1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа со бугарски пасош

Дискусија во 'Барање работа' започната од hana30, 28 јануари 2013.

 1. hana30

  hana30 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  15
  дали знае некој како да најдам работа со бугарски пасош некаде во европа
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.753
  Искрено незнам несум никогаш размислила на таа тема но појди до некои агенции за вработување прашај дали нудат раб за некаде надвор од македониа ако си студент можеш да појдеш до зип травел тоа е агенциа која што им овозможува на младите да патуваат и да работат во други земји !
   
 3. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  4.865
  Пол:
  Женски
  Дали има некој/а на форумов што живее и работи во странство со бугарски пасош?