1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работнички Универзитет „Кочо Рацин“ - ваше искуство?

Дискусија во 'Образование' започната од jagodka.18, 7 декември 2013.

 1. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  607
  Ја пребарав цела тема образование и не најдов ваква тема затоа решив јас да отворам :)
  Имам желба уште одамна да завршам курс за фризерка, но бидејќи одев тогаш уште во средно го оставив тоа за покасно :)
  Сега ме интересира Ваше искуство, сознанија, информации и се што е поврзано со овој работнички универзитет :) се надевам дека ќе се развие една убава дискусија на оваа тема.

  п.с. ако има ваква тема слободно клуч :)
  Поздрав феминки :)
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира дали вреди да посетуваш курс за фризер, кој чини околу 17 000 денари, во смисла на тоа колку можеш да научиш од тој курс за да можеш во иднина да работиш како фризер, или истото можеш да го научиш и од видеа на интернет и со малку повеќе практика на косите на домашните како фризерски жртви? :lol:
  Ако може некој од искуство.
  И апел до премиерот, ако дава можност за преквалификација нека даде курс за фризери бесплатно :D
  Поттикната од големата заработувачка на фризерките, не на сите, на оние кои вложуваат во себе и својот бизнис, се полнат со пари а не ние тука скапавме до кога да земеме диплома а сега скапуваме седејќи без работа и нервирајќи се додека преку врски се влегува на буџетска плата.
   
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  Е да, ама на курсот и даваат сертификат за да после може да отвори фризерско студио.
   
 4. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  607
  Имам истражувано во врска со ова, и на страната на универзитетот има информација дека со завршување на курсот за фризерка (поточно и на сите курсеви што се држат таму) се добива диплома која е призната кај нас и во странство, значи може да се започне свој биснис или да се вработи во постоечки. Е сега во однос на тоа колку можеш да научиш, не сум информирана, затоа и ја отворив темава, да размениме искуства и информации со тие што го имаат посетувано овој курс :)
   
 5. kikitta

  kikitta Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  каква диплома бе призната во странство |( |( .. сестра ми беше на тој курс за фризерки и дури и за козметичарки беше... курсот ти е буквално џабе фрлени пари .. ако знаеш да фенираш и да ја навиткаш косата подобро не си ги троши парите... само тоа ќе те научат ништо друго... и така сестра ми незадоволна од таму продолжи кај Леонтич и навистина е скапо но парите вредат што ги дадеш.. значи од шишање до нови фризури до шатирање.. СЕ... значи СЕ те учат што треба да знае една фризерка.. ти си знаеш ама мој соет не си го губи времето таму :!: :!:
   
 6. frose1

  frose1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  35
  Некој друг да го каже своето искуство во врска со фризерскиот курс во Кочо Рацин? Дали вреди курсот....?
   
 7. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Здраво оддамна немало дискусија на темава ме интересира дали сеуште постои универзитетов на интернет неможам ништо да најдам..
  Фала ви
   
 8. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.143
  Допаѓања:
  33.830
  Пол:
  Женски
  Се уште постои.
  http://www.univerzitetkocoracin.edu.mk/content_article.asp?ID=16
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Го најдов ова ама мн се стари објавите затоа ме збунија..и на фб немаше ништо тек од пред 2 години
   
 10. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.143
  Допаѓања:
  33.830
  Пол:
  Женски
  Последно видов на фб за уписи за курсот за фризери од јануари 2019. На оваа страна не загледав. До сега ја имам отворано ама никогаш нема ништо ново и не е средена, можеби само така си стои.
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Фала ти јас може не сум загледала убаво.. ќе проверам пак..
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LegallyBlonde00

  LegallyBlonde00 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Сеуште постои
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.125
  Пол:
  Женски
  Мене ме праша една пријателка, па јас вас да ве прашам. Дали има некоја искуство со „медицинскиве курсеви“ и како сте задоволни од тоа што се учи, како иде полагањето и колку пати во неделата има предавање и било која друга информација во врска со Универзитетов е добродојдена. Фала ви.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.528
  Допаѓања:
  6.271
  Дали има курс по чешки овде?