1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разбудете се хумани 6 - Заедно до дома

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од SaNJaAaaAaa, 3 ноември 2014.

 1. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  1.465
  Здраво женски,

  сакам со вас да ја споделам новата акција на Дормео и Црвен Крст во која тие собираат средства за обезбедување на основни услови за живот на две социјално загрозени семејства.
  [​IMG]

  Волонтерите од Црвениот Крст се поделени во три групи и секоја од нив има „celebrity“ член: Тони Зен, Лозано и Кирил Максим.

  [​IMG]

  Повеќе детали можете да прочитате овде


  Главното се случува во апликацијата на фб страницата на Дормео, апликацијата се вика - Заедно до дома. Клик тука.

  Во самата апликација можете да ги прочитате и приказните на семејствата.
  Таму ги има и сите информација за што им е потребно од мебел, покуќнина за опремување на домовите, а може да се донира и преку тел. броеви (повик 100 ден. на 077 143 111 ВИП, 075 140 100 ONE, 070 143 100 T-Mobile) и со донирање на сума по желба на трансакциска с-ка 250‐0010028536‐23, Шпаркасе Банка Македонија (уплатата е без провиза). Дормео помага со тоа што, дел од продажбата на сите Дормео производи ќе биде наменете за донација.

  Еве и едно видео за целата акција.