Работа со Авон

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminium, 2 јануари 2013.

 1. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  и јас многу се израдував,но пак се разтажив затоа што мислам дека нема да можам да направам толку ... :(
   
 2. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  каква е?
   
 3. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @delevingne Првите две нивоа мислам дека се достижни за поголемиот дел од претставниците, третото зависи кој колкава клиентела има итн, ти пуштам среќа сите три да ги постигнеш :)
   
  На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
 5. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
 6. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  @delevingne I jas ne sum cekam drugite ovdee da kazat za pak da ne utnam nesto hh :D
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.056
  Допаѓања:
  130.580
  Пол:
  Женски
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  70.428
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала пошо јас го земав минатиот каталог дневниот крем на истиов начин...

  Леле и јас се израдував девојки за понудите. Ух уште од сега си избрав поклони за 25 ден...
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Pa aj koga ke probate pisete .. :D
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  И јас не го пробав но посекако ќе влезам и разгледам што има и како има
  @lovemme Јас сеуште не можам да изберам, уште се мислам хаха сит. е мми се убави и сие ги сакам.
   
  На lovemme и Winter Lady им се допаѓа ова.
 11. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Pa ke vazi do 4 maj ima vreme do togas ke pisete i jas ke vlezam ke vidam samo ne znam sto treba da se pravi :D
   
 12. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски


  Да, 5 видеа по 5 минути, по секое видео имате прашања од видеото ги одговарате и тоа е тоа, добивате секакви информации на онлајн обуката за Нутра Ефектс како бренд, и се околу кремите и како да пристапите за продажба на истите. Подарок (нутра ефектс лосионот за чистење лице) даваат но треба дополнителни информации за тоа да дадат.
   
  На Iv.girl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  исто и јас ги гледав тие видеа и ги решив квизовите и на крај ми пишуваше дека ќе добијам подарок нутра ефектс лосион за чистење лице,па сега ќе видиме дали ќе стигне :D
   
 14. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  2.895
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady Да и јас го направив, пробај и ти :) Па се надевам ќе го добиеме подарокот ^_^

  А дали некоја знаете за овие флаериве (од ниво 2 поточно) ќе ми се важи ако во К06 направам 3500? Или треба во К07 или К08 за Ниво 2.
  Ме буни ова : Производите од Ниво 1 и Ниво 2 можат да се порачаат, по иполнување на условот и тоа во К07 или во К08.
  Ова значи дека нема да игра улога ако направам од К06, 3500 ден. и нема да може да ги порачам тогаш...? Ќе мора во било која од другиве две кампањи да имам 3500? Или пак ако имам во К06, 3500ден. па дури во К07 ќе можам да си порачам нешто од комплетиве..? Незнам како објаснив, дали ќе ме разберите што сакам да прашам:whew::tmi:
   
 15. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  треба во 2 кампањи да имаш над 3500 ден од к6 до к8
   
  На Kaley му/ѝ се допаѓа ова.
 16. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Коко што кажа @delevingne треба во две кампањи да направиш по 3500 денари, а тоа зависи од тебе во која сакаш да го исполниш условот можеш и во к6 к7 и к8 и на крајот од втората кампања можеш да си порачаш производ за 25 денари
   
  На Kaley му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  @Kaley во 6 можее да имаш и 3500 колку сакаш важно е да имаш 1500 а да и во 7 и во 8 мораш да имаш над 3500 .. мене така ми објасни цирезче .. јас сабајле пробав за пената да ја добијам ама пишуваше декаа 20 % сум запознаена со кремите и имаше уштее едно да го решам квизот ама незнам зошто не се отвори и не пишуваше дека ке ја добијам баксуз .. @delevingne винкче ај срцка објасни ти како го реши и што друго ти излезе може и у пор .. и тука
   
  На delevingne и Kaley им се допаѓа ова.
 18. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  2.895
  Пол:
  Женски
  Ахам океј, фала женски. Значи во две кампањи мора да направам 3500ден. само во една не :/ ... Јас мислев можи во една во К06 на пример планирав да имам 3500ден. и да си порачам производи од 1 и 2 Ниво:lol:Ајде ќе се потрудиме да собериме ко така повеќе нарачки:)
   
 19. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  па ги гледав видеата и по завршување на видео ми се појавува квиз и го решавам ако не ми точно си поправувам се додека не ми бидат сите точни и на крај освоив 100 % дека сум запознаена и ми пишуваше дека ќе добијам поклон лосион за чистење лице нутра ефектс :D
   
 20. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  каква е за к9 ??
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.