1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа плус шетање, патување?

Дискусија во 'На работното место' започната од Tanjamm, 2 ноември 2012.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.089
    Допаѓања:
    11.253
    Имате ли работа кој ви овозможува да патувате многу или малку. Кои се тие професии кои највеќе шетаат. Јас имам шетано малку преку работа во Македонија, ама подобро нешто, отколку ништо.
     
  2. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    работа плус шетање, патување?

    Туристички водич можеби? Мене таа професија ми изгледа како најшетачка :D
     
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.089
    Допаѓања:
    11.253
    работа плус шетање, патување?

    Блазе си им, исто и оние на брод мислам дека шетаат доста кога прават паузи.
     
  4. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    работа плус шетање, патување?

    Стујардеса да си работиш Tanjamm
     
  5. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    работа плус шетање, патување?

    Камионџија! И секоја недела до иста релација да вози - по различен пат може да оди ;)
     
    На Trendafilka, Abeja и AIT им се допаѓа ова.
  6. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    работа плус шетање, патување?

    Епа јас со мојата плата можам да патувам многу. Мислам не сега по 5 пати во месец, ама по 2 пати. :!:
     
  7. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    работа плус шетање, патување?

    Претседателите на разни држави и министрите за надворешни работи мислам дека најмногу се вклопуваат во темава. :D
    Дефинитивно. Патем туристичките водичи кои шетаат низ странство професионално се нарекуваат туристички придружници. Оние кои ги шетаат странците во сопствената земја со лиценцирана дозвола се нарекуваат туристички водичи.
     
  8. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    работа плус шетање, патување?

    И јас сакам таква работа, по можност добро платена (можеш и како бело робје да шеташ преку граници, ама не е тоа тоа :rofl: )

    Некогаш и имам лајкнато страна на Ноне и сега на почетна на фб ми стигнуваат информации за нејзе. Каде се не била, се сликала со црни, жолти, бели, плажи, па шетање па девојчето ужива на работа на брод, мислам дека во гифт шоп работи, не сум сигурна. Ама сите што и љубоморат и завидуваат можат за цицка да и се фатат. Па и има што да фатат. :rofl: Нејзе мува не ја лази .

    Ова е шала, ќе испадне дека треба и ја за цицка да и се фатам :rofl:
    - Што работи Ноне?
    - Невеста на невестинска торта. :lol:
     
    На LilBaby, danichap и MacenceEna им се допаѓа ова.
  9. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Преведувач, кај одат овие, и ти таму ]:)
    крстарење, ручек, планина, плажа.. :yawn: охооо
     
  10. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Најшетачка професија дефинитивно е доктор.
    Секоја година имаат по еден куп симпозиуми, конгреси, состаноци и слично низ цел свет, а се тоа покриено (читај спонзорирано) од некој трет. Шо фино, шеткаш насекаде, си носиш пратња по желба, ти ги плаќаат сите каприци и пак нешто ти фали. Хуманост можда?
     
  11. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    И професорите си шетаат, на екскурзија со децата.

    Некои интернационални фирми ги праќаат вработените наваму-натаму.

    И сметководителите може да шетаат, секогаш во и надвор од државава имаат семинари и шетања.

    Физиотерапевтите на спортистите шетаат со нив.

    Стилистите, придружните вокали, еве сега пример ќе шетаат за Евровизија. :lol:

    Се зависи и до фирмата, и до газдата.

    Ама ако имаш дома семејство, те чека маж, деца, куп обврски, и не е толку лесно шетањево. :?:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Ако не повеќе, барем Македонија ја имам прокрстарено со работава... не знам веќе дали има место што не сум го посетила :D

    Ако треба да седам во канцеларија по 8 часа дневно, не знам ни една недела дали би издржала. Ама на терен, контакти со луѓе... за мене е релаксација и задоволство.

    Е да, на новата работа овој дел изглеа ќе ми фали. Ваљда ќе преживеам, што знам.
     
  13. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Археолог. :emo:
     
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Јас патував доста со работата.Во принцип ги сакам патувањата многу,многу сакам да патувам,и ако ви се верува(работата не ми е со струка сврзана) јас ја засакав оваа работа повеќе од мојата струка.Мислам дека тоа е баш заради патувањата.Не патував којзнае каде(странство само соседните земји,а Македонија истокот) .Со работата секогаш следи и плус задоволство,ручек со колега,колешка,шопинг,шеткање,мераци.А на вакво сончево временце,елан за побрзо да ја завршиш работата и да шеткаш ,па и самото печење во паркче после успешно завршената работа е награда плус ^_^
    Би рекла работа плус задоволство за мене.Иако другите работи не беа најсјајни во фирмата,кога одев на пат се релаксирав и не мислев на ништо.Сама си ,нема кој да ти вика над глава.Во секое местенце си имам омилен ресторант,кафич,бутик :wasntme: И многу дружби и спомени :)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ms.Mitrova

    Ms.Mitrova Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Работата+патување=за мене е идеална работа. На тој начин мислам дека повеќе ги вреднуваш квалитетите во себе и своето искуство го збогатуваш на начин кој никој нема да ти го даде. Тоа мора сам да го научиш и да го споделиш сам со животот.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.