отидете дирекно кај фирмите излагачи и да побарате да си волонтирате, а они после може ќе сакаат да ве ангажираат за саемот. Во секој случај ако не друго ќе имате еден ред плус во CV, сега може не ви звучи примамливо, ама и тоа како е важно.
    Ако сте човек како мене , без врски :wasntme: , а очајно ви треба работа ова е добар начин да ги прошетате фирмите, па можеби некоја ќе изрази желба и да ве задржи кога ќе го завршите факултетот, во секој случај вие не губите.

    Инаку овие агенцииве слабо плаќаат, а во последно време слабо гледам хостеси по саемиве, секој си ги ангажира вработените.
     
  6. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас 3 години по ред работам како хостеса на саем кога е Технома,супер е 1000 ден дневница,5 дена 5000 :) што е супер.Е сега јас не одев преку агенција туку газдите од фирмата ме знаат (вујна ми и вујко ми работат таму)и они ме викаат.На саем јас како што знам се е вака преку познати.
     
  7. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    И јас оваа година бев на технома.... :) Пошто ете ти си веќе повеќе години таму..ако има нешто за следната технома пиши обавезно.
     
    На tinkerbelll и Klaudi им се допаѓа ова.
  8. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    А дали се појавуваат некаде огласи кога ќе има саем или...?бидејќи интересно е да се работи како хостеса на саем и + примамлива е и дневницата,и ако знае некој како оди целата постапка во кои градови може да се работи оваа работа само во Скопје или...? :*
     
  9. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Саемот на книга започнува утре така да мислам дека веќе имаат хостеси сите :)
     
  10. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    А што за оваа година??? Имате некој оглас или нешто слично, некаде да ме упатите?
     
  11. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    А јас пак знам дека сега уште малку е саемот за мебел,така прочитав на флаерот од Прима мебел.
    Инаку и јас сум заинтересирана за таа работа,па ако знаете како да влеземе меѓу нив кажете. :)
     
  12. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    И саем на книга би требало за еден месец да биде
     
  13. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    Мислам дека веќе се одбрани девојките
     
  14. dontoni007

    dontoni007 Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Се бараат хостеси за Елитна дискотека во Измир , Турција плата 1200 до 3 000 долари плус сместување , платен пат , платена виза итн, голема заштита. (Сите информации во инбокс) .
    http://www.facebook.com/besplatni.oglasi.944
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Somnitelno-Lice

    Somnitelno-Lice Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    248
    Компанија од Скопје има потреба од хостеса за престојниот саем на техника ТЕХНОМА 2016, (од 18.10 до 22.10.2016 во Скопје)
    Сите заинтересирани можат да добијат детални иформации во инбокс.
     
    На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Slave Andonovski

    Slave Andonovski Нов член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Firma od Skopje ima potreba od dve prestavitelni hostesi za Tehnoma 2016 od 18-22.10.2016 .
    Dokolku ima zainteresirani ve molam vo inbox
     
  17. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Здраво дали знаете дали има потреба некаде за хостеси?
     
  18. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Zdr znaete li nekade rabotno mesto, megjutoa da e saem za koli?
     
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.574
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Саеми за коли одамна нема во МК:D
     
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Hostesi dali baraat nekade za drugi gradovi osven Skopje?