1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Радовиш

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ocila, 30 мај 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Не видов ваква тема па решив да ја отворам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ајде ваши впечатоци и по што ке го паметите ова гратче?
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  Хмм !
  Овде ми се случи верувале или не првиот бакнеж, многу го сакам Радовиш, мал град е и нема многу места за излегување. Се надевам дека ќе имам прилика пак да го посетам .
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Еден радовишанец што го познавам, често знае да каже: Радовиш е ЦЕНТАРОТ НА СВЕТОТ!
  Градот не сум го видела, но радовишани се многу смешни луѓе :D
  Кога седат во друштво со штипјани, неизбежна е закачката, нашата пастрмајлија е правата, побавата итн.
  Смешни луѓе, мислам дека акцентот ги прави посебно шеговите :)
  Jaс ни сакала секаде во Македонија да одам, зашто не и Радовиш, се надевам во брзо време :)
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Има многу места за излегување, но малку за шетање. Мало, убаво местенце, го сакам и го посетувам . Неможам, а д ане ја споменам преубавата црква, потоа имаат прекрасни угостителски места и многу добар ниќен живот, што и и не е баш често за во помалите местенца :)
   
 5. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Радовиш, пред се ке го памтам по ресторанот Амбасадор, имаат многу убави палачинки :)
  Мало градче, ми остави впечаток црквата, и некако целиот град ми е како на рид. За ноќен живот незнам, сум била само вака преку ден на прошетка. Убав град, ми остави добар впечаток. Би отишла пак :)
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  хахахха Амбасадор ми е омилен ресторант и често одам.........а нокниот живот е преубав.....
   
 7. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
  ЕЕЕЈ Мојот град !
   
 8. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Ехх..Радовиш..Абе градо убаф е ама човеците са виран..
   
  На xoxo5 и LadyInLove им се допаѓа ова.
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  барем да имаше повеќе млади луѓе во него, и повеќе места за излегување мал град...многу цигани,а и здодевен е по малку можеби затоа што е мал... секој со спомените :rofl:
   
 10. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  4.536
  Зашо виран човеци,шо сме си лични симпатични :D
  Немам зборови само едно :!: Радовиш е мало место личе на Лондон :D
  http://www.youtube.com/watch?v=1I2Jd8kwskw
   
  На xoxo5 и LadyInLove им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  ;)

  моментална состојба,се е бело како снег да падна ...многу град...патиштата се буквална река
   

  Прикачени фајлови:

  • radovish sega.png
   radovish sega.png
   Големина на фајлот:
   658,2 KB
   Прегледи:
   85
  • raodvis-grad.png
   raodvis-grad.png
   Големина на фајлот:
   147,3 KB
   Прегледи:
   82
 12. xoxo5

  xoxo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Ееееј:D ептен се изненадих ко видех оти има отворено тема и за рад:D:DСупер ни е градо:rofl:
   
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.858
  Допаѓања:
  133.173
  Пол:
  Женски
  Па искрено да ви кажам ми се бендиса вашето гратче, 2 пати сум била ама супер ми е, дали дека не живеам таму па оти ново место ми се виде фино :D
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. xoxo5

  xoxo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Па ајде пак намини :) Ем и ќе се запознаеме:D
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 15. вƖυє єуєѕ ♥

  вƖυє єуєѕ ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Еднаш сум била пред неколку години не е лош градот посебен впечаток ми остави цркавата.Имам другарки таму се надевам во најскоро време ке го посетам повторно .:D
   
 16. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Имам ептен блиска другарка од Радовиш, дефинитивно тоа ми е првата асоцијација на овој град...секако, енос научих се да говорам радовишки, имам излевано во диското и во Тиамо и Ескејп. Ного убав Сомун имаат бај д веј.
   
  На Bojan1470 и xoxo5 им се допаѓа ова.
 17. Bojan1470

  Bojan1470 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Машки
  На сите ви орепирачувам да дојојдете у Радовиш и да го видете , да идете у црката у кафичите (тиамо , ескејп ,елемент , даун таун , вирус) и да прибате од радовишкио самун и татлија иаме си и манифестација у октомри ,,Самун ем Татлија" препорачувсм ви на сите да дојдете и да уживате ❤
   
 18. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.065
  Допаѓања:
  11.214
  Симпатично гратче. Убава црква.
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Црквата е основен белег на градот, дефинитивно велелепна градба, секоја чест. Имам пиено кафе во кафичите во центарот, градот е мал, но е ок.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Meckicja

  Meckicja Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  6.664
  Допаѓања:
  8.194
  Пол:
  Женски
  Crkvata e preubava jas imam vleguvano i vnatre vo crkvata i ubav e mnogu radovis kako grad na nas strumicani ni e blisku i cesto odime za radovis
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.