Работа со Авон

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminium, 2 јануари 2013.

 1. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Da i tie 2 kampawi treba 7 i 8 da bidat u 6 samo 1500 da imas treba i sega neznam dali duri vo 8 - ta kampanjia ke treba da se pisat sifrite i vo 9 - ta da se dobijat ? Mene samo 3 prasanja mi se pojavija @delevingne a na tebee ?
   
  Последна измена: 10 април 2015
 2. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Iv.girl55 ако сакаш кажи ни каква е за к9.
  Брат ми го виде листот за ниво 2 дека има машки парфем да земам за подарок и ме јаде веќе 2/3 дена.
  А баш сакав некој парфем да си земам за подарок, нешто слабо стојам со парфеми.
  Ако во к9 можам да земам некој добар женски парфем, барем нему да му го порачам за 2 кампањи машкиот.
   
 3. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  исто
   
 4. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски

  Ти се отворило и следно само треба да скролаш, автоматски прозорецот се поместува, после секое видео има 3 прашања и после сите тие имаш продолжи на следно видео, скролаш, и се така до крајот.  Во однос на 6+7+8 мотивациската било што за 25 денари, во било кои две мораш да имаш над 1500 за прво ниво, во било кои две треба да имаш над 3500 за второ ниво, што значи едната се поклапа односно ако имаш над 3500 во едната, автоматски тоа ти важи и за првото ниво као втора со над 1500 и како прва со над 3500 за вото ниво. Третото е јасно, над 22000 од сите три кампањи.
  Производите од прво и второ ниво ги порачувате во 7ма или 8ма зависно за кое ниво се работи, производите од трето ги порачувате во 8ма или 9та, но не покасно од 9та кампања.
   
  На Kaley и Winter Lady им се допаѓа ова.
 5. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  @CirezD јас не ги ни изгледав видеата туку само одев на квизот и баш после пак ке пробам .. па ајдее ти ке кажеш когаа ке треба да се праќаат шифрите во која кампања .. секако нема да те мрзии :D
  И значи најдобро е во 6 да пуштиме над 1500 , а во 7 и 8 над 3500 и да не му ја мислиме толку .. оти од мислење глава боли многу .. хх
   
 6. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady Таман работа да ме мрзи но не можам да кажам во која кампања затоа што можеби различно ќе ги исполниме условите, јас ќе одам на таа опција од прво ниво во К7, од второ ниво во К8, трето ниво исто во К8 на крај, но можеби и за К9 ќе видам како ќе биде тогаш :)
   
 7. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  E znaci mozee vo 7 ako imas nad 3500 da ti se vazi i za prvo i za vtoro nivo zaedno so 3500 vo 8 ..
   
 8. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Мора да е така, затоа што условот е во 2 од 3 кампањи, секако едната ќе се поклопи, не може 2 со 2 различни да бидат :) @Winter Lady
   
 9. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  па
  па во к6 нели важи над 3500 ден?
   
 10. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @delevingne Важи за било кои две од три, кој во која сака
   
 11. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Јас уште во од сега почнувам со работава за нивоава за да ги фатам сите три хаха и ако некој знае што ќе има во к9 нека каже или нека слика одвај чекам да видам што е :)
   
 12. Bajaderka

  Bajaderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  339
  Жени, мене не ми стигна никаков флаер со мотивациона, поима немам за што зборувате, ај некоја нека сликне и нека ми прати во ЛП или нека постира овде.
   
 13. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Беше нешто за претставници со програма за лојалност и да фатат 30% попуст на сите производи (условни, козметички, некозметички).. околу 37500 мислам беше остварена продажба + мотивациони програми, бонуси за координатори и менаџери. :) Толку ми откри мојата менаџерка. :D
   
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
 14. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  30% попуст има само на козметичките а на некозметичките и условните производи им е фиксен ппустот
   
 15. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Така беше презентирано - програма за лојалност, дека и со порачка од 1500 ден ќе имаат 30% кој ќе се квалификуваа со потребниот износ за продажба. :)
   
 16. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  @magic.girl Да, но доколку исполнат зададена сума, добиваат 30% на буквално сите продукти, како што кажа Iv.Girl55 :)
   
  На Iv.girl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Да.. што е супер таа програма :)
   
 18. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  P.S 》Среќен празник девојки. :)
   
  На Kaley, delevingne и Winter Lady им се допаѓа ова.
 19. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  @Bajaderka Милаа еве овие .
  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd...._=1436071079_4ff94311cdf0222623b4b897253ea4c8
  https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/h...=970ee68da14fed9aecf6dded9298a9a3&oe=559E4D30
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd...._=1437565608_d1321b217bf4c32603ed67a09d447777
  Цирез ми ги прати менее уштее пред да ми стигнат во порачките .. па видии ги ..
  Инаку девојки јас ги решив прашањата и ми пишуваше дека ке ја добијам пената ама на крајот ми излезе да прикачам фотографија .. јас тоа не го направив и сегаа ке го добијам ли подарокот .. оти не бев се логирала само си го напишав претставничкиот бр. и когаа се логирав пак од левоо на странатаа ми излезе приклучи се .. ? :D
   
  На Bajaderka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  2.895
  Пол:
  Женски
  Девојки ќе ве замолам ако може некоја од вас да ми слика убаво панорамата за претставници со нето понуда што е до 70% производите за К06.
  Ми го пишуваше во фактурата дека ми испратиле, ама ништо во пакетот не ми стигна, а ме интересира што има тука:)
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.