Работа со Авон

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminium, 2 јануари 2013.

 1. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Ти пишав во ЛП :)
   
 2. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
 3. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Ако некој е заинтересиран, нека ми пише :)
   

  Прикачени фајлови:

  • fc8NRxa.png
   fc8NRxa.png
   Големина на фајлот:
   454 KB
   Прегледи:
   24
  • RKD0BHh.png
   RKD0BHh.png
   Големина на фајлот:
   343,1 KB
   Прегледи:
   22
 4. despin4e05

  despin4e05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  14
  Исто и јас сум координатор во Авон. Ако сака некој да стане претставник во Авон или да започне да гради ствоја кариера во бизнис светот слободно нека ми пише во ЛП.

  Ве очекувам.
   
 5. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Девојки јас се сложувам со предлогот на Nausicaa, оваа тема да ја користиме за муабети за порачки, понуди, технички проблеми, информации итн, а другата да остане конкретно за прашања за Авон производите, за полесно пребарување на истите во контекст на одреден производ е рецензиран но поради нашите други мислења отишол многу назад :) Доколку е океј за вас, тогаш да ја користиме и оваа тема @Winter Lady @delevingne @magic.girl @Iv.girl55 @eloves @Fatalnata ..
   
  На magic.girl, Iv.girl55 и eloves им се допаѓа ова.
 6. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е во ред да ја развиеме оваа тема за дискусии од аспект на поделовни работи со АВОН. :) Се согласувам @CirezD :)
   
  На eloves и CirezD им се допаѓа ова.
 7. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  јас сега ќе се зачлена со друго име и ќе можам да си го земам новиот парфем за 25 ден и комплет anew за 290 ден :D
   
 8. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Parfemo e katastrofa ne mirisa ubavo
   
 9. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  ако не ми се допаѓа ќе го продадм :D
   
 10. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  се предомислив,ако сега се зачлена сјајчето и парфемот celebre нема да важи за мене ... а за anew ако вреди и така нема кој да ги користи а мене не ми порачуваат луѓето од тие креми :D наредна прилика ..
   
 12. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Абе не се овие креми за постари зении и толку ли се добри ^_^
   
 13. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Какоо бе кумановке ке немозеш да го земаш јас мислам дека ако си имаш па толку порачки над 3500 би требало да го земаш нема да има врска оти ке си нов член ? а чекај нема ли и од тоа име ште си зачленета да пуштиш од таму порачка или сакаш од там да се одјавеш ?
   
 14. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady зависи некои креми се стандардни за сите возрасти, али овие што се на понуда мислам дека се од 35+ :)
  @delevingne пушти 3500 од старото име и 2500 од ново ако правиш големи порачки :) Мене новиот парфем ми се свиѓа, подруг е отколку во брошура, баш ми стигна мостричка - пролетен, свеж. :)
   
 15. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Ахам знам дека не се за како нас овие што ги има - парфемот мене многу ме потсеќа на celebreto кој што ич не ми се допаѓа али овој за нијанса е малку подобар ама само малку иначе не би го препорачала
   
 16. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady - јас мислам дека LUCK е незаменлив, покрај CITY RUSH што долго време го нема, а голема беше побарувачката. :)
   
 17. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  е ама јас немам големи порачки,кога ќе има пак парфем за 25 ден ќе се зачленам тогаш и ќе работам на 2 имиња :D
   
 18. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  а би требало да има во К6
   
 19. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  @delevingne Епа следна кампања мила, трае оваа мотивациона програма неколку кампањи. :D
   
 20. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  дада знам мила,овој парфем е уште во оваа кампања за 25 ден