1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работнички Универзитет „Кочо Рацин“ - ваше искуство?

Дискусија во 'Образование' започната од jagodka.18, 7 декември 2013.

  1. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Ја пребарав цела тема образование и не најдов ваква тема затоа решив јас да отворам :)
    Имам желба уште одамна да завршам курс за фризерка, но бидејќи одев тогаш уште во средно го оставив тоа за покасно :)
    Сега ме интересира Ваше искуство, сознанија, информации и се што е поврзано со овој работнички универзитет :) се надевам дека ќе се развие една убава дискусија на оваа тема.

    п.с. ако има ваква тема слободно клуч :)
    Поздрав феминки :)
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира дали вреди да посетуваш курс за фризер, кој чини околу 17 000 денари, во смисла на тоа колку можеш да научиш од тој курс за да можеш во иднина да работиш како фризер, или истото можеш да го научиш и од видеа на интернет и со малку повеќе практика на косите на домашните како фризерски жртви? :lol:
    Ако може некој од искуство.
    И апел до премиерот, ако дава можност за преквалификација нека даде курс за фризери бесплатно :D
    Поттикната од големата заработувачка на фризерките, не на сите, на оние кои вложуваат во себе и својот бизнис, се полнат со пари а не ние тука скапавме до кога да земеме диплома а сега скапуваме седејќи без работа и нервирајќи се додека преку врски се влегува на буџетска плата.
     
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Е да, ама на курсот и даваат сертификат за да после може да отвори фризерско студио.
     
  4. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Имам истражувано во врска со ова, и на страната на универзитетот има информација дека со завршување на курсот за фризерка (поточно и на сите курсеви што се држат таму) се добива диплома која е призната кај нас и во странство, значи може да се започне свој биснис или да се вработи во постоечки. Е сега во однос на тоа колку можеш да научиш, не сум информирана, затоа и ја отворив темава, да размениме искуства и информации со тие што го имаат посетувано овој курс :)
     
  5. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    каква диплома бе призната во странство |( |( .. сестра ми беше на тој курс за фризерки и дури и за козметичарки беше... курсот ти е буквално џабе фрлени пари .. ако знаеш да фенираш и да ја навиткаш косата подобро не си ги троши парите... само тоа ќе те научат ништо друго... и така сестра ми незадоволна од таму продолжи кај Леонтич и навистина е скапо но парите вредат што ги дадеш.. значи од шишање до нови фризури до шатирање.. СЕ... значи СЕ те учат што треба да знае една фризерка.. ти си знаеш ама мој соет не си го губи времето таму :!: :!:
     
  6. frose1

    frose1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    35
    Некој друг да го каже своето искуство во врска со фризерскиот курс во Кочо Рацин? Дали вреди курсот....?
     
  7. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Здраво оддамна немало дискусија на темава ме интересира дали сеуште постои универзитетов на интернет неможам ништо да најдам..
    Фала ви
     
  8. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.243
    Пол:
    Женски
    Се уште постои.
    http://www.univerzitetkocoracin.edu.mk/content_article.asp?ID=16
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Го најдов ова ама мн се стари објавите затоа ме збунија..и на фб немаше ништо тек од пред 2 години
     
  10. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.243
    Пол:
    Женски
    Последно видов на фб за уписи за курсот за фризери од јануари 2019. На оваа страна не загледав. До сега ја имам отворано ама никогаш нема ништо ново и не е средена, можеби само така си стои.
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Фала ти јас може не сум загледала убаво.. ќе проверам пак..
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LegallyBlonde00

    LegallyBlonde00 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Сеуште постои
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Мене ме праша една пријателка, па јас вас да ве прашам. Дали има некоја искуство со „медицинскиве курсеви“ и како сте задоволни од тоа што се учи, како иде полагањето и колку пати во неделата има предавање и било која друга информација во врска со Универзитетов е добродојдена. Фала ви.
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  14. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Дали има курс по чешки овде?