1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа со Авон

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminium, 2 јануари 2013.

  1. deteriora

    deteriora Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми каже дали можам да нарачам за друго лице (клиент, кој се додава на првата страна на странава за нарачка) и цела порачка за тој клиент да биде (за мене ништо)? И ако може дали знаете колку пари тој клиент би платил за достава (сума за производите + ?=за достава).
    Ви благодарам
     
  2. Steffy993

    Steffy993 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Да може, но порачката треба да над 1000 денари и не му се пресметува него попст туку си плаќа по редовна каталошка цена и кај тебе на сајтот ќе биде внесена таа сума што тој ја платил, па така ти во твојата порачка ке имаш помаку за плаќање попустот на тие производи. Доставата до негова адреса е 119 денари мислам. За да пуштиш вака порачка се внесува шифра и кога ја преакаш во привремена адреса. Ако има нешто нејасно пишувај ќе ти објаснам. Поздрав.
     
    На deteriora му/ѝ се допаѓа ова.
  3. QueenBeyonce

    QueenBeyonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    830
    Пол:
    Женски
    Здраво дали може да ми помогне да платам електронски преку НЛБ, не можам да се снајдам, а банкиве се фул..?
     
    На Macedonian girl и macence123*** им се допаѓа ова.
  4. macence123***

    macence123*** Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    1.735
    Пол:
    Женски
    Оди на тие опциите,лево ,горе како три цртки има,после бираш налог ПП30 , ти излегува да внесеш трансакциска,напиши ја таа на авон,па сума,па во цел на дознака претставнички број/број на фактура,и кај датата кје напишеш дата утрешна
     
    На QueenBeyonce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. QueenBeyonce

    QueenBeyonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    830
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу :l:
    Дека немаше ПП10 понудено и затоа се збунив:lol:
     
    На macence123*** му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pikabu5

    pikabu5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2020
    Пораки:
    675
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    Здраво , сакам да ве прашам кога ќе ја направите порачката од авон дали после тоа можам повторно да видам што сум порачала или не? И ако има таква опција каде можам да ја најдам?
     
  7. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Прашај си ја менаџерката.
     
  8. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.065
    Допаѓања:
    4.134
    Пол:
    Женски
    Можеш, разгледај на страната на авон не се сеќавам точно да ти објаснам ама имаше опција.
     
  9. macence123***

    macence123*** Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    1.735
    Пол:
    Женски
    За вакви работи треба таа што ве зачленала да ви каже,ова се основни работи,не е целта само назначувај претставници и остави ги неинформирани за вакви есенцијални нешта, одете во Следење на нарачка и ќе ви излезе нарачката,лево на сините бројки ви е нарачката,а десно на сините бројки кога ќе стегнете ќе ви излезе вашата факура
     
    На Steffy993 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ena4

    Ena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2018
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да се зачленам во авон па ме интересира дали ако во еден месец немам заработка е некаков проблем или се продолжува?
     
    На Tari4ka и Steffy993 им се допаѓа ова.
  11. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Ако има некоја од Авон менаџерите, сакам да прашам зошто повеќе не даваат мотивирачки подароци како порано на претставниците кои секој месец им прават нарачки и промет или претставниците веќе не им се битни, гледам сега повеќе се посветени на инфлуенсерките да им праќаат бесплатни подароци. Жално.
     
    На Hortenzija и Steffy993 им се допаѓа ова.
  12. Steffy993

    Steffy993 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Еве јас ќе ти одговорам. Сега ги има кварталните подароци, со собирање нарачки во 3 или 4 кампањи, добивате подарок за тоа ниво кое сте го фатиле. Сега ги имате подароците за плаќање при достава, не знам колку ја користиш опцијата Cash on delivery, на секоја направена порачка од 1500 денари и платена при достава добиваш подарок, ако сакаш ти пушти и 10 нарачки во една кампања од по 1500 денари и плати ги при достава, 10 пати ќе го добиеш подарокот. Сега ги имате неделните понуди и online понудите кои ги има само на сајтот. Оваа кампања во неделна понуда за прва недела Destilery беа пуштени за 399 денари, порачај ги така продади ги по реална цена има добра заработка. Доколку имаш други прашања слободно пиши ми ќе ти објаснам се:):*
     
  13. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Знам дека имаат подароци, ама тие се тешко достижни, а опцијата да платиш при достава реално секој нема кеш пари да плати толку, за еден подарок лак за нокти и моливче за уста, повеќе од 6 год сигурно сум претставник на Авон, и имаа прекрасни мотивирачки подароци, ташни, паричници, сетови парфеми, накит, значи преубави да ти е мерак да правиш нарачка, но последнава година ептен ништо една маскара подарок немаат дадено, стварно е мизерно, додека на инфуленсерките праќаат по цели пакети подароци. Достава си плаќаме, каталози, мостри до се си плаќаме еден подарок салам немаат дадено.
     
    На Hortenzija, Beauchamp и Ladybug98 им се допаѓа ова.
  14. Steffy993

    Steffy993 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    И ти си до некаде во право и те сваќам, јас работам во зонална канцеларија на Авон и не си првата која се побунила за ова и на многу состаноци до сега е кажано и искрено се надевам дека ќе има ефект од тоа што се кажува насекое. За инфлуенсерите нема за што да се буниме, затоа што Авон на таков начин си прави реклама и тоа го оправдувам. Еве ветувам дека твојот став ќе го проследам на некој состанок и ќе те известам за тоа каков одговор сум добила. Ако можам некако да ти помогнам во иднина слободно пиши ми :*
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Мило ми е доколку биде пренесено, се надевам дека нешто ќе биде превземено од нивна страна за во понатамошните кампањи, бидејќи лично мене а и на многу други претставници ни делува демотивирачки.
     
    На Hortenzija и Steffy993 им се допаѓа ова.
  16. macence123***

    macence123*** Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    1.735
    Пол:
    Женски
    И јас имам исто мислење,наградите се или недостижни или некоја ситница ,лак за нокти... Така да кажете дека на форумов до сега две жалби има,а за инфлуенсерките немам коментар...случајно дане сте купиле нешто откако некоја го изрекламирала?сите знаеме дека тоа е платена реклама и не е баш многу вистинита рецензијата која ја даваат истите,не секоја инфлуенсерка е компетентна да даде мислење за козметика,магнолија кажува реални работи за козметика,но некоја си што слика голотии не верувам дека ќе даде мотивација на некој да купи определен производ
     
    На Guns N` Roses и Steffy993 им се допаѓа ова.
  17. Steffy993

    Steffy993 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Еве ветувам дека ќе биде пренесено во прва прилика, и ќе ви пренесам каков одговор сум добила. Се надевам дека со промената на месечните кампањи ќе се промени и тоа. :inlove:
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Skyline Recruit

    Skyline Recruit Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Здраво Авон преставнички,

    Сакам да нарачам неколку производи од моменталниот каталог, ве молам некој кој е локациски во некој од Карпошите во Скопје да ми пише порака да се договориме.

    По можност да можам да ја платам набавната цена на производите дека малце сум кратка периодов :(

    Благодарам однапред! :l:
     
    На Steffy993 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Tari4ka

    Tari4ka Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Дали си сеуште заинтересирана за членство?Ако си слободно контактирај ме.
     
  20. sweetdevojka

    sweetdevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2020
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    Дали некој е заинтересирам за членство во АВОН(исто така ќе учествува во наградна игра за телефон)?:)