1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разголени твитерџи(к)и за хуманитарни цели

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 1 јануари 2014.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.962
  Допаѓања:
  55.088
  Пол:
  Женски
  Да не се провлекува низ другите теми нека стои посебна тема за ова.
  http://www.telegraf.mk/foto/85473-tvite ... -2014-foto
  Може тука да го погледнете календарот.
  Ваше мислење за "храброста" на твитерџииве да се разголат за да им помогнат на маргинализираните заедници?
   
  На Nausicaa и Cka им се допаѓа ова.
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.678
  Допаѓања:
  88.681
  Бидејќи веќе пишав во друга тема, ке се самоцитирам.
   
  На Dust, jovanovska94 и Nausicaa им се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.441
  Пол:
  Женски
  Ланскиот повеќе ми се допаѓаше...
   
 4. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.379
  Допаѓања:
  19.147
  Ауууу :|
  Од сите луѓе на кои им е очајно потребна помош во државава наша они се фатија баш за маргинализираните заедници ... И дека нема политичка позадина целата ситуација ама дај нека пишат со големи букви Сорос на корицата на календарот, барем од старт да стане јасно од каде дува ветрот...

  Сликите се како од некое треторазредно порно списание, дури и кучето од месец септември изгледа како да му е незгодно што е таму.
   
  На BlueWhite и Cka им се допаѓа ова.
 5. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.678
  Допаѓања:
  88.681
  Твитерџиите денес се лути што на друг форум ги нарекле разгалени богаташи кои немаат што да прават, па се сликаат голи.
  Да размирдаме малку, еве како изгледа една од сликите.

  25 голи луѓе за заработка од 9400 за масерките кои даваат секс, и некој очекува дека ќе бидат поддржани?
  Инаку, бидејќи се куп жени на форумов, еве еден маж :) Иако мене не ми се допаѓа ама ич, посебно во оној дел ( и ова ризикувам да го кажам, иако твитерџиите ке речат дека така зборувам оти немам видено, а они се тие кои немаат секс, наводно, освен за твитапи)
   

  Прикачени фајлови:

 6. EmpressA

  EmpressA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  30
  Па не би рекла баш лути туку според мене мислам дека се исплашени од критика. Ова отиде до тој степен што пред некое време видов дека ги бројат страниците на кајгана форум во однос на оваа тема. Па прават хаштагови за тоа, кое лудило ццц...

  Морам да кажам дека стварно не ја сфаќам намената за овој календар... или можеби до тој степен не ми се верува - ЕДУКАТИВНИ МАТЕРИЈАЛИ ЗА СЕКСУАЛНИ РАБОТНИЦИ :|
  А да се собереше некој денар за промоција на материјали како да заработиш во тешки времиња и да не станеш сексуален работник? Или во најмала рака за поддршка за легализирање на проституција и остало.

  Посебно ме иритира фактот што гледам дека се дига врева од страна на твитерџииве за критики од facebook, посебно од форуми... што значи ова??!!? Дека они имале храброст да се соблечат голи, а немаат храброст за критика??? Ај може и нашиов форум и темава им е на дневен ред па и за нас ќе пишуваат нешто во стилот: Фемина форум ја испиша својата 1ва страна со критики, па тие вакви онакви никакви :swear: па хејтови па ова па она :D .
  Да се изначуди човек :rofl:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.962
  Допаѓања:
  55.088
  Пол:
  Женски
  Да, намената е нејасна. Освен тоа што можеби сакале да се истакнат, демек ние сме храбри, можеме да направиме нешто различно. Не знам, не ги сфаќам. И храброста е многу дискутабилна тука.
  Лошо е направено, целиот концепт, нема никаква уметност во фотографиите, нема ништо суптилно, едноставно е грдо.
  Кој ќе го закачи календарот да му виси над глава? :rofl:
  Целосна утка.
   
  На КикиМаус и Agrona им се допаѓа ова.
 8. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.802
  Па јас сигурно не би го закачила. :)

  Туку муабетот ми беше за оние реченици, под секоја слика. Конкретно: -"Не" секогаш значи "не". Разголеноста не е замена за согласност.-
  Ова ме замисли малку. Самата слика со овој текст по неа е контрадикторна... Не знам зошто, но јас секогаш читам облечена, во пижами, на пример... А и ме интересира, дали сум јас единствената која ваквата голотија, со полови органи, влакна и женски гради, ја асоцира на СЕКС?
  Не знам дали сум јас премногу конзервативна, но разголеноста за мене, барем на овој начин, без уметност или некоја добра причина, не ме асоцира на ништо, ама на баш ништо, едноставно некои твитерџии се соблекле и позирале голи.
   
  На Nezna28 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.678
  Допаѓања:
  88.681
  Всушност муабетот е дека на кајгана сите биле ВМРОвци и затоа ги мразеле со календаров :)
  Сепак, никако не можам да сфатам како е подебро да се сликаат 25мина голи за тие пари, кога можеле да дадат по 376 денари од џеб, без да им ги видиме и пак да ги соберат парите.
  Иначе, познавате некој да им го купил календаров, или сами си го купиле?
   

  Прикачени фајлови:

  • ums.png
   ums.png
   Големина на фајлот:
   13,7 KB
   Прегледи:
   227
 10. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.572
  Па тоа е арт. Тоа е нешто што ние обичните смртници не го разбираме.
  Ова е еротски арт.
  Yea right.

  Убава порака, лошо реализирана.
  Сликите се катастрофа. Ништо не е суптилно, ништо не ти остава на имагинација. Ете имаш кур на тацна.
  Имаш цицки на тацна.


  Да си хуман не значи да се соблечиш гол.
  Несфатени едни!
   
  На Cka и tessie им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.131
  Допаѓања:
  56.880
  Пол:
  Женски
  Мене ова не ми е храбар туку дебилен потег. Пази, за хуманитарни цели. Има милион начини да се биде хуман, голотија и хуманост не ми е импресивна комбинација. Човек кој без срам го покажува телото на цела јавност за мене не е човек за почит.
   
  На busavobebe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.385
  Пол:
  Женски
  Нема оваа година?:lol:
   
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.185
  Пол:
  Женски
  Има. :)
   
 14. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.483
  Допаѓања:
  39.290
  Мене не ми пречи голотијата, ама вака сликиве ич не ми делуваат убаво. Требале да се потрудат малку повеќе и им недостасува многу уметност во сето ова. Вака голи фотки може секаде да најдеш, треба да направат нешто што ретко се гледа. Ова го кажувам за според сликине од 2014, лани не знам како било.
   
  На Someonespecial, theowndemon и Dust им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.385
  Пол:
  Женски
  Фала.
  Немав видено дека го направиле :)
  Овој ми е далеку подобар од оној 2014..
  Поеротски некако
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 16. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.849
  Пол:
  Женски
  Оф ... има разлика меѓу чиста голотија и да има уметност во истата.
  Поттикната од темава пребарав календарот за 2017 и реално едвај една слика ме бендиса, две преку сила.
  upload_2016-12-15_11-0-2.png
  upload_2016-12-15_11-0-34.png
  Сите слики мислам дека ги има тука.
  Ги гледам и оние од 2014 и ми се некако ... :puke:
  Од 2016 ми се сите некако премногу груби, неприродни.
   
 17. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.037
  Пол:
  Женски
  Јас сум таа со чипкеното боди, и жица-коса 8):devil:
  Јули :rofl:
   
 18. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  78.427
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Оваа?
   
 19. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  9.421
  Пол:
  Машки
  Која од тие две?
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.037
  Пол:
  Женски
  ^^
  Таа, таа :whew:
   
  На Anon и ЕденЧлен им се допаѓа ова.