Работа со Авон

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminium, 2 јануари 2013.

 1. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Тогаш ке треба и на двете имиња да правиш по 2500 3000 порачки за да си земаш 2 подароци абе опасна си билаа ти бее .. @Iv.girl55 знам дека е убав ама не го намалуваат јас се зачленив баш кога измина за да се зачлениш и да го земеш за 25 денари па за мене вазеше премиер лукс блуш инаку сити раш го имаше во некои од последните нето понуди дали во 2 или 3 незнам во која беше ама многу пати сум го гледала за 450 денари е бил .. знам ги над 10 парфеми од авон .. некои се потрајни некои не
   
 2. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady - да, во глобала се убави парфемите, јас сум задоволна од нив и од козметикава, 5 години немам дадено пари на друга компанија освен АВОН :D
   
  На AvonEllen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  и ја се зачленив кога важеше лукс блаш,да ви кажам искрено уште не сум го потрошила,го чувам за специјални излегувања,затоа што многу е траен и преубаво мириса,од кампања 16 сум претставник
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Јас не се ни сеќавам кој парфем беше прво што си го добив, али најмногу им се радувам на новите брошури кога ќе ми стигнат во пакетче. :D
   
  На ennaz, Westlife, delevingne и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  И јас се радувам абе оваа авон ме банкнотира се нешто ми се допаѓа
   
  На ennaz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady Anew се предобри, не добри :) Јас Vitale линијата ја имав т.е уште од дневната имам за две ставања сега пак цела ќе ја порачам, преубава е, а една од со старосните граници ја користи мајка ми веќе година и пол и нема менување, најскапи се ама вредат за секој денар.

  @delevingne Сјајот и парфемот мислам дека пак ќе важат за претставници од К4 навака, немој да не си ги земеш, освен ако си направиш порачка над 6000 па на двете имиња да си земеш и тоа и тоа :)
   
  На AvonEllen и Winter Lady им се допаѓа ова.
 7. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  ако направам 6000 ќе си ги земам :D
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  И ај пишејте далии парфимираните спрејови спаѓаат како да си порачал од каталогот и имаат попуст ?
   
 9. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady Имаат попуст сигурно, не се тие набавни цени на листот. Дали ти влегуваат во сума доколку се бориш за одреден подарок/мотивациска не сум сигурна, но штом истото не е нагласено на флаерот значи влегуваат. Обично кај тие што не ги рачунаат стално има известување.
   
 10. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  2.895
  Пол:
  Женски
  A @CirezD дали производите што се од специјална интернет распродажба, влегуваат во сумата како што кажа доколку се бориш за подарок? ... На пример еве сега за парфемот и сјајчето? Да си знам дали да ги рачунам и нив, или не.. :)
   
 11. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Не се рачунаат ни па имаат попуст како им е цената тамуу така се тие како производии како нето проиводите .. не се рачунат да не се излазеш
   
  На Kaley му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @Kaley Не, тие рачунај ги надвор од вкупната сума која ти е потребна, во случајов надвор од 3500 денари. Исто како нето флаерот.
   
  На Kaley му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Миличка не ми требаат за подарок оти селебрето не ми се допаѓа само сјајчето ке си го земам мене ми е тоа да имаат попуст и да влегуваат во каталогот .. фалаа ти
   
 14. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира следново, пошто претставничката не ми одговара на телефон морам вас да ве прашам за да бидам 100% сигурна.
  Имам порачки од лаковите, сериумите за коса и слично, но како што знаете тие производи се со услов поточно цената одоздола не им е прешкртната. (ме сфаќате, нели?)
  Мене ме интересира дали на пример со 2 порачани ролони можам да земам 2 сериуми по 179 денари?
  Прашувам затоа што ролоните се сврзани 1 за 139, а 2 за 189. Се надевам ме сфаќате. Сакам сигурен одговор затоа што ова многу ме буни.
   
 15. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @eloves Кога цената не им е прешкртана значи дека ако условот не се исполни ќе се фактурира по таа цена. Доколку условот е "со порачка на било кој производ" тогаш не е битно кој производ со кој ќе го врзеш. Во случајов ролоните мора да бидат два за 189 денари, што значи можеш да врзеш два серуми со нив, затоа што порачуваш два било кои други производи. Тоа што случајно испаднало со друга врзана понуда да ти се совпаднат нека не те буни :)
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 16. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.222
  Допаѓања:
  7.948
  Пол:
  Женски
  pasrfimiranite sprejovi od avon naturals se preubavi super mirisat jas so godini gi korista najubavi se od kalinka,borovinka,zeleno jabolko i cresov cvet najubavo mirisatt osvezuvacki se i gi preporacuvam sekomu :)
   
 17. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Леле колку им се израдував на флаериве за К6/К7/К8 мотивацискиве т.е било кои за 25 денари, супер избор ставиле особено за 22.000 групната порачка, не можам да дочекам сега да дојдат кампањиве :D:inlove:
   
  На delevingne и eloves им се допаѓа ова.
 18. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  А за к9 е уште поударна :D
   
  На delevingne и CirezD им се допаѓа ова.
 19. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Ти ептен отиде напред :D Полека, се со ред сите да фатат :) @Iv.girl55
   
  На Iv.girl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Оваа беше мотивација за првиве нивоа. :D кварталов е стварно прекрасен! :D
   
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.