1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа со Авон

Дискусија во 'Барање работа' започната од feminium, 2 јануари 2013.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    И мене не ми стигна.
    Всушност ми стигна едно ама тоа е за каталог 7.
     
  2. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.023
    Пол:
    Женски
    Да за 7 имам и јас, ама за 6ка не ми стигна:doh:, значи и тебе не:?: Ај ако некој го има ќе ни слика, се надевам.:angel:
     
  3. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @Kaley Кај мене не стигна флаер нето за К6 како и кај сите мои претставници, штом и кај тебе нема или воопшто не постои за к6 или они имаат некоја голема грешка направено :)
     
  4. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Каде може да се види овој флаер? ок го најдов линкот што сте го ставиле. Интересна е понудата.
     
    Последна измена: 14 април 2015
  5. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    леле колку се нервирам,нема шанси да успеам да направам 22 000,а колку сакам да ја земам чантата и паричникот уфф.....
     
  6. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @delevingne Не се разочарувај однапред, можеби баш сега во овие три кампањи ќе направиш 22000, јас ги имам тие од мотивациската во К3 со Cherish парфемите, ташната ја подарив, а паричникот си го задржав, ми се допаѓа. Од трето ниво највеќе фустан-обетки и чанта-накит (само ланче) ми се допаѓаат мене не знам што да одберам пошто за ташната ми е, накитот или ќе оди за продавање или за подарок :D
     
    На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
  7. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    леле уште не ја смениле програма за к6 од нет,а толку ме интересира што има во специјална понуда и фокус 7..офф
     
    На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
  8. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    13.650
    Пол:
    Женски
    da be ne go smenile 3 pati do sega gledav dali go smenile katalogot uste ne nz sto e ova???
     
  9. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не се нервирајте девојки сменето е сега проверив.
    Во специјалната понуда нема ништо убаво и ефтино.
    Delevingne мила во фокусот има доста убави и ефтини работи можам да ти ги пишам шифрите ако го немаш.
     
  10. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Луѓе ова прв пат ми се случува. Предходната недела пуштив порачка во четврток. Редовно. Вчера да видам дали е фактурурана гледам стои ПРИМЕНА и пишува ДОПОЛНА. Баш се зачудив. Ај викам грешка и чекам да се фактурира. Денес гледам, ја нема воопшто. Избришана. Сега не знам што да правам. Голема порачка ми беше, над 6000 ден. Сега на луѓево што да им кажувам? Да вртам да се бунам дали ќе ми решат нешто?
     
  11. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @ennaz Дополна си стиснала по грешка најверојатно но дополна не стига, мора да има редовна за дополната да се залепи за неа и стигаат заедно. Ја избришале затоа што веќе е друга кампања. На некои од моите претставници им се случило истото, ама изреагирале побрзо па после тоа пуштиле уште еден производ од 70 денари како редовна само за да се залепи дополната и така го решавале тоа. Во твојов случај мислам дека се ти е во вода отидено веќе, но за секој случај барај го координаторот нека препраша иако не верувам дека ќе направи нешто.
     
    На ennaz му/ѝ се допаѓа ова.
  12. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Сите претставнички на Авон ме интересира што правите кога пример ќе порачате некој производ, а тој што го порачал нема да го земе и плати (безразлика од која причина) а пример се работи за поскап производ? Прашањето ми е поточно дали има начин да се врати некако?
    Од една школска минатиот месец имав порачка очила 300 денари донесе пари ги зеде, овој месец гледам во каталогот се пишала кај едно ланче од 400 денари и еден прстен од 290 па незнам дали да и ги испратам, по природа е малку несериозна личност може да ги плати а може и не. Едно друго девојче се пишала кај моливче за очи 139 денари и за тоа незнам дали да и го праќам и таа е истата може ќе донесе пари може не, не се знае. А порачките освен на мајка ми и брат ми, никому друг не му ги давам се додека не ги плати. Затоа сакам да знам дали има начин ако не ги земат и платат да се вратат произодите без притоа да платам било што за нив?
     
  13. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Абе можно е и тоа. Ништо. Ќе пуштам порачка денес од нов каталог, па ќе покривам разлики во цена (само 2-3 производи ми се поскапи) и ќе пробам да соберам 22000. Ова може и на добро ќе испадне.
     
  14. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @ennaz Штом ти е поголема порачката не е страшно, самата ќе ти ги покрие тие поскапите и готово :)
     
  15. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Па и ја со тоа се тешам. Ќе дојдам на нула ама нема врска не бива да ги лажам луѓето.
     
    На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
  16. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Рекламацијата на Авон производи се врши доколку производите се оштетени/ неправилни/ сменети по грешка итн. Баш за овој проблем мислам дека не, освен доколку координаторот ти излезе во пресрет па ти помогне доколку некој некогаш те извиси, за поскап производ, за да не плаќаш од свој џеб, а така 2-3 производи во една кампања посебно, не знам дали би ти ги примиле пошто нели, истите ќе видат дека се е во ред со нив и нема грешки (освен прстенот кој може со причина погрешна големина да се "испере").
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    На Kaley и eloves им се допаѓа ова.
  18. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    дали некој го доби подарокот вреден 3000 и нешто денари ? јас сега дознав за тоа и одговорив на таа анкета ама на крајот видов дека резултати биле објавени денес па се разочарав..
     
  19. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @delevingne Јас го направив пред некој ден, ама штом немам известување не сум добитник. Дали пишува каде ги има резултатите?
     
  20. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    на страната на авон или на меил ќе ти стигне
     
    На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.