1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа плус шетање, патување?

Дискусија во 'На работното место' започната од Tanjamm, 2 ноември 2012.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.294
  Допаѓања:
  11.614
  Имате ли работа кој ви овозможува да патувате многу или малку. Кои се тие професии кои највеќе шетаат. Јас имам шетано малку преку работа во Македонија, ама подобро нешто, отколку ништо.
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  работа плус шетање, патување?

  Туристички водич можеби? Мене таа професија ми изгледа како најшетачка :D
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.294
  Допаѓања:
  11.614
  работа плус шетање, патување?

  Блазе си им, исто и оние на брод мислам дека шетаат доста кога прават паузи.
   
 4. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  работа плус шетање, патување?

  Стујардеса да си работиш Tanjamm
   
 5. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.346
  работа плус шетање, патување?

  Камионџија! И секоја недела до иста релација да вози - по различен пат може да оди ;)
   
  На Trendafilka, Abeja и AIT им се допаѓа ова.
 6. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  работа плус шетање, патување?

  Епа јас со мојата плата можам да патувам многу. Мислам не сега по 5 пати во месец, ама по 2 пати. :!:
   
 7. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.163
  Допаѓања:
  4.144
  работа плус шетање, патување?

  Претседателите на разни држави и министрите за надворешни работи мислам дека најмногу се вклопуваат во темава. :D
  Дефинитивно. Патем туристичките водичи кои шетаат низ странство професионално се нарекуваат туристички придружници. Оние кои ги шетаат странците во сопствената земја со лиценцирана дозвола се нарекуваат туристички водичи.
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  работа плус шетање, патување?

  И јас сакам таква работа, по можност добро платена (можеш и како бело робје да шеташ преку граници, ама не е тоа тоа :rofl: )

  Некогаш и имам лајкнато страна на Ноне и сега на почетна на фб ми стигнуваат информации за нејзе. Каде се не била, се сликала со црни, жолти, бели, плажи, па шетање па девојчето ужива на работа на брод, мислам дека во гифт шоп работи, не сум сигурна. Ама сите што и љубоморат и завидуваат можат за цицка да и се фатат. Па и има што да фатат. :rofl: Нејзе мува не ја лази .

  Ова е шала, ќе испадне дека треба и ја за цицка да и се фатам :rofl:
  - Што работи Ноне?
  - Невеста на невестинска торта. :lol:
   
  На LilBaby, danichap и MacenceEna им се допаѓа ова.
 9. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Преведувач, кај одат овие, и ти таму ]:)
  крстарење, ручек, планина, плажа.. :yawn: охооо
   
 10. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.672
  Најшетачка професија дефинитивно е доктор.
  Секоја година имаат по еден куп симпозиуми, конгреси, состаноци и слично низ цел свет, а се тоа покриено (читај спонзорирано) од некој трет. Шо фино, шеткаш насекаде, си носиш пратња по желба, ти ги плаќаат сите каприци и пак нешто ти фали. Хуманост можда?
   
 11. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.276
  И професорите си шетаат, на екскурзија со децата.

  Некои интернационални фирми ги праќаат вработените наваму-натаму.

  И сметководителите може да шетаат, секогаш во и надвор од државава имаат семинари и шетања.

  Физиотерапевтите на спортистите шетаат со нив.

  Стилистите, придружните вокали, еве сега пример ќе шетаат за Евровизија. :lol:

  Се зависи и до фирмата, и до газдата.

  Ама ако имаш дома семејство, те чека маж, деца, куп обврски, и не е толку лесно шетањево. :?:
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.895
  Допаѓања:
  133.627
  Ако не повеќе, барем Македонија ја имам прокрстарено со работава... не знам веќе дали има место што не сум го посетила :D

  Ако треба да седам во канцеларија по 8 часа дневно, не знам ни една недела дали би издржала. Ама на терен, контакти со луѓе... за мене е релаксација и задоволство.

  Е да, на новата работа овој дел изглеа ќе ми фали. Ваљда ќе преживеам, што знам.
   
 13. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  Археолог. :emo:
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.815
  Допаѓања:
  122.735
  Јас патував доста со работата.Во принцип ги сакам патувањата многу,многу сакам да патувам,и ако ви се верува(работата не ми е со струка сврзана) јас ја засакав оваа работа повеќе од мојата струка.Мислам дека тоа е баш заради патувањата.Не патував којзнае каде(странство само соседните земји,а Македонија истокот) .Со работата секогаш следи и плус задоволство,ручек со колега,колешка,шопинг,шеткање,мераци.А на вакво сончево временце,елан за побрзо да ја завршиш работата и да шеткаш ,па и самото печење во паркче после успешно завршената работа е награда плус ^_^
  Би рекла работа плус задоволство за мене.Иако другите работи не беа најсјајни во фирмата,кога одев на пат се релаксирав и не мислев на ништо.Сама си ,нема кој да ти вика над глава.Во секое местенце си имам омилен ресторант,кафич,бутик :wasntme: И многу дружби и спомени :)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ms.Mitrova

  Ms.Mitrova Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Работата+патување=за мене е идеална работа. На тој начин мислам дека повеќе ги вреднуваш квалитетите во себе и своето искуство го збогатуваш на начин кој никој нема да ти го даде. Тоа мора сам да го научиш и да го споделиш сам со животот.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.