1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа на Odesk (Upwork)

Дискусија во 'Барање работа' започната од yo lee, 3 април 2016.

  1. Monika1994

    Monika1994 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Rabotam na Upwork veke nekolku meseci i sakam da gi izvlecam parite koi sto sum gi dobiela. Imam otvoreno account na Payoneer i mi dojde poraka deka “your account is already fully verified and ready to receive payment”. Dali e bezbedno sega da go stavam ovoj Payoneer account kako metod za plakane na Upwork? Se plasam da ne gi gubam parite nekako. Vi blagodaram odnapred.
     
  2. Monika1994

    Monika1994 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво. Јас нарачав Пејонир картичка пред 6 дена и ми бараа документ за верификација на адреса. Им пратив еден документ од банката и ми ја прифатија. Но за картичката уште пишува “Pending”. А друго нешто не ми бараат да пополнувам или праќам. Дали знае некој што значи ова?
     
  3. MaDa

    MaDa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Здраво, пред 2 месеци почнав на upwork ама никако да дојдам до првата работа барам помош од вас искусните како да дојдам до првата работа да ми дадете некој совет. Пробав и со изработка на демо производ кога пуштам proposals џабе не ми успева. Ве молам за совет...
     
  4. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    5.406
    Пол:
    Женски
    Ако може некој што е упатен добро за Upwork да ми пише :D
     
  5. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    5.406
    Пол:
    Женски
    Дали може преку девизна сметка да се направи исплата на апворк?
     
  6. Ajla11

    Ajla11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    И мене
     
  7. Monika1994

    Monika1994 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Rabotam na Upwork i kako sto znaete tamu se plaka vo USD. Sakam da naracam Payoneer karticka za povlekuvane na sredstvata sto sum gi dobila na Upwork, no poradi ujp ke ja koristam nadvor od Makedonija, vo Grcija ili Kosovo. Dali znaete so koja valuta e najdobro da se naraca Payoneer kartickata vo mojot slucaj, na usd ili euro?
     
  8. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.889
    Не знам муабетот со ујп колку има смисла, ама за картичките со оглед дека ќе вадиш евра обавезно порачај си ја таа во евра. Те плаќаат во долари, ке си ги конвертираш во евра на трансакциска (0.5% провизија имаш за конверзија) и ке си ги извадиш во евра. Како и да е, можеш да си ги порачаш и двете картички секако ти е бесплатна и не наплаќаат повеќе за одржување ако имаш две картички.
     
  9. Monika1994

    Monika1994 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    A ako kartickata mi e na dolari i gi povlekuvam vo Grcija ili Kosovo tie 500$ sto sum gi dobila na Upwork, kolku pari bi mozela da gubam?
     
  10. carly j

    carly j Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    147
    Искуство со друго исплаќање освен пејонир? Сака клиент да ми исплати директно, но не знам како оди тој процес. Користел некој xoom или transferwise? Тие ги чув како подобри опции поради нискиот процент што го земаат при трансакција.
     
  11. senoritaS

    senoritaS Нов член

    Се зачлени на:
    21 септември 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site
    Ako moze nekoj da me upati kako da mi go odobrat upwork profilot i dali e potrebno da gi naveduvame tocnite podatoci vo resume ( telefon, data i godina na ragjanje, adresa )
    Blagodaram
     
  12. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    2.902
    Пол:
    Женски
    Може некој што е повеќе упатен да ми пише лп?
     
  13. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.013
    Допаѓања:
    1.097
    Дечки дали некој од вас работи на Fiverr или Freelancer имам неколку прашања?
     
  14. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Ми треба мислење од некој што веќе подолго време работи на Ап Ворк и има искуство.
    Се утрепав од праќање барања на тоа што мислам дека можам да работам, не добив ниеден повратен одговор. Е сега, ми вратиа во врска со пишување на MC Word документ од слики фактички 80 страни по 50 долари од страна (од сликата да гледам и да пишувам во документ). Ми вратиа на барањето и човекот ме упати да пишам на телеграм на некој одговорен за тоа да се договорам за работата. Немам никаков договор од апворк за овој проект пратено нити пак сум сигурна за исплатата (шт реално ми е нелогична).
    Некое искуство, како да препознаеме нешто лажно?
     
  15. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.671
    Допаѓања:
    15.401
    Пол:
    Женски
    Лажно е, 100 %
    И против правилата на Аповрк е како што знам.
     
    На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zlatokosa99

    zlatokosa99 Нов член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dali moze info za upwork, imam slobodno vreme navecer pa sakam da se registriram za prepisuvanje tekstovi vo word od sliki ne mie bitna cenata i 5 dolari za 10 lista prepisuvanje bi prifatila, dali se naogja lesno rabotodavci za vakva rabota ? Fala vi. i dali moze da otvoram smetka otkako ke soberam solidna suma na pari na profilot ?
     
    Последна измена: 22 октомври 2022
  17. CarrieBradshow

    CarrieBradshow Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2020
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    374
    Пол:
    Женски
    Дали моментално е се во ред со Payoneer?
    Тукушто се регистрирав преку Upwork, ми стигна на маил дека за 3 работни денови ќе ми ја одобрат картичката и ќе ми ја испратат. Другата порака на маил бепе да го потврдам маилот, притиснав на verify my email и ми отвора некаква грешка.
     

    Прикачени фајлови:

  18. CarrieBradshow

    CarrieBradshow Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2020
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    374
    Пол:
    Женски
    Се работи на UpWork народе? Тивок е чатов некако8-|
     
  19. Boka98

    Boka98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2021
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Site rabotat a nikoj ne pomaga,gledam i pogore nekoi baraat pomos ama da mu umre kozata na komsijata
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ^BadGirl007^

    ^BadGirl007^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2018
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    497
    Пол:
    Женски
    Каква помош ви треба?