1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работна акција (Radna akcija) [Алфа тв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 2 мај 2014.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Радна акција, е хуманитарна емисија, ријалити, којшто помага на семејства, коишто живеат тежок живот. Семејства коишто живеат во сиромашни домови, имаат болни блиски или живеат во објекти коишто биле оштетени од некои природни појави. Неопходна им е помош, а токму емисијава ќе им овозможи да ги променат барем нивните живеалишта. Мајстори и волонтери ќе ги реновираат нивните домови. Секој нивни недостаток и проблем ќе им биде решен. Вредни луѓе ќе го направат тоа во рок од пет дена, додека за тоа време семејството ќе живее кај своите пријатели. Емисијата е направена по американското шоу „Extreme Makeover - Home Edition". Во Америка ова шоу им помогнало на бројни семејства, коишто останале без кров над глава, како и на тие што долго се бореле со тешки болести.

  Вие? Дали имате „налетано“ на оваа емисија?
  Колку што погледнав на програмата на Алфа, се емитува од вторник до петок, во 9 часот, навечер.
  Моментално има.

  Јас имам изгледано неколку емисии и мене многу ми се допадна. :)
  [​IMG]
   
  На EMoonlight, 1209, Mahidevranfan и 2 други им се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.900
  Допаѓања:
  31.685
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам гледано неколку пати, ми се допадна емисијата. :)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Секоја вечер ја гледам, ги обожавам ваквите емисии, па ни оваа не ми бега од очи :D
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Гледав една епизода пред некој ден, многу ми се допадна, на крај дури и солзи од очи ми потекоа...
   
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Секоја вечер ја гледам многу ми се допаѓа.Браво :) Обожавам емисии од ваков тип.
  Загреота некои луѓе во какви услови живеат,а овиее "ниџиве" на Слобо знаат чуда да направат. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Мајка ми ја гледаше и јас почнав,интересна е стварно а и Тамара е срцка,луѓето греота ,супер што ова постои! :) :)
   
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Минатата недела случајно загледав една епизода и сега ја гледам кога ќе ја фатам.Интересна емисија,браво!
   
 8. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Интересна емисија и јас ја гледам само треба и кај нас да почне нешто вакво.
   
 9. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  6.380
  Допаѓања:
  87.125
  Ја гледам редовно убава емисија,тажни приказни,среќен крај.
   
 10. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  39.495
  Пол:
  Женски
  Покрај мајка ми,имам фатено неколку епизоди,ептен е интересна емисијава,штета што не можам д ја начекам секогаш.
   
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Преубава емисија , се со цел да се помогне и усреќи некое семејство.
   
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ја фатам,ја гледам.Исто така вака имаше и во Скопје.Од истата госпоѓа,таа суредуваше стан на еден скопјанец. Многу е добра емисијава,усреќува многу семејства,,на многу луѓе им става насмевка на лицето. LIKE за емисијата :)
   
 13. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  А ја даваат ли Сабота и Недела?
   
 14. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  ^^Саботата ја начекав,а Надела мислам дека не ја даваат. :?:
   
 15. Schmetterling4

  Schmetterling4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Ја даваат од понеделник до сабота, само недела не од 9 ипол.Преубава емисија браво. :)
  Секогаш скоро ја гледам, и секогаш ме растажуваат со своите приказни семејствата.Колку само добрина им прават со емисијава, алал да им е. :)
   
 16. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Интересна е и многу приказни со среќен, Тамара ми се сонце ептен е мила добро е што посотои емисиата се помага камо ваква и во македонија да имаше овде има навистина фамилии на кои им требаат ваква помош ама еве нашиве не им текнува :fubar:
   
 17. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  72.610
  Пол:
  Женски
  многу добра емисија браво за Тамара и за целата екипа ... секој ден ја гледам и сум срека што постојат такви луге на светов :)
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 18. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.366
  Допаѓања:
  28.875
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам емисијава и морам да признаам на неколку пати имам заплачено...вчера гледав,баш ми беше жал кога таткото кажа:Тато,јас кога ќе играм фудбал?-кога го цитираше синот
  заплакав ;( ...и многу ми е мило шо постојат луѓе шо сакаат да помогнат на тие шо не можат ;)
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 19. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.255
  Допаѓања:
  20.971
  Пол:
  Женски
  Алал да им е за емисијава, ама стварно. Повеќе пати ми ја спомнуваа, ама пред два дена прв пат ја гледав. Водителката е срце. Незнам дали е стручна или е новинар, но одлично си ја работи работата. Посебен впечаток ми остави водачот на екипата, мислам се викаше Зоки. Чичко кој навистина си ја знае работата.
  И најважно од се социјалната нота на емисијата. Колку беа среќни мајката и синот, екипата животот им го разубави. И тоа станчето им го уредија многу скромно, НО реновирањето и спасот од влагата за нив значеше живот.
  И знам дека се сосема различна концепција, знам. Но неминовно е да се направи една паралела со нашава Ајде дома. Таа може само да учи. Да учи дека тапетите и сликите по ѕидот што ги шлака буквално во секој стан и не се толку важни.Да учи за начинот на водење на емисијата, за тимот со кој ќе работи.
   
 20. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.525
  Секој ден ја гледаме (фамилијарно).Прекрасно е да се виде дека сеуште постојат луѓе во вистинска смисла на зборот.Мајка ми е премногу сентиментална па понекогаш плаче. |-)