1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работна акција (Radna akcija) [Алфа тв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 2 мај 2014.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Радна акција, е хуманитарна емисија, ријалити, којшто помага на семејства, коишто живеат тежок живот. Семејства коишто живеат во сиромашни домови, имаат болни блиски или живеат во објекти коишто биле оштетени од некои природни појави. Неопходна им е помош, а токму емисијава ќе им овозможи да ги променат барем нивните живеалишта. Мајстори и волонтери ќе ги реновираат нивните домови. Секој нивни недостаток и проблем ќе им биде решен. Вредни луѓе ќе го направат тоа во рок од пет дена, додека за тоа време семејството ќе живее кај своите пријатели. Емисијата е направена по американското шоу „Extreme Makeover - Home Edition". Во Америка ова шоу им помогнало на бројни семејства, коишто останале без кров над глава, како и на тие што долго се бореле со тешки болести.

    Вие? Дали имате „налетано“ на оваа емисија?
    Колку што погледнав на програмата на Алфа, се емитува од вторник до петок, во 9 часот, навечер.
    Моментално има.

    Јас имам изгледано неколку емисии и мене многу ми се допадна. :)
    [​IMG]
     
    На EMoonlight, 1209, Mahidevranfan и 2 други им се допаѓа ова.
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам гледано неколку пати, ми се допадна емисијата. :)
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Секоја вечер ја гледам, ги обожавам ваквите емисии, па ни оваа не ми бега од очи :D
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Гледав една епизода пред некој ден, многу ми се допадна, на крај дури и солзи од очи ми потекоа...
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Секоја вечер ја гледам многу ми се допаѓа.Браво :) Обожавам емисии од ваков тип.
    Загреота некои луѓе во какви услови живеат,а овиее "ниџиве" на Слобо знаат чуда да направат. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  6. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Мајка ми ја гледаше и јас почнав,интересна е стварно а и Тамара е срцка,луѓето греота ,супер што ова постои! :) :)
     
  7. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Минатата недела случајно загледав една епизода и сега ја гледам кога ќе ја фатам.Интересна емисија,браво!
     
  8. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    715
    Допаѓања:
    5.943
    Пол:
    Женски
    Интересна емисија и јас ја гледам само треба и кај нас да почне нешто вакво.
     
  9. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.250
    Допаѓања:
    124.675
    Ја гледам редовно убава емисија,тажни приказни,среќен крај.
     
  10. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.094
    Пол:
    Женски
    Покрај мајка ми,имам фатено неколку епизоди,ептен е интересна емисијава,штета што не можам д ја начекам секогаш.
     
  11. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Преубава емисија , се со цел да се помогне и усреќи некое семејство.
     
  12. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Кога ќе ја фатам,ја гледам.Исто така вака имаше и во Скопје.Од истата госпоѓа,таа суредуваше стан на еден скопјанец. Многу е добра емисијава,усреќува многу семејства,,на многу луѓе им става насмевка на лицето. LIKE за емисијата :)
     
  13. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    А ја даваат ли Сабота и Недела?
     
  14. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    ^^Саботата ја начекав,а Надела мислам дека не ја даваат. :?:
     
  15. Schmetterling4

    Schmetterling4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Ја даваат од понеделник до сабота, само недела не од 9 ипол.Преубава емисија браво. :)
    Секогаш скоро ја гледам, и секогаш ме растажуваат со своите приказни семејствата.Колку само добрина им прават со емисијава, алал да им е. :)
     
  16. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Интересна е и многу приказни со среќен, Тамара ми се сонце ептен е мила добро е што посотои емисиата се помага камо ваква и во македонија да имаше овде има навистина фамилии на кои им требаат ваква помош ама еве нашиве не им текнува :fubar:
     
  17. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.317
    Пол:
    Женски
    многу добра емисија браво за Тамара и за целата екипа ... секој ден ја гледам и сум срека што постојат такви луге на светов :)
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  18. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.707
    Пол:
    Женски
    И јас ја гледам емисијава и морам да признаам на неколку пати имам заплачено...вчера гледав,баш ми беше жал кога таткото кажа:Тато,јас кога ќе играм фудбал?-кога го цитираше синот
    заплакав ;( ...и многу ми е мило шо постојат луѓе шо сакаат да помогнат на тие шо не можат ;)
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  19. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Алал да им е за емисијава, ама стварно. Повеќе пати ми ја спомнуваа, ама пред два дена прв пат ја гледав. Водителката е срце. Незнам дали е стручна или е новинар, но одлично си ја работи работата. Посебен впечаток ми остави водачот на екипата, мислам се викаше Зоки. Чичко кој навистина си ја знае работата.
    И најважно од се социјалната нота на емисијата. Колку беа среќни мајката и синот, екипата животот им го разубави. И тоа станчето им го уредија многу скромно, НО реновирањето и спасот од влагата за нив значеше живот.
    И знам дека се сосема различна концепција, знам. Но неминовно е да се направи една паралела со нашава Ајде дома. Таа може само да учи. Да учи дека тапетите и сликите по ѕидот што ги шлака буквално во секој стан и не се толку важни.Да учи за начинот на водење на емисијата, за тимот со кој ќе работи.
     
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.548
    Секој ден ја гледаме (фамилијарно).Прекрасно е да се виде дека сеуште постојат луѓе во вистинска смисла на зборот.Мајка ми е премногу сентиментална па понекогаш плаче. |-)