1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работна акција (Radna akcija) [Алфа тв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 2 мај 2014.

  1. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Овие неколку дена ја фатив на ТВ и стварно предобра емисија. Конечно србиве се освестија дека Мењам жену и Големиот брат не се баш забавни емисии споредени со оваа затоа што мене ми е поинтересно, задоволството е поголемо кога ќе видиш дека некој свртил нов лист, после толку лоши работи да им се случи нешто убаво. Ете тоа е за респект а не оние сељаци што ги даваат,мењаат жени, на пари лежат- за пари се пријавуваат |( Да не бидам офф топик, прекрасна емисија и нека направат вакво хумано дело и кај нас. Секоја чест за проектов :up:
     
  2. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Предобра емисија ја гледав до пред некое време сега моментално не. Не ми се допаѓаше тоа што на некој начин постојано го рекламираа цересит. Инаку супер е во споредба во 48 часа свадба, мењам жена и такви глупости.
     
  3. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.451
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    од понеделник таму на нивната телевизија Прва ќе ја даваат Радна акција агеин луѓенца со то шо овој пат ќе прат само куќи од поплавените градови во Србија...повеќе деталчиња има на фејс ;)
     
  4. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Цересит е главниот спонзор, мора да го спомнуваат, Инаку супер проект, кај нас не верувам дека би се нафатил некој да спроведе вакво нешто, се знае кои се ќе се пријави и мислам дека и одбирањето ќе оди преку врски.
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Во денешната епизода што ја гледав, многу се растажив. Останале без својата ќерка, семејството на малечкиот Вељко. Луѓево практично беа во црнина. Никому не му посакувам вакво нешто. Мислам дека само тој од што е мал и не разбира беше најсреќен што добива нов дом и нова соба, неговите родители не можеа ни да ја сокријат својата тага. Мислам дека ова беше најемотивната епизода.
    Јас никогаш ни на филмови не плачам, ова ептен ме трогна.
     
    На eliesaab и mileystar им се допаѓа ова.
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Почната е на Прва српска новата сезона ?
     
  7. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Во колку часот се емитува емисијава на Алфа? :)
     
  8. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    На толкаво спонзорство како да не го рекламираат?Кој ке ги плати сите тие работи кои ги поклонуваат на фамилиите.
    Ако не е цедесит и другите фирми низ емисијата ниту едно од тие детски и возрасни лициња нема никогаш така да се израдууват.
    Секоја чест на реализаторот на емисијата.Една и единствена.
     
  9. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ja obozavam emisijava :l:
     
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Емисијата бидејќи е од хуманитарен карактер е 100 % добредојдена на оние кои им треба помош и хуманост, важен е само резултатот на крајот, кога ќе се видат тие насмеани мали лица, или лицата на самохраните или сиромашни родители , ете тоа е важното а не дали се покажувале спонзорите и слично, камо да можеа да им помогнат на сите и да им обезбедат топол дом.... мислам мене ми е сто пати ова пореално од онаа емисија Куќа од срце, таму се демек прават за 31 ден , ептен делува наместено одат по милиони складишта продавници и сл бараат минимална помош и демек на крајот се ќе обезбедат и како веднаш сите прифаќаат за помош и тоа минимална помош пример 10 вреќи цемент или 50 шајки ;) нелогично ми е тоа., па дајте бре луѓе помагајте повеќе а не да се фалите ако сте дале некому 50 шајќи
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    По-салам нешто одамна немам погледнато. Емисијата нема негативности просто како на се да мислеле. Хуманата страна е она што ми се допаѓа, што даваат помош на оние кои најмногу им треба а не некои што решиле да реновираат па да учествуваат во трошоците. Ептен ми има квалитет оваа емисија и "Пеколна кујна" исто. Не се без врска да кажеш направени заради шоу, популарност... И многу значи промената на пред и потоа а се гледа и водителката дека е супер и паметна. 10+ за емисијата( повеќе вакви да имаше животот ќе беше подобар)(y)
     
    На Someonespecial, Mr. Right и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Кој ја води сега Радна акција? Веројатно не Тамара, зашто она има нова емисија со ист карактер , се вика: S Tamarom u akciji. Исто така премногу ми се допаѓа, ја глеам на нет.