1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работи кои хороскопските знаци не можат да ги поднесат.

Дискусија во 'Канта' започната од karina8, 18 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Ај да видиме кому што му погодиле :D

  Овен
  - невозвратени телефонски повици
  - мобилни кои не функционираат
  - животни во кафез
  - луѓе кои твитаат он лајн чатови
  - луѓе кои многу брзо или веднаш не преминуваат на поентата
  - лоши и неталентирани денсери
  - каснење на авиони, возови и автобуси
  - луѓе кои се облекуваат премногу обично
  - народна музика

  Бик
  - луѓе кои претерано се фалат
  - неред и неорганизираност
  - облека која има дупки
  - лоши готвачи
  - кога некој ги игнорира во јавност
  - јавни говори
  - луѓе кои не користат дезодоранс
  - кога се предмет на шала
  - кога нема да испаднат доволно паметни
  - брза храна

  Близнаци
  - луѓе без смисла за хумор
  - кога не се постојано во центарот на вниманието
  - расипани часовници
  - Лошо вино
  - чевли во ки не можат да танцуваат
  - луѓе кои зборуваат полека
  - луѓе кои пешачат преспоро
  - песимисти
  - зависници

  Рак
  - преголема топлина
  - ако мораат да спијат на каучот
  - луѓе кои прерано доаѓаат на состаноци
  - луѓе кои не знаат да се облечат
  - кога луѓето ги критикуваат
  - насилни филмови
  - неблагодарни деца
  - губењето на очилата за сонце
  - луѓе кои наместо нив се во центарот на вниманието

  Лав
  - луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  - луѓе кои имаат подобри автомобили од нив
  - кога околината ги игнорира
  - кога некој намерно ги провоцира да бидат љубоморни
  - кога е преладно
  - кога ќе покиснат
  - кога ги тераат да одат во црква

  Девица
  - луѓе кои се неуредни и ноерганизирани
  - луѓе кои не се јавуваат кога им ѕвоните
  - луѓе кои не носат часовници
  - луѓе кои не плаќаат данок
  - луѓе кои не одговараат на деловни мејлови
  - губење време на Facebook
  - луѓе кои грешат во граматика

  Вага
  - луѓе кои им велат да ја намалат музиката
  - луѓе кои ја омаловажуваат брзата храна
  - ѓубре по улиците и парковите
  - луѓе кои се груби кон животните
  - луѓе кои не одговараат на повиците
  - љубовна авантура за една ноќ
  - лоши фризури
  - луѓе кои се дрогираат
  - луѓе кои се престроги спрема децата

  Шкорпија
  - луѓе кои земаат нешто на заем и никогаш не го враќаат
  - љубовници кои не доживуваат оргазам
  - кога партнерот ги прави љубоморен
  - кога е некој подобар од нив во работата
  - кога луѓето јадат без манири
  - трачарење
  - кога ги обвинуваат дека се неверни
  - луѓе кои премногу ја следат модата
  - луѓе кои тврдат дека имаат надчовечки моќи
  - фактот дека не можат да паркираат на местото за инвалиди

  Стрелец
  - Доцнење на возови, авинои и автобуси
  - ако не летаа со прва класа
  - сопатници на кои им е лошо на патувањата
  - луѓе кои премногу се жалат
  - луѓе кои се плашат да ризикуваат
  - кога ги обвинуваат дека не знаат со пари
  - кога луѓето од нив очекуваат да дојдат на време
  - насилство над животните

  Јарец
  - луѓе кои лудо тршат пари
  - луѓе кои бараат заеми
  - луѓе кои не враќаат заеми
  - луѓе кои не се доволно строги спрема децата
  - предузимачи кои не ги исполнуваат ветувањата
  - луѓе кои оставаат отворен апаста за заби
  - читање поезија
  - кога бараат од нив да бидат возачи
  - кога мораат да ги остават децата во куќата
  - лоши фризури

  Водолија
  - кога луѓето досадно се облекуваат
  - брза храна
  - да говорат за своето минато
  - психијатри
  - трачеви
  - личности кои не се практични
  - луѓе кои не го собираат нередот на своите миленичиња
  - недостаток на лојалност
  - Држење “свеќа” на некој пар

  Риби
  - претопли места
  - губење на очилата
  - загадена вода.
  - луѓе кои се прегласни
  - луѓе кои не обнуваат внимание на аргументи
  - алкохоличари
  - кога не им дозволуваат редовно да ги гледаат внуците
  - кога мораат да носат очила за вид
  - автомобили кои трошат многу гориво
  - бавни возачи  ж
   
 2. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.417
  Допаѓања:
  4.977
  O, да, погодено за мене, ама само тоа болдираното! :)
   
 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Само тие болдираните,а посебно тоа со големите букви ! :lol:
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Поприлично точно.. :) Особено болдираното...
   
 6. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Да коментирам малку за болдираните.
  Првото-поголема глупост од тоа нема, турн офф. |(
  2. Је јее... ама се обидувам да глумам и да дадам комплимент за тоа, демек не ми е криво. :tmi:
  3. МРАЗААММ!!
  4. Цц. :fubar:
  5. Fashion robots with nooo sense of originality whatsoever!
  6. Get a life! :^)
  Да додадам уште едно-wannabees! :!:
  И тоа е тоа. :D
   
 7. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Тоа болдираното не е вистина за мене зашто сите што ги носам се расипани :D :lol:
   
 8. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  - луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  - луѓе кои имаат подобри автомобили од нив
  - кога околината ги игнорира
  - кога некој намерно ги провоцира да бидат љубоморни
  - кога е преладно
  - кога ќе покиснат
  - кога ги тераат да одат во црква

  А ова со црквата е жива глупост. Христијанка сум, сакам да одам во црква. Многу си ја почитувам верата.
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :?: Не ми погодиле баш, обратно е се освен болдираното
   
 10. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  Знак:
  Подзнак:
  Болдираниве ми се точни, а очигледно сум повеќе вага отколку водолија. Инаку и во некои работи од другите знаци се пронајдов. :emo:
   
 11. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Болдот не е точен,инаку другото е сосема :up:
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.